Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a ciąża, czyli kiedy jest najlepszy czas na zadbanie o gładkie ciało

26 lutego 2020
Depilacja
Spis treści

Ciąża i okres laktacji to szczególny czas, kiedy ciało się zmienia, skóra jest wrażliwa i trzeba zachować wszelkie środki ostrożności, myśląc za dwoje. Co nie zmienia faktu, że przyszła lub świeżo upieczona mama chciałaby się cieszyć gładką skórą i nie martwić codziennym goleniem. Dlatego odpowiadamy na pytania dotyczące depilacji laserowej i ciąży, jak i podpowiadamy, kiedy najlepiej zaplanować zabieg w salonie depilacji laserowej.

Ciąża a depilacja laserowa

Wraz z rosnącym brzuszkiem bliżej nam do porodu i poznania nowego człowieka, ale też trudniej wykonywać takie czynności jak samodzielny pedikiur czy golenie nóg. W dodatku skóra może gwałtownie reagować na ostrze maszynki i kosmetyki używane do golenia. Można więc pomyśleć, że to najwyższy czas i pora wybrać się na depilację laserową – będącą bezpieczną i skuteczną metodą trwałego usuwania niechcianych włosków. Niestety ciąża to taki szczególny czas, że jest ona przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu. Jest, że to okres, kiedy trzeba na siebie i płód chuchać i dmuchać. Hormony szaleją, ciało się zmienia, skóra staje się wrażliwsza, nasza wytrzymałość na ból także może spaść – to wszystko zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji, ale w żadnym profesjonalnym gabinecie zabieg nie zostanie wykonany w przypadku kobiety będącej w ciąży. Lepiej nie ryzykować przebarwień, poparzeń czy ewentualnego niekorzystnego wpływu lasera na płód oraz stresujących doznań bólowych. I to niezależnie od miejsca, które chcielibyśmy wydepilować.

Kobieta w ciąży na tle winorośli spogląda z radością na swój brzuch.

Laktacja a depilacja laserowa

Także kilka miesięcy po porodzie – przynajmniej 6 – warto się wstrzymać z wykonywaniem depilacji laserowej. Hormony wciąż są nieustabilizowane, co może wiązać się z ryzykiem przebarwień i innych nieprzewidywalnych reakcji skórnych, jak i wpływać na wrażliwość na ból. Oczywiście jeśli mowa o laktacji, to światło lasera nie ma wpływu na pokarm, jednak wrażliwy, często osłabiony porodem i karmieniem organizm nie zniósłby prawdopodobnie najlepiej tego typu zabiegu. Lepiej więc na tym etapie nie dokładać sobie nowych emocji, nie ryzykować, a skupić się na regeneracji.

🎥 Zobacz wideo: Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Zaplanuj depilację laserową przed powiększeniem rodziny

Świetnym wyjściem wobec powyższego jest zaplanowanie serii zabiegów depilacji laserowej przez zajściem w ciążę. Bez wątpienia trwale gładka skóra i brak konieczności nieustannego pamiętania o goleniu się podnoszą znacząco jakość życia w ogóle, a co dopiero wtedy, kiedy jesteśmy w ciąży i wraz z rosnącym brzuszkiem trudniej nam okiełznać swoje ciało. Także w okresie po porodzie pod naporem nowych obowiązków niekoniecznie mamy czas na regularną depilację, co nie zmienia faktu, że właśnie wtedy chcemy wyglądać choć trochę atrakcyjnie, czuć się dobrze w swoim ciele, które zwykle powoli wraca do stanu sprzed ciąży. A depilacja laserowa to bez wątpienia udana inwestycja, która trwale zdejmuje z głowy problem golenia się i pozwala cieszyć się gładką skórą na co dzień niezależnie od okoliczności. Warto pamiętać, aby odpowiednio wcześnie umówić się na serię zabiegów (zwykle potrzeba około 9), które muszą odbywać się w odpowiednich odstępach czasu co ok. 6 tygodni, ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie anagenu, czyli wzrostu. Więc trzeba dać włosom trochę czasu, aby weszły w tę fazę i mogły zostać usunięte. Dlatego też planując powiększenie rodziny, dobrze jest zawczasu pomyśleć o wszelkich zabiegach, które ułatwią życie w czasie ciąży. Planowanie to podstawa!

W salonach Depilacja.pl można skorzystać z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym i wysoko wykwalifikowanym personelem, który udzieli wskazówek na temat przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej, jak i podpowie, kiedy jest najlepszy czas na laserowe usuwanie włosów. Na wizytę można umówić się, dzwoniąc na infolinię pod numerem 226999960. Nie czekaj, umów się na depilację laserową już dziś! Do zobaczenia!

Ilość ocen:2

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online