Blizny, rozstępy, cellulit – te wszystkie nieestetyczne pozostałości po ciąży można zwalczyć. Choć nie są niczym złym, często wpływają na samopoczucie młodej mamy. Skutecznym sposobem może okazać się endermologia – warto sprawdzić!
Ciało po ciąży – wstęp
Ciąża to wymagający czas nie tylko dla psychiki kobiety, ale także jej ciała. Przez ten specyficzny okres 9 miesięcy ciało kobiety stopniowo się zmienia. Nierzadko metamorfoza ta jest diametralna. Często pojawiają się problemy z cerą – wypryski, przebarwienia, zmiany w kolorycie skóry oraz wiele, wiele więcej. Zmiany te to efekt tzw. burzy hormonalnej, która towarzyszy kobiecie przez cały okres wyjątkowych 9 miesięcy. Zresztą nie ustaje tuż po porodzie – trwa również w okresie laktacji. To jednak nie wszystkie dolegliwości.
Ciąża wiąże się również wypadaniem włosów, ale też nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ciało kobiety się zmienia – zdaniem wielu kobiet na gorsze. Pojawiają się rozstępy, jeszcze bardziej widoczny cellulit, luźna skóra na brzuchu i wiele, wiele innych. Gdy do tego dorzucimy jeszcze niewysypianie się, opuchliznę na nogach czy zmęczenie, to rzeczywiście okres ten nie napawa optymizmem. Nie warto jednak mieć negatywnego podejścia. Urodzenie dziecka to wielka rzecz – wprowadzenie na świat nowego człowieka wiąże się z ogromnym wysiłkiem. Organizm musi to odczuć, ale zmiany te są piękne, ponieważ są związane z narodzeniem najbardziej ukochanej osoby na świecie. Dlatego warto podejść do tego z uśmiechem – najbardziej jak się da.
Wygląd to rzecz wtórna, nie na wszystko mamy wpływ, ale okazuje się, że jednak na sporo mankamentów, które spędzają nam sen z powiek, już tak. Po jakie sposoby i narzędzia warto sięgać? Czy pomoże nam tylko medycyna estetyczna i skomplikowane zabiegi chirurgiczne? A może są jednak mniej inwazyjne sposoby, które pomogą nam osiągnąć oczekiwany efekt?
Ciało po porodzie – skuteczne sposoby
Skóra po ciąży bynajmniej nie jest idealna tak, jak to często pokazują zdjęcia na Instagramie. Naturalnie u każdej kobiety może to wyglądać inaczej. Te które całe życie trenują i trzymają zdrową dietę mogą mieć łatwiej wrócić do firmy. Reguły jednak nie ma. Często takie kwestie są również zapisane w genach. Warto wiedzieć, że skóra traci jędrność po wpływem zmiany masy ciała. Z racji zmian hormonalnych dochodzi do uszkodzeń struktury skóry. Włókna kolagenowe rozciągają się, a to właśnie one odpowiadają za wytrzymałość oraz sprężystość skóry. W czasie ciąży rzadko kiedy kobiety prowadzą aktywność fizyczną (nie zawsze z racji braku chęci, ale po prostu z powodu złego samopoczucia czy przeciwwskazań od lekarza). Zdolność do regeneracji jest ograniczona, dlatego warto się wspomóc.
Co zrobić, aby skóra po porodzie była bardziej napięta i po prostu lepiej wyglądała? Jeżeli chodzi o domowe sposoby to najważniejsza jest zdrowa dieta wzbogacona w owoce i warzywa. Warto, by stanowiły podstawę każdego posiłku. Do tego duże ilości wody, ograniczenie ciężkostrawnych potraw o fast foodach, słodyczach i innych przetworzonych rzeczach nie wspominając. Druga kwestia – aktywność fizyczna. Naturalnie nie zaraz po porodzie. Tuż po nim warto dać sobie czas na dojście do siebie nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Przyjdzie jeszcze czas na treningi. Ich rozpoczęcie warto oczywiście skonsultować z lekarzem. Oczywiście warto wspomóc się także dobrymi kosmetykami ujędrniającymi oraz peelingami. Dojście do siebie potrwa, a na efekty trzeba będzie długo poczekać. Można pomyśleć też o skuteczniejszym sposobie na poprawę jakości skóry. Wcale nie chodzi o inwazyjny zabieg medycyny estetycznej. Wręcz przeciwnie. Endermologia po ciąży to metoda, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Sprawdź dlaczego!
Endermologia po ciąży – tak czy nie?
Endermologia to nowa technologia, która jest niczym innym jak masażem podciśnieniowym. Zasysa fałd skóry pomiędzy dwie rolki specjalnego urządzenia i masuje je, pobudzając krążenie krwi. Dzięki temu zatrzymuje puchnięcie nóg, które poprzez nieprawidłowy dopływ krwi oraz nagromadzenie wody w tkankach przybierają o wiele większe niż normalnie rozmiary. Podczas tego rodzaju masażu dochodzi do odprowadzenia nadmiaru wody z tkanek. Tym samym zostaje uwolniona woda z organizmu, która w trakcie ciąży zatrzymuje się pod wpływem zaburzeń hormonalnych.
To właśnie zatrzymywanie wody w organizmie jest odpowiedzialne za cellulit wodny. Zatem, czym w tym przypadku jest endermologia? Ciąża doprowadza do powstania cellulitu – zabieg ten staje dla niego swego rodzaju „żelazkiem”. Podczas ciąży najczęściej przyszłe mamy tyją. Często dochodzi do tego w szybkim tempie. Skóra nie jest uodporniona na szybki wzrost wagi. Zaczyna się rozciągać, powstają rozstępy. Ciężko potem wrócić do gładkiej skóry, która nierzadko nawet przed ciążą nie była gładka. Endermologia pozwala w krótkim czasie osiągnąć naprawdę świetne efekty. I kolejna sprawa – ten zabieg pomaga w obolałych stawach – rozluźnia je oraz mięśnie. Nic dziwnego, że z tej metody korzysta coraz więcej profesjonalnych i amatorskich sportowców. Udają się na zabieg endermologii, by rozluźnić mięśnie po bardzo intensywnej serii treningów. To działa!
Endermologia na brzuch po ciąży
Brzuch po ciąży zazwyczaj nie napawa optymizmem. Ale spokojnie, wcześniej czy później zniknie. Po porodzie obwód zmniejsza się z dnia na dzień – macica obkurcza się, a waga często spada. Jednak gdy kończy się połóg, wymagania są znacznie większe – każda kobieta chciałaby wreszcie mieć bardziej płaski brzuch. Tymczasem często w jego miejscu jawi się nieestetyczny, duży fałd skórny. Nie warto się nim przejmować, ale warto coś z nim zrobić.
Endermologia to odpowiedź na ten problem. Często nazywana jest zabiegiem marzeniem. Centymetry z brzucha będą znikały w mgnieniu oka. Skóra stanie się bardziej wzmocniona oraz napięta. Tuż po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Warto powtórzyć kilka zabiegów na brzuch, aby osiągnąć najlepsze efekty. Zresztą w większości miejsc, w których wykonywane są tego typu zabiegi, skorzystanie z serii bardziej opłaca się cenowo.
Endermologia w ciąży – bezpieczeństwo w 100%
Oczywiście jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to endermologia w ciąży jest możliwa, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu zgody musi udzielić lekarz. Przed zabiegiem każdy szczegół dotyczący ciąży powinien zostać zgłoszony specjaliście, który przeprowadza zabieg. Oczywiście w trakcie ciąży niemożliwe jest zastosowanie masażu podciśnieniowego na brzuchu. Po porodzie endermologię można przeprowadzić (gdy nie ma żadnych przeciwwskazań) po 3 miesiącach.
Endermologia a ciąża – podsumowanie
– Endermologia w trakcie i po ciąży ma sens – mówi specjalista kosmetolog Depilacja.pl – Przede wszystkim pozwoli uporać się z niedoskonałościami na skórze, ale także rozluźni i pozbawi opuchlizny. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, jednak ze względu na specyfikę okresu ciąży, wszelkie działania tego typu należy skonsultować z lekarzem.
Sprawdź ofertę zabiegu endermologii na depilacja.pl – umów się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem, który określi kondycję Twojej skóry i odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości na temat zabiegu.