Szukasz najlepszego salonu depilacji szyi i ramion?
Przeczytaj o depilacji laserowej w naszym salonie i umów się na wizytę!

Usuwanie owłosienia na powierzchni karku, ramion i okolic obojczyka to zabieg, który interesuje przede wszystkim mężczyzn o gęstym, ciemnym i twardym zaroście. Zdarza się również, że depilacja laserowa na tym obszarze jest przeprowadzana również u kobiet, które skarżą się na zbytnie owłosienie ciała w tym obszarze, co wiąże się często z zaburzeniem nazywanym hipertrychozą lub hirusytyzmem. W przypadku niektórych mężczyzn usunięcie włosków laserem diodowym przyczynia się do tego, że mogą oni zrezygnować z częstego golenia szyi, które wiąże się niejednokrotnie z licznymi podrażnieniami. Kobiety decydujące się na depilację tej partii ciała najczęściej chcą pozbyć się włosków rosnących na karku, które wyglądają nieestetycznie w szczególności u tych pań, które decydują się na krótkie włosy lub odsłonięcie karku poprzez związanie włosów w kitkę albo kok.

U wielu osób częste poddawanie skóry i zarostu mechanicznym zabiegom depilacyjnym skutkuje bolesnym podrażnieniem mieszków włosowych. Odpowiedzią na problemy z codziennym stosowaniem maszynki, kremów do depilacji lub korzystaniem co jakiś czas z zabiegów woskowania jest skorzystanie z możliwości lasera diodowego, który pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia również z trudniej dostępnych obszarów ciała.

plecy kobiety z rękoma dotykającymi głowy

Gabinety oferujące nowoczesne zabiegi depilacji laserowej proponują depilację szyi, karku, barków, ramion oraz dekoltu. Depilacja włosów za pomocą lasera diodowego daje gwarancję trwałego i skutecznego pozbycia się zbędnego owłosienia, a tym samym uzyskania efektu gładkiej skóry na wybranej partii ciała bez konieczności powtarzania dodatkowych zabiegów depilacyjnych po zakończeniu serii wizyt w salonie depilacji laserowej. W praktyce oznacza to możliwość utrzymania gładkiej skóry bez regularnego podrażniania jej coraz to innymi preparatami oraz tradycyjnymi sposobami depilacji, co w przypadku obszaru szyi i karku jest wyjątkowo istotną kwestią.

Ponieważ depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się problemu zbędnego owłosienia dzięki kilku sesjom w określonych przez laseroterapeutę odstępach czasowych, ten sposób usuwania włosów stanowi inwestycję, która przynosi wymierne korzyści. Koszt zabiegów depilacji laserowej jest – w perspektywie kilku lat – dużo niższy od zakresu cenowego pozostałych metod depilacji. Pamiętać zatem należy, że mimo wyrobionej na rynku opinii o tym, że depilacja laserowa jest droga – w perspektywie kilku lat zabieg depilacji laserowej jest relatywnie tańszy i bardziej opłacalny od wszystkich innych metod usuwania zbędnego owłosienia.