Szukasz najlepszego salonu depilacji stóp?
Przeczytaj o depilacji laserowej w naszym salonie i umów się na wizytę!

Obszar stóp – a przede wszystkim powierzchnia palców – coraz częściej leży w zakresie zainteresowania osób dbających o gładkość skóry na całym ciele. Mimo dość niewielkich rozmiarów tej powierzchni, owłosione stopy rzucają się w oczy i mogą stanowić problem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W naszych salonach depilacja tego obszaru jest wykonywana w ramach zabiegu usuwania zbędnego owłosienia z łydek. Sesje depilacji laserem diodowym w tym obszarze obejmują wyłącznie wierzchnią powierzchnię stóp, ze względu na to, że na tzw. podeszwie zazwyczaj nie pojawiają się włoski.

Zbędne owłosienie na stopach może być usuwane różnymi metodami, jednak w naszych salonach oferujemy jedynie depilację laserową, która jest najtrwalszą metodą z dostępnych na rynku. Osoby, które na co dzień korzystają z maszynki do golenia pozbywając się włosków z ciała – często podczas zabiegu zapominają o stopach. Dodatkowo – strefa przy kostkach jest jednym z punktów, w którym najłatwiej można się zaciąć pozostawiając bliznę na długi czas. Depilacja stóp woskiem lub pastą cukrową niesie za sobą ryzyko podrażnień, które w przypadku tego obszaru – często uciskanego przez szorstki materiał skarpetki i dokładnie przylegające obuwie – są szczególnie dotkliwe w codziennym życiu. Aby uniknąć różnego rodzaju dolegliwości, a jednocześnie zapewnić sobie gładką skórę na stopach, warto zatem skorzystać z depilacji laserem diodowym.

skrzyżowane nogi kobiety z dłońmi na łydkach

Wiązka światła lasera niszczy włoski od środka i karbonalizuje cebulkę włosa sprawiając, że zatrzymuje się zdolność mieszków do ponownego wytwarzania włosków. W rezultacie – skóra, która została poddana laserowemu usuwaniu owłosienia – pozostaje gładka przez długi czas. Trwałe usunięcie owłosienia podnosi komfort życia pozwalając zaoszczędzić czas, który normalnie poświęcany jest na pozbywanie się włosków różnymi tradycyjnymi metodami oraz zastanawianie się, czy aby na pewno publiczne pokazanie stóp nie będzie wiązało się z zawstydzeniem związanym z porastającymi je włoskami.