Twój koszyk jest pusty!

Elektrostymulacja mięśni - efekty, które przekonają Cię do zabiegu

28 października 2023
Technologia
Spis treści

W dzisiejszych czasach dążenie do osiągnięcia zdrowia, piękna i dobrej kondycji fizycznej stało się priorytetem dla wielu z nas. Wraz z postępem technologii pojawiają się coraz bardziej zaawansowane metody poprawy naszego wyglądu i samopoczucia. Jedną z nich, która zyskuje coraz większą popularność jest elektrostymulacja. To innowacyjne podejście do treningu mięśni, które może zdobyć Twoje zaufanie dzięki efektom, które osiągniesz dzięki temu zabiegowi.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej elektrostymulacji i dowiemy się, jakie efekty może przynieść. Czym dokładnie jest elektrostymulacja? Jakie korzyści niesie za sobą ten zabieg? Czy warto dać mu szansę? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zrozumieć, dlaczego elektrostymulacja może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele zdrowotne i estetyczne. 

Podstawy elektrostymulacji - jak to działa?

Elektrostymulacja, to rewolucyjna i bezinwazyjna technologia, która nie tylko kształtuje sylwetkę, ale również umożliwia budowanie mięśni. To właśnie ta wszechstronność sprawia, że coraz częściej sięgają po nią nie tylko osoby borykające się z nadmiarem kilogramów, ale także profesjonalni sportowcy, którzy poszukują skutecznych narzędzi do doskonalenia swojej kondycji.

W trakcie zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które jest wyposażone w dwa duże aplikatory magnetyczne, znane jako stymulatory mięśni. Te stymulatory generują hiperskurcze na wybranej partii ciała, takiej jak uda, pośladki czy brzuch. Co istotne działanie aparatu jest nie tylko całkowicie bezbolesne, ale także wywołuje uczucie relaksu. Wynika to z faktu, że nerwy czuciowe nie są w stanie wychwycić tak krótkiego impulsu, dlatego urządzenie oddziałuje wyłącznie na nerwy ruchowe.

Po zakończonym zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji. Pacjent zazwyczaj nie odczuwa nawet uczucia zakwasów mięśni, a co najwyżej lekkiego zmęczenia. Każda pojedyncza sesja trwa od 20 do 30 minut, w zależności od obszaru ciała, który jest poddawany działaniu elektrostymulacji. W trakcie tego stosunkowo krótkiego okresu generowanych jest jednak imponujących ponad 20 tysięcy hiperskurczów. To porównywalne z wykonaniem takiej samej liczby przysiadów czy brzuszków.

Nie istnieje na rynku żadna inna technologia, która byłaby w stanie stymulować mięśnie na tak zaawansowanym poziomie jak EM SPEC. Dzięki temu zabiegowi nie tylko kształtuje się sylwetkę, ale także następuje wzrost i zagęszczenie mięśni, a także ich odbudowa. To dlatego elektrostymulacja stała się niezastąpionym narzędziem dla tych, którzy dążą do osiągnięcia doskonałej formy fizycznej i pięknej sylwetki.

Elektrostymulacja mięśni - efekty, jakie możesz osiągnąć

Co daje elektrostymulacja? Efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. To innowacyjne podejście do treningu nie tylko kształtuje Twoją sylwetkę, ale także przynosi szereg imponujących wyników. Oto, co możesz osiągnąć dzięki elektrostymulacji, a także jakie korzyści przynoszą one w liczbach i innych aspektach.

W liczbach:

 1. Redukcja tkanki tłuszczowej do 19% podczas jednego zabiegu - elektrostymulacja działa nie tylko na mięśnie, ale także na tkankę tłuszczową. Dzięki temu już po jednej sesji można zaobserwować redukcję tkanki tłuszczowej nawet do 19%, co stanowi znaczący efekt dla tych, którzy pragną pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
 2. Zmniejszenie obwodu w talii do 4 centymetrów - kształtowanie sylwetki to jedna z głównych korzyści elektrostymulacji. Zabieg pozwala na redukcję obwodu w talii ąż o 4 centymetry, co daje efekt bardziej zdefiniowanej i proporcjonalnej talii.
 3. Kilkukrotny wzrost metabolizmu tłuszczu (nawet pięciokrotny!) - elektrostymulacja nie tylko pomaga pozbyć się tłuszczu, ale także przyspiesza jego metabolizm. Efekt ten może sięgać nawet pięciokrotnego wzrostu, co wpływa na skuteczniejsze spalanie tłuszczu i utrzymanie zdrowej masy ciała.

Inne:

 1. Brzuch - elektrostymulacja przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha oraz budowy bardziej widocznych mięśni, popularnie określanych jako "kaloryfer". Dodatkowo poprawia wytrzymałość mięśni w tym miejscu i zmniejsza rozstęp mięśni prostych
 2. Pośladki - zabieg elektrostymulacji redukuje efekt obwisłych pośladków i podnosi je. Buduje także mięśnie tej części ciała, tworząc tzw. "pośladki brazylijskie". To idealna opcja dla tych, którzy marzą o jędrnej i atrakcyjnej pupie.
 3. Uda - elektrostymulacja przyczynia się do redukcji cellulitu, budowy mięśni oraz ujędrnienia skóry na udach. 
 4. Ramiona - dzięki zabiegowi elektrostymulacji można zredukować tzw. "pelikany" na ramionach, zbudować mięśnie (biceps i triceps) oraz zmniejszyć tkankę tłuszczową. To idealny sposób na uzyskanie smukłych i zdefiniowanych ramion.

Warto podkreślić, że elektrostymulacja mięśni jest nie tylko skuteczną metodą kształtowania sylwetki, ale także wpływa pozytywnie na ogólną kondycję organizmu, zwiększając wytrzymałość i poprawiając samopoczucie. Dlatego też jest to coraz częściej wybierana opcja przez osoby dążące do osiągnięcia doskonałej formy fizycznej i pięknej sylwetki.

Przeczytaj również: Endermomasaż - czym jest i jakie daje efekty? 

Korzyści z elektrostymulacji dla mięśni

Elektrostymulacja jest zaawansowaną techniką, która dostarcza imponujących korzyści dla naszych mięśni. To narzędzie działa poprzez wykorzystanie impulsów elektromagnetycznych do indukowania skurczów mięśni, co w efekcie prowadzi do intensywnego treningu mięśni. Dzięki tej technologii osiągamy znaczące wzmocnienie mięśni i ich rozbudowę.

Elektrostymulacja pozwala na precyzyjne oddziaływanie na konkretne grupy mięśni, co jest niezwykle atrakcyjne zarówno dla tych, którzy chcą poprawić ogólną siłę i wytrzymałość mięśni, jak i dla tych, którzy dążą do bardziej zaawansowanego kształtowania sylwetki. Dla wielu ludzi stanowi ona skuteczne rozwiązanie w osiąganiu celów związanych z kondycją mięśniową, bez konieczności długotrwałego i monotonnego treningu siłowego.

Warto podkreślić, że elektrostymulacja jest także stosunkowo szybką metodą treningu mięśni. Dla wielu osób jest to ogromna zaleta, zwłaszcza w świecie, gdzie czas jest cennym zasobem. 

Elektrostymulacja mięśni - opinie ekspertów

Elektrostymulacja mięśni, jako nowoczesna technika treningu mięśni, zdobywa coraz większą aprobatę wśród ekspertów. Specjaliści ds. medycyny sportowej uważają, że elektrostymulacja może być kluczowym narzędziem w procesie treningowym dla sportowców, przyczyniając się do poprawy wydolności mięśniowej i osiągania lepszych wyników.

Również fizjoterapeuci i eksperci ds. rehabilitacji dostrzegają wartość elektrostymulacji mięśni. Uważają, że jest to znakomita metoda wspierająca proces rehabilitacji, umożliwiająca precyzyjne wzmocnienie określonych grup mięśni i skrócenie czasu rekonwalescencji pacjentów po kontuzjach czy operacjach.

Trenerzy personalni widzą w elektrostymulacji mięśni skuteczne uzupełnienie tradycyjnych treningów siłowych. Pomaga to w bardziej intensywnym kształtowaniu sylwetki, co z kolei wpływa na zwiększenie motywacji do regularnych ćwiczeń.

Już wiesz, czy warto skorzystać z elektrostymulacji!

Po zapoznaniu się z naszym artykułem, już pewnie zdajesz sobie sprawę, jak wspaniałe mogą być efekty po elektrostymulacji. Oto kilka kluczowych wniosków, które warto podkreślić.

Elektrostymulacja mięśni:

 • jest skuteczną techniką wzmacniania i budowy mięśni,
 • pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowaniu sylwetki,
 • może być użyteczna w rehabilitacji i wspieraniu procesu zdrowienia,
 • zyskuje aprobatę specjalistów z dziedziny medycyny sportowej, fizjoterapii i treningu personalnego.

Dowiedz się więcej podczas darmowej wizyty konsultacyjnej w Envie Clinic. To właśnie tutaj ogromnym zainteresowaniem cieszy się elektrostymulacja. Efekty po 10 zabiegach, a nawet kilku czy jednym, pozytywnie Cię zaskoczą. Do zobaczenia!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.67
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi