Depilacja laserowa dla blondynek i blondynów

Spis treści

1. Depilacja laserowa – blond włosy mogą być problemem?

2. Depilacja laserowa jasnych włosów – czy jest możliwa?

3. SPEC3Hybrid – depilator laserowy do jasnych włosów

4. Depilacja laserowa – blond włosy. Jakie daje efekty?

5. Depilacja laserowa dla blond włosów – podsumowanie

Do niedawna depilacja laserowa jasnych włosów nie była możliwa do wykonania. Laser działał tylko w przypadku ciemniejszego i grubego owłosienia. Dzisiaj także blondynki mogą z powodzeniem skorzystać z tego rodzaju zabiegów. Co zmieniło się w tym zakresie?

Depilacja laserowa jest powszechnie dostępna już od kilkunastu lat. Przez długi czas z tej oferty nie mogły jednak korzystać osoby z jasnym owłosieniem. Dotyczyło to przede wszystkim osób blond i rudych. Depilacja nie przynosiła efektów szczególnie w przypadku bardzo delikatnych i cienkich włosków. 

Metoda ta świetnie sprawdzała się przy włosach ciemnych i grubych. Laser doskonale radził sobie z takim owłosieniem, usuwając go trwale w kilku lub kilkunastu sesjach. Efektem serii zabiegów była całkowicie gładka skóra. 

Jak działa laser? Dlaczego może mieć problem z jasnymi włoskami? Czy depilacja laserowa dla blondynek jest dzisiaj dostępna? Sprawdź poniższe informacje!

Depilacja laserowa – blond włosy mogą być problemem?

Właściciele jasnych oraz cienkich włosów zapewne często słyszeli, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem dla nich. W ich przypadku miała nie przynosić pożądanych efektów. Taka opinia to pozostałość po „dawnej” technologii depilacji laserowej. Rzeczywiście kiedyś nie wykonywało się zabiegów przy jasnych włoskach. Dlaczego? 

Wiązki światła lasera działały jedynie na ciemne włosy, ponieważ, docierając w głąb skóry, koncentrowały się tylko na melaninie. To naturalny barwnik, który znajduje się w strukturze włosa i decyduje o jego kolorze. W jasnych włoskach jest go bardzo mało albo nie ma go wcale. Tym samym laser stosowany w gabinetach depilacji przez lata nie był przeznaczony dla tego typu owłosienia. Wydawało się, że tak pozostanie, ale rozwój technologii do depilacji laserowej sprawił, że dzisiaj sprawa wygląda nieco inaczej. 

Przeczytaj także: Depilacja laserowa a fototyp skóry – czy to ma znaczenie? Kosmetolog odpowiada!

Depilacja laserowa jasnych włosów – czy jest możliwa?

W dzisiejszych czasach depilacja laserowa jasnych, cienkich czy rudych włosków jest jak najbardziej możliwa! Niestety nadal wiele blondynek uważa, że może stosować jedynie tradycyjne metody depilacji, takie jak golenie maszynką jednorazową, wosk czy kremy do depilacji. To znane i lubiane sposoby, które są jednak krótkotrwałe, zajmują dużo czasu (włoski szybko odrastają) i często doprowadzają do podrażnień. W przypadku depilacji laserowej jest zupełnie inaczej.

Wykorzystywane niegdyś lasery diodowe dawały świetne rezultaty w przypadku włosów ciemnych i grubych. Dzisiaj depilator laserowy dla blondynek to standardowe urządzenie stosowane w gabinetach. Sprzęt ten wykorzystuje m.in. laser aleksandrytowy, którego wiązka ma inną długość niż ta w standardowym urządzeniu. Tym samym reaguje na włoski nawet z bardzo małą ilością melaniny.

SPEC3Hybrid – depilator laserowy do jasnych włosów

W salonach Depilacja.pl w przypadku jasnych włosków stosuje się innowacyjny laser SPEC3Hybrid. To autorskie narzędzie Depilacja.pl, które jest najnowocześniejszym sprzętem na rynku. Z czego wynika jego skuteczność? Urządzenie łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową – w jednym. W jego przypadku wykorzystuje się aż trzy długości fal, co sprawdza się przy wszystkich fototypach skóry.

W większości sprzętów do depilacji laserowej stosowana jest jedna uniwersalna długość fali. W przypadku SPEC3Hybrid wykorzystano dwie dodatkowe, które nie tylko doskonale sprawdzają się w przypadku jasnych fototypoów, ale też bardzo efektywnie radzą sobie z problemem wrastających włosów

Oto długości fal w urządzeniu SPEC3Hybrid i ich zastosowanie:

  • 755 nm – blada skóra o delikatnych włosach oraz usuwanie pozostałości po włosach z poprzednich zabiegów;
  • 808 nm – wszystkie fototypy skóry, pierwsze zabiegi, a także pacjenci z większą gęstością włosów;
  • 1064 nm – ciemne fototypy – ta długość zapewnia największą penetrację mieszków włosowych.

SPEC3Hybrid wykorzystuje również bardzo skuteczny system SHR. Ten emituje dużą częstotliwość impulsów zamiast jednego silnego strzału. Efekt? Zdecydowanie mniejsze ryzyko poparzenia czy uszkodzenia tkanek sąsiadujących. Dodatkowo SHR w urządzeniu SPEC3Hybrid został wyposażony w układ chłodzenia głowicy zabiegowej. Tym samym następuje większa kontrola ciepła w skórze, co podnosi bezpieczeństwo zabiegu, a także minimalizuje (w wielu przypadkach do zera) odczucia bólowe. 

SPEC3Hybrid to same zalety:

  • brak odczuć bólowych (głowica chłodząca),
  • wysokie bezpieczeństwo zabiegu,
  • trwałe efekty (włosy nie będą odrastać),
  • odpowiedni dla wszystkich fototypów skóry,
  • niweluje problem z wrastającymi włoskami,
  • świetnie sprawdza się także w przypadku skóry wrażliwej i bardzo delikatnej, co potwierdzają certyfikaty medyczne CE i FDA.

Przeczytaj również: Wszystko o SPEC3 Hybrid – najskuteczniejszy laser do depilacji

Depilacja laserowa – blond włosy. Jakie daje efekty?

Profesjonalny depilator laserowy do jasnych włosów to dzisiaj standardowy sprzęt stosowany w gabinetach. Jakie zapewnia rezultaty? Takie jak w przypadku włosków ciemniejszych i grubszych. Efekty są trwałe, co oznacza, że włosy zostają usunięte na zawsze i nie będą już odrastać. Zazwyczaj wystarczy kilka zabiegów, by osiągnąć pożądane rezultaty. Konkretna długość laseroterapii zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Przed rozpoczęciem serii zabiegów konieczne jest wizyta konsultacyjna u kosmetologa. W salonach Depilacja.pl takie spotkania są bezpłatne. Można umówić je telefonicznie (pod numerem 22 699 96 00) lub za pomocą formularza rezerwacyjnego na stronie internetowej Depilacja.pl. Podczas wizyty laseroterapeuta sprawdza stan skóry i włosków oraz przeprowadza wywiad medyczny.

Rozmowa z kosmetologiem jest bardzo ważna. Trzeba bowiem pamiętać, że istnieje wiele przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Przed laty jednym z nich były właśnie jasne i cienkie włoski. W takim przypadku nie przeprowadzało się zabiegu. Dzisiaj przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim przyjmowania niektórych leków (np. sterydów), problemów skórnych (np. AZS), przebytych chorób (nowotwory), czy ciąży. Na pytania specjalisty trzeba odpowiadać szczerze i zgodnie z prawdą. W zabiegach depilacji laserowej chodzi przecież nie tylko o świetne efekty, ale też pełne bezpieczeństwo. 

Przeczytaj także: Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Rozwiewamy wątpliwości!

Depilacja laserowa dla blond włosów – podsumowanie

Mogłoby się wydawać, że jasne i cienkie włosy nie sprawiają problemów. Są przecież mało widoczne. Po co zatem martwić się o ich depilację? Właściciele tego rodzaju owłosienia mogą odczuwać wysoki dyskomfort. Tymczasem łatwo dostępne metody, jak golenie maszynką jednorazową, kremy czy wosk, nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. 

Na szczęście w dzisiejszych czasach także blondynki i blondyni mogą skorzystać z profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej. Nowoczesne sprzęty, takie jak laser SPEC3Hybrid, sprawdzają się w przypadku wszystkich fototypów skóry. Zobacz ofertę na Depilacja.pl i już dziś umów się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem.