Depilacja laserowa a ciąża, czyli kiedy jest najlepszy czas na zadbanie o gładkie ciało

Spis treści

1. Ciąża a depilacja laserowa

2. Laktacja a depilacja laserowa

3. Zaplanuj depilację laserową przed powiększeniem rodziny

Ciąża i okres laktacji to szczególny czas, kiedy ciało się zmienia, skóra jest wrażliwa i trzeba zachować wszelkie środki ostrożności, myśląc za dwoje. Co nie zmienia faktu, że przyszła lub świeżo upieczona mama chciałaby się cieszyć gładką skórą i nie martwić codziennym goleniem. Dlatego odpowiadamy na pytania dotyczące depilacji laserowej i ciąży, jak i podpowiadamy, kiedy najlepiej zaplanować zabieg w salonie depilacji laserowej.

Ciąża a depilacja laserowa

Wraz z rosnącym brzuszkiem bliżej nam do porodu i poznania nowego człowieka, ale też trudniej wykonywać takie czynności jak samodzielny pedikiur czy golenie nóg. W dodatku skóra może gwałtownie reagować na ostrze maszynki i kosmetyki używane do golenia. Można więc pomyśleć, że to najwyższy czas i pora wybrać się na depilację laserową – będącą bezpieczną i skuteczną metodą trwałego usuwania niechcianych włosków. Niestety ciąża to taki szczególny czas, że jest ona przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu. Jest, że to okres, kiedy trzeba na siebie i płód chuchać i dmuchać. Hormony szaleją, ciało się zmienia, skóra staje się wrażliwsza, nasza wytrzymałość na ból także może spaść – to wszystko zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji, ale w żadnym profesjonalnym gabinecie zabieg nie zostanie wykonany w przypadku kobiety będącej w ciąży. Lepiej nie ryzykować przebarwień, poparzeń czy ewentualnego niekorzystnego wpływu lasera na płód oraz stresujących doznań bólowych. I to niezależnie od miejsca, które chcielibyśmy wydepilować.

Kobieta w ciąży na tle winorośli spogląda z radością na swój brzuch.

Laktacja a depilacja laserowa

Także kilka miesięcy po porodzie – przynajmniej 6 – warto się wstrzymać z wykonywaniem depilacji laserowej. Hormony wciąż są nieustabilizowane, co może wiązać się z ryzykiem przebarwień i innych nieprzewidywalnych reakcji skórnych, jak i wpływać na wrażliwość na ból. Oczywiście jeśli mowa o laktacji, to światło lasera nie ma wpływu na pokarm, jednak wrażliwy, często osłabiony porodem i karmieniem organizm nie zniósłby prawdopodobnie najlepiej tego typu zabiegu. Lepiej więc na tym etapie nie dokładać sobie nowych emocji, nie ryzykować, a skupić się na regeneracji.

🎥 Zobacz wideo: Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Zaplanuj depilację laserową przed powiększeniem rodziny

Świetnym wyjściem wobec powyższego jest zaplanowanie serii zabiegów depilacji laserowej przez zajściem w ciążę. Bez wątpienia trwale gładka skóra i brak konieczności nieustannego pamiętania o goleniu się podnoszą znacząco jakość życia w ogóle, a co dopiero wtedy, kiedy jesteśmy w ciąży i wraz z rosnącym brzuszkiem trudniej nam okiełznać swoje ciało. Także w okresie po porodzie pod naporem nowych obowiązków niekoniecznie mamy czas na regularną depilację, co nie zmienia faktu, że właśnie wtedy chcemy wyglądać choć trochę atrakcyjnie, czuć się dobrze w swoim ciele, które zwykle powoli wraca do stanu sprzed ciąży. A depilacja laserowa to bez wątpienia udana inwestycja, która trwale zdejmuje z głowy problem golenia się i pozwala cieszyć się gładką skórą na co dzień niezależnie od okoliczności. Warto pamiętać, aby odpowiednio wcześnie umówić się na serię zabiegów (zwykle potrzeba około 9), które muszą odbywać się w odpowiednich odstępach czasu co ok. 6 tygodni, ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie anagenu, czyli wzrostu. Więc trzeba dać włosom trochę czasu, aby weszły w tę fazę i mogły zostać usunięte. Dlatego też planując powiększenie rodziny, dobrze jest zawczasu pomyśleć o wszelkich zabiegach, które ułatwią życie w czasie ciąży. Planowanie to podstawa!

W salonach Depilacja.pl można skorzystać z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym i wysoko wykwalifikowanym personelem, który udzieli wskazówek na temat przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej, jak i podpowie, kiedy jest najlepszy czas na laserowe usuwanie włosów. Na wizytę można umówić się, dzwoniąc na infolinię pod numerem 226999960 lub przez stronę depilacja.pl/rezerwacja. Nie czekaj, umów się na depilację laserową już dziś! Do zobaczenia!