Twój koszyk jest pusty!

FAQ

Najczęściej zadawane pytania
Marzysz o trwałym usunięciu denerwujących ciemnych włosków z rąk, nóg i innych części ciała? Twoja skóra reaguje alergicznie na preparaty do depilacji w domu? Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie, zerknij do odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Odpowiadamy na pytania klientek i klientów zarówno w naszej sieci salonów, jak i online. Jesteśmy dostępni na czacie i infolinii – jeśli chcesz, żebyśmy się z Tobą skontaktowali, zostaw nam swój numer telefonu za pośrednictwem formularza. Oddzwonimy!
Jak przygotować się do depilacji laserowej?
Przygotowanie do depilacji laserowej zwykle sprowadza się do usunięcia maszynką zbędnego owłosienia tuż przed zabiegiem. Aby uzyskać największą skuteczność i zapewnić bezpieczeństwo zabiegu należy również pamiętać, by: • Nie przyjmować leków opartych na retinoidach (terapię z tymi związkami należy przerwać najpóźniej na 6 miesięcy przed zabiegiem). • Nie poddawać powierzchni, która ma być depilowana, żadnym metodom polegającym na wyrywaniu włosków (pęsety, depilatora, wosku czy pasty cukrowej) przez 4-8 tygodni przed zabiegiem, aby cebulki podczas zabiegu były w jak najlepszej kondycji. • Nie opalać się, ani nie korzystać z samoopalaczy na 2-4 tygodnie przed zabiegiem. • Zaprzestać stosowania kremów i maści z witaminą A, witaminą C, kwasami owocowymi i retinoidami na obszarze, który ma być poddany zabiegowi na około 4 tygodnie przed sesją zabiegową. • Powstrzymać się od spożywania herbatek i leków ziołowych na około tydzień przed zabiegiem. • Stosować balsamy i inne preparaty nawilżające przynajmniej tydzień przed zabiegiem, by skóra podczas depilacji laserowej była nawilżona i nie miała podrażnień. • W dniu zabiegu – skóra powinna być czysta i – tuż przed wizytą w salonie nie powinno się stosować balsamów, kremów ani dezodorantów. Włoski powinny być zgolone. Przed każdym zabiegiem w naszym salonie odbywa się krótka konsultacja kosmetologiczna, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?
Jasne, rude bądź siwe włosy – depilacja laserowa, w większości przypadków nie jest wykonywana na jasnych włosach, gdyż w tym przypadku jest nieskuteczna. Laser wyłapuje barwnik (melaninę) zawarty w ciemnym włosie, a w jasnym jest go po prostu za mało. Dlatego w przypadku jaśniejszych włosów zalecamy bezpłatną konsultację, podczas której kosmetolog oceni kolor i grubość włosa. W kilku naszych salonach pracujemy na naszym autorskim laserze SPEC3 Hybrid, który jest skuteczniejszy w przypadku jaśniejszych włosów, jak i ciemniejszych karnacji. Zabieg depilacji laserowej nie powinien być wykonywany w czasie ciąży ani w okresie karmienia. Przeciwwskazaniem są też choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo oraz choroby nowotworowe. Osoby, które chorują na epilepsję, przed zabiegiem depilacji laserowej powinny skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy w danym przypadku depilacja laserowa nie jest zagrożeniem. Przeciwwskazanie czasowe stanowi przyjmowanie leków światłouczulających (tj. retinoidy) oraz stosowanie ziół tj. nagietek, dziurawiec czy rumianek. Takim przeciwwskazaniem jest również świeża opalenizna.
Jak długo trwa sesja depilacji laserowej?
W zależności od wielkości depilowanej powierzchni – zabieg trwa od 5 (w przypadku depilacji np. wąsika czy baczków) do 90 minut (w przypadku depilacji całego ciała). Pierwsza wizyta w naszym salonie jest wydłużona o około 15 minut, które są potrzebne na przeprowadzenie wstępnej ankiety pozwalającej ocenić występowanie trwałych przeciwwskazań.
Czy jeden zabieg wystarczy do uzyskania satysfakcjonującego efektu?
Jeden zabieg pozwala trwale usunąć około 15-30% owłosienia – w zależności od tego, ile włosów znajduje się w fazie wzrostu (anagenu) w momencie wykonywania sesji. Aby uzyskać efekt w postaci redukcji owłosienia o 70-95% należy wykonać cykl 6-8 zabiegów, w odstępach około 6 tygodni. Dzięki temu uda się zadziałać wiązką światła na większą liczbę cebulek będących w fazie wzrostu i trwale pozbawić je zdolności wytwarzania nowych włosków.
Czy depilacja laserowa boli?
Generalnie – depilacja laserowa jest bezbolesna, jednak nie jest zabiegiem przyjemnym. Stopień odczuwania dyskomfortu podczas zabiegów depilacji laserowej jest uzależniony od kwestii indywidualnych. W trakcie serii, gdy zwiększane są parametry urządzenia – odczuwalność jego działania wzrasta. W niektórych z naszych salonów pracujemy na naszym autorskim, całkowicie bezbolesnym laserze SPEC3 Hybrid, który dzięki zastosowanej technologii jest nie tylko bezbolesny, ale również skuteczniejszy w przypadku jasnych włosów oraz ciemniejszych karnacji.
Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?
Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać ekspozycji na słońce. Na odsłoniętych powierzchniach ciała powinno stosować się kremy z filtrem SPF50. Przez około 2 tygodnie po zabiegu najlepiej unikać peelingów oraz kremów z kwasami i witaminą A i C. Przez 3-5 dni warto powstrzymać się przed korzystaniem z basenu i sauny. W dzień zabiegu nie powinno się stosować dezodorantów i antyperspirantów zawierających alkohol. Warto dbać o nawilżenie skóry poprzez stosowanie nieperfumowanych balsamów i kremów. Zaleca się też picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie, by nawilżać skórę od środka.
Jakiego lasera używamy w salonach Depilacja.pl?
Korzystamy z laserów diodowych z serii LightSheer (Duet i Desire) oraz naszego autorskiego lasera SPEC3 Hybrid. LightSheer to lasery wyprodukowane przez amerykańską firmę Lumenis, która jest światowym liderem wśród producentów laserów medycznych i kosmetycznych. SPEC3 Hybrid to najnowocześniejszy laser, który łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową. Dzięki takiemu rozwiązaniu SPEC3 Hybrid jest skuteczniejszy w przypadku jaśniejszych włosów oraz ciemniejszych fototypów. Jest również całkowicie bezbolesny! Stosowane w naszych salonach lasery mają certyfikaty medyczne FDA oraz CE.

Zastanawiasz się nad umówieniem wizyty?

Nie czekaj i już teraz umów się
na wizytę testową.
Wpisz imię
Wpisz nazwisko
Prefiks
Wpisz numer telefonu
Wpisz email
Wybierz salon
Wybierz salon
*Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Regulaminem i Polityką Prywatności serwisu internetowego www.depilacja.pl oraz akceptuję ich treść.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących towarów lub usług Depilacja.pl sp. z o.o. na wskazany przeze mnie adres e-mail drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przekazywanie mi treści marketingowych Depilacja.pl sp. z o.o. za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, w szczególności na podany przeze mnie numer telefonu.