Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Choć po tego typu zabiegi sięgają coraz częściej panowie, to niewątpliwie panie wciąż są głównymi beneficjentkami. Wiele z nich zastanawia się, czy miesiączka może okazać się przeciwwskazaniem do depilacji. Wiemy przecież, że przed zabiegiem nie należy przyjmować leków fotouczulających, nie można być opalonym czy mieć alergii skórnych. Okres jednak nie znajduje się na liście przeciwwskazań do depilacji laserowej. Warto jednak pamiętać, że sposób przechodzenia „tych dni” raz w miesiącu jest bardzo indywidualny. Wiele pań nie narzeka na swoją miesiączkę – odczuwają swego rodzaju dyskomfort, ale krwawienie i ból, także w początkowych dniach, nie są bardzo intensywne. Takiego stanu rzeczy z pewnością zazdroszczą te kobiety, dla których okres jest prawdziwym koszmarem. W ten dni ból jest ogromny, a krwawienie bardzo mocne. Decyzja o dokonaniu zabiegu depilacji laserowej w trakcie menstruacji jest bardzo indywidualna. Każda z pań umawiając wizytę w salonie urody sama decyduje o tym, czy depilowanie laserem może mieć miejsce podczas jej miesiączki. Warto mieć na uwadze przede wszystkim swoje samopoczucie i komfort. 

Depilacja laserowa w trakcie okresu 

Tuż przed okresem, oraz w pierwszym dniach, jest się bardziej wrażliwym na ból. A sama depilacja laserowa, choć nie ma opinii bardzo bolesnej, może powodować dyskomfort. Szczególnie u kobiet, które mają bardzo niski próg bólu. Niektórzy bardziej czują skutki zabiegu, a niektórzy mniej. Spora część osób nie doznaje najmniejszego nawet cierpienia, czują ewentualnie bardzo delikatne mrowienie. Tuż przed i na początku menstruacji skóra może być jednak wrażliwsza, także u kobiet, które w pozostałe dni nie mają problemu z bólem. A wszystko to związane jest ze spadkiem poziomu estrogenów, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry. Wraz z ich obniżeniem ta staje się bardziej podatna na ściąganie, podrażnienia czy nawet poparzenia. Oczywiście to nadal nie musi stanowić bariery przed zabiegiem – z tego typu utrudnieniami można sobie poradzić, stosując dobrej jakości kosmetyki nawilżające. Ważne jednak, by robić to regularnie, a nie tylko w okresie przechodzenia miesiączki. 

Depilacja laserowa bikini a miesiączka

O ile depilacja laserowa takich miejsc jak łydki, pachy czy uda w trakcie miesiączki nie wydaje się dziwna, tak depilowanie laserowe miejsc intymnych może wzbudzać trochę wątpliwości. Nie ma się jednak co obawiać – zabieg usuwania włosków z okolic bikini w trakcie krwawienia nie jest niebezpieczny. Tutaj każda z pacjentek także podejmuje decyzję sama – najważniejszy jest jej komfort. A wiadomo, że podczas okresu to właśnie miejsca intymne są szczególnie wrażliwe. Depilacja może spotęgować poczucie dyskomfortu, ale nie musi. Jeżeli jednak zdecydujemy się na depilację okolic bikini w trakcie miesiączki, trzeba szczególnie pamiętać o higienie oraz o zabezpieczeniu przed krwawieniem. Zastosowanie tamponu będzie tutaj w zupełności wystarczające. 

Kosmetolog depilacja.pl przeprowadza zabieg depilacji laserowej w okolicach bikini w trakcie miesiączki.

Depilacja laserowa a bolesna miesiączka

Kobiety, które nie cieszą się delikatną i mało zauważalną miesiączką, a mimo to chcą systematycznie wykonywać serię zabiegów depilacji laserowej, nie muszą się martwić. Pierwsza, najbardziej racjonalna i oczywista opcja, to oczywiście umawianie wizyt w salonach urody zgodnie ze swoim cyklem menstruacyjnym (dotyczy pań, które mają regularne krwawienia). Najlepiej planować zabieg depilacji laserowej w połowie cyklu miesiączkowego. Wówczas skóra ma najlepszą kondycję, a i prawdopodobieństwo dobrego samopoczucia jest wysokie. Druga opcja, to jednak poddanie się zabiegowi w „te dni” (np. jeżeli inny termin nie jest możliwy z racji wyjazdu, pracy itd.). A wszystko dzięki laserowi SPEC 3 Hybrid. To nowe urządzenie, które w trakcie depilacji laserowej, nie powoduje w ogóle bólu. 

Depilacja całkowicie bez bólu? Jak to możliwe? SPEC 3 Hybrid został stworzony z myślą o osobach z najniższym progiem bólu. To autorski system, który nie ma konkurencji. Łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową – w jednym. Dzięki zastosowaniu trzech długości fal sprawdza się w przypadku każdego fototypu skóry. Za brak odczuć bólowych i pełne bezpieczeństwo w trakcie zabiegu odpowiada system SHR. Bardzo efektywnie niweluje także problem wrastających włosków.

Depilacja laserowa w trakcie miesiączki – tak czy nie?

O tym czy chcemy się depilować w trakcie miesiączki decydujemy tylko my same – oczywiście w oparciu o własne samopoczucie. Warto mieć na uwadze, że tuż przed okresem jest się bardziej wrażliwym na ból, co może zwiększyć poczucie dyskomfortu. Z drugiej strony wcale nie musi do tego dojść, tym bardziej, że w coraz większej ilości naszych salonów stosowany jest nowoczesny laser SPEC 3 Hybrid, który całkowicie niweluje ból w trakcie zabiegu depilacji laserowej.