Twój koszyk jest pusty!

Czym jest Laser Light Sheer i dlaczego jest skuteczny podczas depilacji?

16 lipca 2019
Wszystkie
Technologia
Wszystkie
Spis treści

Depilację laserową wykonuje się wieloma urządzeniami. Dobierając salon, warto zorientować się jakiego sprzętu używają jego specjaliści. My polecamy nowoczesny Light Sheer. Dlaczego wyróżnia się na tle innych urządzeń do depilacji laserowej?

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej zależna jest od wielu czynników. Aby osiągnąć efekt jedwabiście gładkiej skóry należy odpowiednio wcześniej przygotować się do samego zabiegu, wybrać profesjonalny salon kosmetyczny oraz szczególną uwagę zwrócić na wykorzystywany podczas sesji laserowych sprzęt. To właśnie odpowiednio dobrane urządzenie wpływa na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów po wykonanym zabiegu. Na rynku medycyny estetycznej od wielu lat niezwykłą popularnością cieszy się laser Light Sheer. Czym tak naprawdę jest to urządzenie i dlaczego okazuje się być aż tak skuteczny podczas depilacji laserowej?

undefined

Depilacja laserem Light Sheer – nowoczesny sprzęt do depilacji laserowej

Light Sheer to jeden z najbardziej profesjonalnych obecnie laserów wykorzystywanych podczas zabiegu depilacji laserowej. Urządzenia te produkowane są przez niezwykle cenioną i rekomendowaną na świecie amerykańską markę Lumenis, uznawaną często za lidera w branży kosmetycznej.

Laser Light Sheer na tle innych urządzeń do laserowego usuwania owłosienia wyróżnia się głównie budową. Posiada bowiem dwie, różnorodne głowice, dzięki którym niechciane włoski likwidowane są w niezwykle precyzyjny sposób. Warto również zauważyć, że znacząco skraca to czas trwania całego zabiegu. 

Działanie lasera Light Sheer powiązane jest ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. Wytwarzana przez laser wiązka bezpośrednio dociera do mieszka włosowego. Następnie efektywnie niszczy fragmenty włosów, które są odpowiedzialne za wzrost, co skutkuje trwałą utratą niechcianego owłosienia. 

Depilacja laserowa Light Sheer – na czym polega jego fenomen? 

Osoby, które zdecydowały się na depilację laserową, podczas której wykorzystywany był sprzęt Light Sheer, doceniają przede wszystkim niezwykły komfort w trakcie wykonywanego zabiegu. Ze względu na użycie najnowszych technologii, laser został wyposażony w nowoczesny system chłodzący, który redukuje powstawanie zaczerwienień i podrażnień. Ponadto, niweluje uczucie bólu i pieczenia podczas przeprowadzanej depilacji laserowej. 

Urządzenia firmy Lumenis pomagają pozbyć się wielu innych krępujących problemów związanych z usuwaniem owłosienia. Okazują się szczególnie przydatne w przypadku osób borykających się z hirsutyzmem oraz zapobiegają zapaleniu mieszków włosowych. Sprawdzają się także podczas depilacji laserowej skóry naczynkowej oraz przy ciemniejszej karnacji. 

Depilacja laserem Light Sheer jest więc nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna dla skóry. Uzyskane przez urządzenie liczne certyfikaty medyczne dodatkowo potwierdzają jego profesjonalizm. 

Depilator Light Sheer – rodzaje głowic

  • mała LightSheer ET – oddziału na fragment skóry o wymiarach 9 x 9 mm oraz posiada nakładkę chłodzącą ChillTip ™, która umożliwia ciągłe stykowe chłodzenie. Sprawdza się głównie na małych obszarach, np. wąsiku,
  • duża LightSheer HS – oddziałuje na fragment skóry o wymiarach 22 x 35 mm, a jej działanie wykorzystuje zintegrowaną technologię wspomagania próżniowego, dzięki której możliwe jest korzystanie bez chłodzenia. Urządzenie zasysa skórę, dzięki czemu może lepiej wychwycić włoski z większych powierzchni. Przez to zabieg jest bardzo komfortowy i praktycznie bezbolesny,
  • średnia LightSheer XC – oddziałuje na fragment skóry o wymiarach 12×12 mm. Posiada nakładkę chłodzącą ChillTip ™ (używana tylko w wersji Light Sheer Desire).
depilacja laserowa rzeszow

Light Sheer – depilacja i odpowiednie przygotowanie

Tak jak wspomnieliśmy – działanie lasera Light Sheer opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Sprzęt emituje światło, które pochłaniają mieszki włosowe wraz z melaniną. Światło to zamieniane jest na ciepło. Efekt? Zniszczenie elementów odpowiadających za wzrost owłosienia. Laser Light Sheer, podobnie jak wiele podobnych urządzeń, efektywnie działa tylko na włosy będące w tzw. anagenie czyli fazie aktywnego wzrostu. Jeżeli laser stosowany jest na włoski, które akurat znajdują się na innym etapie (np. spoczynku albo zaniku), to nie działa efektywnie. Dlatego tak ważne jest to, aby dokonać serii zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. 

Jak przygotować się do zabiegu laserem Light Sheer?

Przygotowujesz się do zabiegu depilacji laserowej sprzętem Light Sheer? Pamiętaj, że skóra w depilowanej okolicy nie może być podrażniona i sucha. Dobrze ją nawilżaj, szczególnie na kilka dni przed wizytą w salonie depilacji. Tuż przed zabiegiem ogol depilowane miejsce (najlepiej tego samego dnia). Zostaw mały fragment, aby laseroterapeuta mógł ocenić włosy. Pod żadnym pozorem przed zabiegiem nie usuwaj włosów, np. pęsetą czy za pomocą plastrów z woskiem. Na kilka tygodni przed wizytą w gabinecie (najlepiej 6) możesz tylko golić i przycinać owłosienie.

Co jeszcze? Przed depilacją laserową należy zrezygnować ze stosowania kremów lub maści z witaminami A, E, C, retinoidami i kwasami owocowymi (chodzi o obszar skóry poddawany depilacji). Ważne jest także odstawienie ziół i leków światłouczulających (np. dziurawca czy nagietka). W przypadku występowania opryszczki czy aktywnej opalenizny zabieg należy przełożyć.  

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad depilacja laserowa czy jest skuteczna musisz pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na sprzęt, który wykorzystywany jest w danym salonie kosmetycznym. Znajdujące się w całej Polsce gabinety Depilacja.pl pracują m.in. na rekomendowanych laserach Light Sheer firmy Lumenis! Wykwalifikowani kosmetolodzy dodatkowo zadbają o to, aby cały zabieg przebiegał w jak najbardziej komfortowych warunkach. Już teraz sprawdź więc gdzie znajduje się najbliższy salon Depilacja.pl i umów się na swoją pierwszą wizytę. Depilacja laserowa Light Sheer na pewno Cię nie zawiedzie. Zapraszamy!

undefined
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.81
Ilość ocen: 16
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi