Depilacja laserowa siwych włosów – czy da się je usunąć?

Spis treści

1. Jak działa depilacja laserowa?

2. Depilacja laserowa siwych włosów

3. SPEC3Hybrid – czy usuwanie siwych włosów jest możliwe?

4. Długości fal lasera SPEC3Hybrid i ich zastosowanie:

5. Co zrobić z siwymi włosami? Inne metody

6. Laser na siwe włosy

Zastanawiasz się, czy depilacja laserowa siwych włosów jest w ogóle możliwa? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Trudno spotkać dwie osoby, które miałyby identyczny kolor włosków na nogach czy w innych częściach ciała. Zazwyczaj włoski są albo jasne, albo ciemne. Mogłoby się wydawać, że właściciele tych drugich mają gorzej. W końcu ciemniejsze owłosienie jest bardziej widoczne i tym samym – może powodować duży dyskomfort. Z drugiej strony o wiele łatwiej usunąć je, np. za pomocą cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem depilacji laserowej. To nowoczesna metoda, która jest nie tylko bardzo skuteczna (trwałe efekty!), ale też bezpieczna. 

Najlepsze efekty depilacji laserowej uzyskujemy właśnie na czarnych, grubych włosach. Dlaczego? Właśnie takie owłosienie posiada najwięcej barwnika – melaniny, który wychwytuje laser (o tym jak działa depilacja laserowa więcej poniżej). W przypadku jasnych włosków jest to o wiele bardziej problematyczne, gdyż te nie zawierają właściwie melaniny. Nie oznacza to jednak, że np. siwego owłosienia nie da się usunąć tą metodą. 

Jak działa depilacja laserowa?

Każdy, kto zastanawia się nad zabiegiem depilacji laserowej, powinien dobrze poznać działanie tej metody. Na czym polega trwałe usuwanie owłosienia w ten sposób? Zabieg przeprowadzany jest, jak sama nazwa wskazuje, specjalnym urządzeniem, którego podstawę stanowi laser. W trakcie stosowania tej metody wiązka lasera przenika do głębi włosa, niszcząc część, która odpowiada za wzrost poprzez melaninę (barwnik) zawarty w mieszku. Proces ten nazywamy selektywną fototermolizą. Pozwala na pozbycie się niechcianych włosków nawet przy takich schorzeniach, jak np. zapalenie okołomieszkowe czy podrażnienia skóry, które powstały np. przez użycie maszynki jednorazowej. 

Warto również pamiętać, że depilacja laserowa doskonale sprawdza się przy problemie z wrastającymi włoskami. Niszcząca wiązka lasera trafia wybiórczo tylko we włos, nie powoduje więc w żaden sposób uszkodzeń skóry. Dlatego metoda ta wykorzystywana jest przy depilacji bardzo delikatnych i wrażliwych miejsc takich jak bikini, wąsik czy broda. Im włoski są ciemniejsze i grubsze, tym więcej posiadają melaniny. Gdy jeszcze dodatkowo występować będzie duży kontrast pomiędzy jasną skórą a ciemnym włosem, tym depilacja laserowa będzie bardziej skuteczna. Osoby posiadające jasną karnację i grube, ciemne oraz mocne włosy określane są jako pacjenci idealni do depilacji laserowej. Co jednak z osobami, które mają bardzo jasne włoski? Czy depilacja siwych włosów laserem jest w ogóle możliwa? 

Depilacja laserowa siwych włosów

Nie w każdym gabinecie depilacji laserowej usuniemy siwe włosy. Kluczowy jest bowiem sprzęt stosowany w danej placówce. Nie każdy jest w stanie sobie poradzić z bardzo jasnymi włosami. W salonach depilacji laserowej Depilacja.pl stosowany jest bezbolesny laser SPEC3Hybrid. To autorski sprzęt depilacja.pl, który jest dość skuteczny w przypadku siwych włosów. 

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że rzeczywiście ciemniejsze włosy są o wiele bardziej podatne na działanie lasera, który działa na zasadzie selektywnej fototermolizy (ciemny barwnik zawarty we włosie absorbuje wiązkę lasera), która doprowadza do efektywnego zniszczenia włosa. 

SPEC3Hybrid – czy usuwanie siwych włosów jest możliwe?

Jak działa autorski laser depilacja.pl SPEC3Hybrid? To jedna z najnowszych technologii wykorzystywana w depilacji laserowej. Łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo–yagową – w jednym. Urządzenie stosuje trzy długości fali, dzięki temu wykazując bardzo wysoką efektywność w przypadku wszystkich fototypów skóry. Sprzęt został wyposażony także w system SHR. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. W laserach do depilacji z reguły stosowana jest jedna uniwersalna długość fail. W laserze SPEC3 Hybrid stosuje się także dwie dodatkowe długości fal, które działają na wszystkie fototypy skóry. Są o wiele bardziej skuteczne w przypadku jaśniejszych włosów, a poza tym świetnie likwidują problem wrastających włosów.

Długości fal lasera SPEC3Hybrid i ich zastosowanie:

  • 755 nm – blada skóra o delikatnych włosach oraz usuwanie pozostałości po włosach z poprzednich zabiegów,
  • 808 nm – wszystkie fototypy skóry, pierwsze zabiegi, a także pacjenci z większą gęstością włosów,
  • 1064 nm – ciemne fototypy, zapewnia największą penetrację mieszków włosowych.

Warto również dodać, że SPEC3Hybrid został wyposażony także w system SHR, który emituje dużą częstotliwość impulsów zamiast jednego konkretnego strzału. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko poparzeń oraz uszkodzeń tkanek sąsiadujących. Trzeba także wspomnieć, że system SHR został również wyposażony w innowacyjny układ chłodzenia w głowicy zabiegowej. Dzięki temu zabiegi mogą być jeszcze bardziej bezpieczne.

Co zrobić z siwymi włosami? Inne metody

Depilacja laserowa z zastosowaniem lasera SPEC3Hybrid to jedno z rozwiązań. Oczywiście to nie jedyny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Warto również pamiętać, że na siwe włosy działają też inne metody, choć na pewno nie dają tak trwałych efektów jak laser. Sporym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta faktycznie działa, choć zabieg trzeba regularnie (co ok. 1-3 tygodnie) powtarzać. Sama metoda jest też bardzo bolesna i trzeba mieć wprawę w jej wykonywaniu (zawsze można udać się do gabinetu kosmetycznego). 

Wiele osób wciąż stosuje maszynki jednorazowe. Usuwanie owłosienia w ten sposób często powoduje, że odrastające włoski są ciemniejsze i grubsze. Poza tym zabieg trzeba powtarzać niemal codziennie, a w przypadku wielu osób, nawet dwa razy dziennie (rano usunięte włosy mogą wieczorem już pojawiać się na nowo). Warto też pamiętać, że nazwa „maszynki jednorazowe” nie jest przypadkowa. Jedną maszynkę należy stosować raz, co czyni tę metodę drogą. W przeciwnym razie może dochodzić do przenoszenia się bakterii, a co za tym idzie podrażnień i infekcji. Na rynku pojawia się też sporo nowych metod usuwania niepożądanego owłosienia. Jednym z nich jest np. depilacja cukrowa. To naturalny sposób na pozbycie się włosków, choć również nie odznacza się trwałymi efektami.

Laser na siwe włosy

Nic dziwnego, że to właśnie depilacja laserem cieszy się największym zainteresowaniem. To najtrwalsza metoda – może pomóc w pozbyciu się niechcianych włosków na zawsze. Masz wątpliwości, czy metoda ta sprawdzi się w Twoim przypadku? Koniecznie zarezerwuj bezpłatną wizytę ze specjalistą z salonu depilacja.pl. Możesz to zrobić za pomocą formularza na stronie internetowej depilacja.pl

Kosmetolog oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, tak aby mieć stuprocentową pewność, że nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu (np. nie przyjmujesz jakichś konkretnych leków, ziół, nie jesteś w ciąży itd.) i ten okaże się dla Ciebie w pełni bezpieczny.