Zabiegi wyszczuplające uda – TOP 5 modelujących zabiegów

Spis treści

1. Zabiegi wyszczuplające na uda – wprowadzenie

2. Zabiegi wyszczuplające uda - dlaczego warto?

3. Zabiegi wyszczuplające uda - TOP 5

3.1. 1. Endermologia – masaż podciśnieniowy wyszczuplający uda

3.2. 2. Kriolipoliza – zamrażanie tkanki tłuszczowej na udach

3.3. 3. Elektrostymulacja mięśni ud

3.4. 4. Lipoliza iniekcyjna modelująca uda

3.5. 5. Fale radiowe dla szczuplejszych ud

4. Teraz już wiesz, jakie zabiegi wyszczuplające uda wybrać!

Uda to partie ciała, które często przysparzają mnóstwo kompleksów głównie kobietom. To właśnie w tym miejscu nierzadko nadmiarowo gromadzi się tkanka tłuszczowa. Trudno wygrać z nią za pomocą diet oraz ćwiczeń fizycznych. Na szczęście mamy do dyspozycji profesjonalne zabiegi wyszczuplające uda.

Na rynku pojawia się coraz więcej metod, które mają poprawić wygląd ciała, szczególnie poszczególnych partii, na przykład ud. Chciałabyś zmniejszyć tkankę tłuszczową właśnie w tym miejscu jednocześnie ujędrniając skórę, tak aby ta wyglądała młodziej atrakcyjnie? Sprawdź poniżej opisane metody, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele bez rygorystycznych diet oraz męczących ćwiczeń fizycznych.

Zabiegi wyszczuplające na uda – wprowadzenie

Medycyna estetyczna to dziedzina, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Można pogubić się w rosnących ofertach profesjonalnych placówek. Wiele kobiet wnikliwie śledzi to, co gabinety mają do zaoferowania. Rzeczywiście nowoczesne metody, bezpieczne i bezinwazyjne, pomogą schudnąć i uatrakcyjnić wygląd ciała. A wszystko to bez intensywnej aktywności fizycznej i odchudzających, restrykcyjnych diet. Trzeba jednak pamiętać, że warto mimo wszystko prowadzić zdrowy tryb życia. Aktywność fizyczna, choćby krótkie, ale regularne spacery, jest nam niezbędna do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Podobnie zdrowe odżywianie – w nim chodzi bowiem nie o gubienie kilogramów, ale utrzymanie dobrej kondycji. Jeżeli zdecydujesz się na zabieg medycyny estetycznej, np. lipolizę czy endermologię, to bez zmiany negatywnych nawyków codzienności, nie uda Ci się utrzymać efektów. Warto mieć to na uwadze, ponieważ celem jest to co mamy w życiu najcenniejsze – czyli nasze zdrowie.

Zabiegi wyszczuplające uda – dlaczego warto?

Nie jeden zabieg wyszczuplający uda może znacząco wpłynąć na poprawę wyglądu. Metody tego typu mają na celu ujędrnienie skóry, polepszenie jej elastyczności czy oczywiście pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Często już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej można zauważyć efekty. Warto jednak pamiętać, że nierzadko potrzebnych jest kilka, albo kilkanaście zabiegów, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Zabiegi wyszczuplające uda w domu? Te raczej nie zapewnią spektakularnych efektów, ale na pewno mogą pomóc utrzymać rezultaty uzyskane w gabinecie medycyny estetycznej. Chodzi przede wszystkim o naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, szczotkowanie ciała na sucho, ćwiczenia fizyczne czy stosowanie ujędrniających, wysokiej jakości preparatów kosmetycznych.

Zabiegi wyszczuplające uda – TOP 5

Które zabiegi wyszczuplające nogi są polecane w szczególności? Sprawdź nasze top 5.

1. Endermologia – masaż podciśnieniowy wyszczuplający uda

Popularność endermologii rośnie. Zabieg ten wybiera coraz więcej osób chcących nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale również rozluźnić mięśnie czy pozbyć się zalegającej limfy i tym samym opuchlizny. Endermologia to w pełni naturalna metoda. To nic innego jak masaż podciśnieniowy, który bardzo efektywnie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Można go stosować właściwie wobec każdej części ciała. Endermologia przyspiesza przemianę materii i pobudza proces usuwania komórek tłuszczowych. W efekcie rozbija złogi tłuszczu, przez co sylwetka zostaje wymodelowana. W ten sposób możesz zmniejszyć obwody ud, zniwelować cellulit, zredukować rozstępy czy po prostu ujędrnić skórę. Endermologia wykonywana jest za pomocą specjalistycznego urządzenia wyposażonego w głowicę. Ta składa się ze specjalnych rolek i komory ssącej. Fałd skóry zasysany jest pod wpływem ciśnienia przez rolki głowicy, a następnie poddawany intensywnemu masażowi. Jego moc dopasowana jest do indywidualnych odczuć pacjenta i oczywiście oczekiwanych efektów. Masaż podciśnieniowy w przypadku ud jest zazwyczaj znacznie intensywniejszy niż w przypadku na przykład twarzy.

Endermologia szczególnie polecana jest osobom, którym zależy na zredukowaniu cellulitu i tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu, np. właśnie na udach.

zabiegi_wyszczuplajace_endermologia_masaz_podcisnieniowy_ud

Sprawdź więcej → ENDERMOLOGIA- ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu – Envie Clinic

2. Kriolipoliza – zamrażanie tkanki tłuszczowej na udach

Kriolipoliza to kolejny odchudzający zabieg medycyny estetycznej, który sprawdzi się również na udach. To świetny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgicznej. Wszystko odbywa się bezinwazyjnie i bezpiecznie. Zabieg ten realizowany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia, który może zmniejszyć tkankę tłuszczową w danej partii ciała nawet o 40%. Aby osiągnąć określone rezultaty, należy odczekać kilka miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość – efekty są naprawdę spektakularne. Zresztą zobaczysz je już po jednym zabiegu.

Warto wspomnieć że zamrażanie tłuszczu dedykowane jest przede wszystkim osobom z prawidłową masą ciała, które borykają się z nagromadzoną tkanką tłuszczową w konkretnej partii, na przykład na udach. Osoby otyłe posiadają rozbudowane komórki tłuszczowe, z którymi kriolipoliza najprawdopodobniej sobie nie poradzi.

kriolipoliza

Sprawdź więcej → KRIOLIPOLIZA- miejscowe wymrożenie tkanki tłuszczowej – Envie Clinic

3. Elektrostymulacja mięśni ud

Co powiesz na nowoczesną, bezinwazyjną metodę, w której chodzi o wymodelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry? To nie wszystko. EM SPEC to metoda, która buduje mięśnie i to znacznie. A wszystko to bez wylewania siódmych potów na siłowni. Coraz częściej metodę tę wybierają także sportowcy. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie wyposażone w dwa duże aplikatory magnetyczne, czyli tak zwane stymulatory mięśni. Te wywołują hiper skurcze na wybranej partii ciała, np. na udach właśnie. Aparat nie wywołuje bólu, wręcz relaksuje. Nerwy czuciowe nie wykrywają bowiem tak krótkiego impulsu. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji – pacjent nie odczuwa nawet zakwasów. W trakcie jednego zabiegu generuje się ponad 20 tysięcy hiper skurczów. Nic dziwnego, że rezultaty są widoczne tak szybko i że są aż tak spektakularne.

Zabieg dedykowany jest głównie osobom marzącym o wymodelowanej i sportowo wyglądającej sylwetce bez pochłaniającego mnóstwo czasu i zaangażowania wysiłku fizycznego.

Sprawdź więcej → EM SPEC- elektrostymulacja mięśni – Envie Clinic

4. Lipoliza iniekcyjna modelująca uda

Sprawdź również więcej szczegółów na temat kolejnej bezinwazyjnej i w stu procentach bezpiecznej metody modelującej różne partie ciała, w tym uda. Lipoliza iniekcyjna, bo o niej mowa, polega na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych w ciele za pomocą odpowiedniego preparatu. Dzięki tej metodzie można usunąć trwale tkankę tłuszczową, której trudno się pozbyć dietą czy treningami. Pamiętaj, że lipoliza iniekcyjna to nie liposukcja. Te zabiegi są często ze sobą bardzo mylone i to niesłusznie. To dwie zupełnie różne metody. Liposukcja to zabieg chirurgiczny, bardzo inwazyjny i powiązany z wieloma powikłaniami. Lipoliza iniekcyjna nie obejmuje operacji. W tym zabiegu dochodzi do rozpadu tkanki tłuszczowej poprzez podanie pod skórę odpowiednich substancji na bazie lecytyny. Dzięki temu dochodzi do zmetabolizowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, którą organizm następnie sam wydala za pomocą nerek.

Najlepsze efekty lipolizy iniekcyjnej widoczne są u osób stosunkowo szczupłych, u których tkanka tłuszczowa nagromadziła się szczególnie w jednej partii ciała, np. na udach. Nie oznacza to jednak, że osoby z nadwagą powinny odrzucić ten zabieg. Warto odbyć konsultację ze specjalistą medycyny estetycznej, by ostatecznie przekonać się, czy warto zdecydować się na tę metodę.

Sprawdź więcej → LIPOLIZA INIEKCYJNA- rozpuszczenie komórek tłuszczowych za pomocą zastrzyków – Envie Clinic

5. Fale radiowe dla szczuplejszych ud

Świetny efekt liftingu mogą zapewnić fale radiowe, czyli zabieg o nazwie MRF-X – alternatywa dla inwazyjnych i często bolesnych zabiegów medycznych. W metodzie tej wykorzystuje się fale radiowe, które pobudzają naturalne procesy metaboliczne na poziomie komórek skóry właściwej. Tym samym odbudowują włókna kolagenowe zapewniając ujędrnienie skóry oraz efekt liftingu. W zabiegu tym stosuje się specjalną głowicę – w przypadku ud jest to urządzenie ośmiobiegunowe. Ruchy głowicy powinny być powolne. Na początku mogą wywoływać lekkie mrowienie. Jeden zabieg trwa maksymalnie 60 minut.

Zabieg MRF-X dedykowany jest przede wszystkim osobom z wiotką skórą, rozstępami czy oczywiście sporą ilością nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

 zabiegi_wyszczuplajace_fale_radiowe_dla_szczuplejszych_ud

Sprawdź więcej → MRF-X (fale radiowe)- niwelacja oznak starzenia i lifting skóry – Envie Clinic

Teraz już wiesz, jakie zabiegi wyszczuplające uda wybrać!

Jak widzisz na rynku dostępne są liczne skuteczne zabiegi wyszczuplające uda. Jeżeli nadal masz wątpliwości, która z metod okaże się idealna dla Ciebie – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji ze specjalistą Envie Clinic. W tej placówce wstępne spotkania są darmowe i można je umówić za pomocą formularza na stronie internetowej envieclinic.pl. Na spotkaniu możesz zadać nurtujące Cię pytania. Specjalista oceni stan Twojej skóry i przeprowadzi wywiad medyczny – wszystko po to, aby dobrać odpowiednią metodę i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Zobacz jeszcze najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające na uda dostępne w pakiecie