Szukasz najlepszego salonu depilacji dłoni?
Przeczytaj o depilacji laserowej w naszym salonie i umów się na wizytę!

Dłonie są jedną z części ciała, które najczęściej rzucają się w oczy. Zgodnie z różnego rodzaju badaniami to właśnie na nie zwracamy uwagę tuż po tym, gdy przyjrzymy się twarzy spotkanego człowieka. W związku z tym, że u osób o ciemnym owłosieniu często na dłoniach pojawiają się włosy, a zgodnie z obowiązującym kanonem estetycznym – dłonie powinny być gładkie, rośnie popularność trwałego usuwania owłosienia z wykorzystaniem depilacji laserowej.

W naszych salonach za obszar dłoni uważa się obszar rozpoczynający się na nadgarstkach, a kończący na końcówkach palców. Depilacji podlega wierzchnia powierzchnia prawej i lewej dłoni. Spód co do zasady nie jest poddawany działaniu lasera diodowego ze względu na to, że występuje tam zwykle skóra o strukturze podobnej do podeszwy stóp, na której włoski nigdy się nie pojawiają.

Największą grupę osób, które korzystają z depilacji dłoni w naszych salonach, stanowią mężczyźni. Bruneci i szatyni, którzy charakteryzują się twardym, gęstym i ciemnym owłosieniem, decydują się na trwałą eliminację owłosienia z dłoni zazwyczaj ze względów estetycznych i higienicznych, gdyż w ciepłe, letnie dni na włoskach dłużej utrzymuje się pot, a w przypadku zabrudzenia dłoni – często osiada na nich brud, którego trudno się pozbyć.

kobiece dłonie podczas wcierania kremu

Dłonie są stosunkowo rzadko poddawanym depilacji obszarem ciała, niemniej jednak coraz więcej osób zainteresowanych jest pozbyciem się problemu zbędnego owłosienia z tej właśnie części ciała. Tradycyjne metody depilacji niejednokrotnie nie są dobrym rozwiązaniem problemu ze względu na stosunkowo niewielką skuteczność oraz nietrwałe efekty zabiegu skutkujące odrastaniem, a niekiedy bolesnym wrastaniem wosków, co w przypadku dłoni może być wyjątkowo dokuczliwą dolegliwością.

W przeciwieństwie do popularnych, stosowanych od lat metod usuwania owłosienia, depilacja laserowa stanowiąca swego rodzaju novum na rynku usług kosmetycznych jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących pozbyć się gęstych, ciemnych włosów z powierzchni dłoni oraz palców. Górna powierzchnia dłoni oraz palców, aczkolwiek nie dorównuje delikatnością okolicy pach, jest dosyć tkliwa, co w praktyce oznacza, iż usuwanie włosów z tego obszaru ciała może być bolesnym doświadczeniem. Depilacja laserowa – w przeciwieństwie do niektórych, mechanicznych metod usuwania włosów – jest niemal bezbolesna. Dlatego też stanowi idealne rozwiązanie w przypadku tej właśnie części ciała. Ponadto depilacja za pomocą wiązki promieni lasera diodowego pozwala na uzyskanie trwałego efektu usuwania włosów bez konieczności powtarzania jakiegokolwiek innego zabiegu depilacyjnego w przyszłości, a tym samym ochrony powierzchni dłoni przed działaniem chemicznych lub mechanicznych środków i zabiegów depilacyjnych.

Depilacja laserowa stanowi jedyną dostępną na rynku metodę trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Z tego też powodu metoda ta pozwala na znaczne ograniczenie kosztów zachowania gładkiej, pozbawionej włosków powierzchni. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie mając na uwadze nie tylko możliwość skutecznego pozbycia się problemu owłosienia, ale również względy cenowe. Rachunek ekonomiczny zysków i strat wynikających z wyborem usuwania zbędnego owłosienia z wykorzystaniem lasera diodowego, w każdym przypadku wskazuje na to, że depilacja laserowa po prostu się opłaca.