Czym jest Laser Light Sheer i dlaczego jest skuteczny podczas depilacji?

     Skuteczność zabiegu depilacji laserowej zależna jest od wielu czynników. Aby osiągnąć efekt jedwabiście gładkiej skóry należy odpowiednio wcześniej przygotować się do samego zabiegu, wybrać profesjonalny salon kosmetyczny oraz szczególną uwagę zwrócić na wykorzystywany podczas sesji laserowych sprzęt. To właśnie odpowiednio dobrane urządzenie wpływa na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów po wykonanym zabiegu. Na rynku medycyny estetycznej od wielu lat niezwykłą popularnością cieszy się laser Light Sheer. Czym tak naprawdę jest to urządzenie i dlaczego okazuje się być aż tak skuteczny podczas depilacji laserowej?

Laser Light Sheer – nowoczesny sprzęt do depilacji laserowej
Light Sheer to jeden z najbardziej profesjonalnych obecnie laserów wykorzystywanych podczas zabiegu depilacji laserowej. Urządzenia te produkowane są przez niezwykle cenioną i rekomendowaną na świecie amerykańską markę Lumenis, uznawaną często za lidera w branży kosmetycznej.

Laser Light Sheer na tle innych urządzeń do laserowego usuwania owłosienia wyróżnia się głównie budową. Posiada bowiem dwie, różnorodne głowice, dzięki którym niechciane włoski likwidowane są w niezwykle precyzyjny sposób. Warto również zauważyć, że znacząco skraca to czas trwania całego zabiegu. 

Działanie lasera Light Sheer powiązane jest ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. Wytwarzana przez laser wiązka bezpośrednio dociera do mieszka włosowego. Następnie skutecznie niszczy fragmenty włosów, które są odpowiedzialne za wzrost, co skutkuje trwałą utratą niechcianego owłosienia. 

Na czym polega fenomen lasera Light Sheer?
Osoby, które zdecydowały się na depilację laserową, podczas której wykorzystywany był sprzęt Light Sheer doceniają przede wszystkim niezwykły komfort w trakcie wykonywanego zabiegu. Ze względu na użycie najnowszych technologii, laser został wyposażony w nowoczesny system chłodzący, który redukuje powstawanie zaczerwienień i podrażnień. Ponadto, niweluje uczucie bólu i pieczenia podczas przeprowadzanej depilacji laserowej. 

Urządzenia firmy Lumenis pomagają pozbyć się wielu innych krępujących problemów związanych z usuwaniem owłosienia. Okazują się szczególnie przydatne w przypadku osób borykających się z hirsutyzmem oraz zapobiegają zapaleniu mieszków włosowych. Sprawdzają się także podczas depilacji laserowej skóry naczynkowej oraz przy ciemniejszej karnacji. 

Depilacja laserem Light Sheer jest więc nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna dla skóry. Uzyskane przez urządzenie liczne certyfikaty medyczne dodatkowo potwierdzają jego profesjonalizm. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad depilacja laserowa czy jest skuteczna musisz pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na sprzęt, który wykorzystywany jest w danym salonie kosmetycznym. Znajdujące się w całej Polsce gabinety Depilacja.pl pracują wyłącznie na rekomendowanych laserach Light Sheer firmy Lumenis! Wykwalifikowani kosmetolodzy dodatkowo zadbają o to, aby cały zabieg przebiegał w jak najbardziej komfortowych warunkach. Już teraz sprawdź więc gdzie znajduje się najbliższy salon Depilacja.pl i umów się na swoją pierwszą wizytę. Zapraszamy!