Depilator laserowy - dlaczego nie przeprowadzać depilacji laserowej w warunkach domowych?

Obecnie depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania owłosienia. Coraz częściej jednak możemy spotkać się z możliwością wykonania takiego zabiegu w domowym zaciszu za pomocą depilatora laserowego. Pozostaje pytanie - czy warto zainwestować w takie urządzenie i wykonać zabieg na własną rękę?


Aby podjąć odpowiednią decyzję warto najpierw wyjaśniać czym dokładnie jest depilacja laserowa oraz jak działa. Depilacja laserowa polega na trwałym pozbyciu się niechcianego owłosienia. Dzięki zabiegowi możemy cieszyć się gładką skórą i nie martwić się o wrastające włoski lub podrażnienia skóry po tradycyjnym goleniu maszynką. Światło lasera przenika przez skórę i pochłania melaninę- barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. Działanie oparte jest na zjawisku selektywnej fototermolizy. Dzięki temu zniszczeniu ulega cebulka włosa, nie oddziałując przy tym na okoliczne tkanki. Zabieg jest bezinwazyjny oraz bezpieczny jeśli wykonuje go odpowiednio przygotowana do tego osoba.


Uwaga na niebezpieczeństwo!

W gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych zabiegi przeprowadza wykwalifikowany i odpowiednio przeszkolony personel, który:

  • zawsze przed zabiegiem odbywa fachową konsultację z pacjentem m.in. jak przygotować się do depilacji laserowej
  • informuje o wszystkich przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu
  • po zabiegu otrzymujemy również zalecenia jak traktować miejsca depilowane

Wykonując zabieg w gabinecie możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ oddajemy się w ręce specjalisty. Nie mając odpowiedniego przeszkolenia i kwalifikacji narażamy się na możliwość:

  • poparzeń skóry
  • plam pigmentacyjnych
  • odbarwień skóry

Gorsza skuteczność depilatora laserowego

Aby wyjaśnić skuteczność depilatora laserowego należy najpierw odpowiedzieć na pytanie jak działa depilacja laserowa. Wiązka lasera przenika do głębi włosa niszcząc jego macierz poprzez barwnik zawarty w mieszku (melaninę) – w środowisku medycznym proces ten nosi nazwę selektywnej fototermolizy. Pamiętajmy o tym, że gabinety kosmetyczne oraz dermatologiczne wyposażone są w profesjonalne lasery diodowe, które gwarantują wysoką skuteczność depilacji. Depilatory domowe mają dużą mniejszą moc i mniejszą ilość parametrów co sprowadza się do przeprowadzania większej ilości zabiegów. Jest to proces czasochłonny, mniej skuteczny a dodatkowo narażamy się na ryzyko nieprawidłowego przeprowadzenia zabiegu, co może skutkować wieloma powikłaniami.


IPL a laser

Na wielu stronach internetowych oraz w gabinetach kosmetycznych możemy spotkać również się z ofertą depilacji za pomocą urządzenia IPL. IPL, czyli intensywne pulsacyjne źródło światła wielokrotnie mylone jest z laserem, co jest ogromnym błędem. IPL nie działa wybiórczo na włos, co znacznie wpływa na skuteczność zabiegu. W porównaniu z zabiegami IPL depilacja laserowa jest zabiegiem długotrwałym i przynoszącym zadowalające efekty.

Do zabiegu depilacji laserowej należy podejść z rozsądkiem- wybrać fachowca z doświadczeniem oraz zwrócić uwagę na urządzenie jakim będzie wykonywany zabieg. Miejmy na uwadze to, że decydując się na zabieg w warunkach domowych nie posiadając odpowiedniej wiedzy i kompetencji możemy narobić sobie więcej szkody niż pożytku.

Odbierz 50 zł zniżki na pierwszy zabieg