Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Fale radiowe na twarz - w jaki sposób działają?

10 stycznia 2023
Pielęgnacja
Spis treści

Fale radiowe są szczególnie skuteczne w leczeniu problemów związanych z nadmiarem tkanki tłuszczowej, takich jak cellulit czy obrzęki, oraz w poprawie konturu twarzy i szyi. Zabiegi z ich użyciem są bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji.

Należy jednak pamiętać, że fale radiowe nie są odpowiednie dla wszystkich osób i mogą być niebezpieczne dla pacjentów z niektórymi schorzeniami, takimi jak choroby nowotworowe czy choroby układu krążenia. Dlatego przed zastosowaniem fali radiowej należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, który oceni, czy zabieg jest dla nas odpowiedni.

Fala radiowa - co to takiego?

Jak działają fale radiowe w kosmetyce? To po prostu promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Powodują przepływ przez skórę prądu wysokiej częstotliwości, w efekcie czego dochodzi do podgrzania tkanek. W procesie tym odbywa się także ruch jonów w tkance - cząsteczki poruszają się, ocierają o siebie i tym samym ogrzewają się. Proces ten nazywany jest diatermią. W rezultacie dochodzi do kurczenia włókien kolagenowych i ponownego ich napięcia. W procesie ogrzewania tkanek pobudza się również fibroblasty do produkcji nowych włókien elastynowych oraz kolagenowych.

undefined

Zastosowanie fal radiowych

Fale radiowe bardzo często wykorzystywane są w klinikach medycyny estetycznej. Służą między innymi do modelowania sylwetki, ale przede wszystkim do poprawy wyglądu cery. W wyniku ich zastosowania tkanki zostają podgrzane nawet do temperatury 54 stopni Celsjusza. W medycynie estetycznej wykorzystuje się fale o częstotliwości 0,5-0,7 Mhz. Im wyższe są te wartości, tym często płycej docierają fale. Oczywiście innowacyjne urządzenia wykorzystujące fale radiowe są bardzo bezpieczne, między innymi ze względu na wyposażenie ich w mechanizmy chłodzące.

Główne zastosowanie fal radiowych w medycynie estetycznej to: 

  • redukcja cieni pod oczami, 
  • podniesienie owalu twarzy, 
  • redukcja cellulitu, 
  • redukcja zwiotczenia skóry i zmarszczek pod oczami, 
  • lifting twarzy dekoltu oraz szyi. 

Fale radiowe mogą być stosowane na różne obszary ciała, nie tylko twarz, dekolt oraz szyję, ale również okolice oczu, pośladki, brzuch, uda oraz ramiona.

Fale radiowe na twarz - jak często i dla kogo? 

Komu dedykowane są fale radiowe na twarz? Główne wskazania do tego typu zabiegu to wiotka skóra, obrzęki pod oczami, cienie i zmarszczki, jak również obwisła czy poszarzała skóra na twarzy. Nie bez powodu zabieg radiofrekwencji określany jest jako lifting bez skalpela. Efekty są bowiem bardzo widoczne i często też utrzymują się przez długi czas – nawet kilkanaście albo kilkadziesiąt miesięcy.

Jeżeli zatem zależy Ci na młodszym wyglądzie swojej cery, borykasz się z obwisłymi policzkami, zmarszczkami w okolicach oczu czy cieniami pod oczami – poddaj się zabiegowi mikrofrekwencji. Zabieg ten wymodeluje owal twarzy i zapewni Ci ponownie pełną blasku cerę. Pamiętaj jednak, że pełne rezultaty zobaczysz po prawie trzech miesiącach. Nie oznacza to jednak, że nie jest to dobry zabieg dla niecierpliwych. Cera zyska bowiem lepszy wygląd już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Zaplanuj jednak zabiegi w seriach. Nie pożałujesz. 

Zalecana częstotliwość zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej na twarz zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz rodzaju problemów, jakie chce się rozwiązać. Radiofrekwencja może być wykonywana co kilka tygodni lub co kilka miesięcy, w zależności od osiągniętych efektów.

Niektórzy specjaliści zalecają wykonanie serii kilku zabiegów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Po pierwszym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, ale objawy te powinny ustąpić w ciągu kilku dni. W celu utrzymania osiągniętych rezultatów i zapobiegania nawrotowi problemów skórnych zaleca się wykonywanie zabiegów przynajmniej raz w roku.

Fale radiowe na twarz - spektakularne efekty bez skalpela

Zainteresował Cię taki zabieg medycyny estetycznej jak fale radiowe na twarz? Efekty po zastosowaniu tej metody naprawdę robią wrażenie! Fala radiowa na twarz zapewni świetne efekty. Będą to przede wszystkim: 

  • poprawia napięcia skóry, 
  • redukcja kurzych łapek, 
  • redukcja małych zmarszczek, 
  • lifting twarzy szyi oraz dekoltu, 
  • wygładzenie skóry, 
  • likwidacja chomików, 
  • poprawa owalu twarzy, 
  • usunięcie opadających powiek górnych, 
  • sprawne usunięcie złogów tłuszczu i wiele, wiele innych.

undefined

Fale radiowe - przeciwwskazania

Zabiegi z zastosowaniem fal radiowych są bezpieczne i bezinwazyjne, ale trzeba pamiętać, że także względem nich występują pewne przeciwwskazania. Na pewno radiofrekwencja nie może być wyborem pacjentów z chorobami tarczycy, anemią, niewydolnością wątroby, schorzeniami nerek czy gruźlicą. Nie jest to również zabieg dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, chorobami sercowo-naczyniowymi, czy padaczką. Groźne skutki uboczne mogą wystąpić również u osób borykających się ze schorzeniami układu autonomicznego, nowotworami i zaburzeniami krzepliwości krwi czy dolegliwościami żylnymi. Jeżeli masz wątpliwości, czy radiofrekwencja okaże się bezpiecznym zabiegiem w Twoim przypadku, to koniecznie skonsultuj się ze specjalistą medycyny estetycznej. 

Już wiesz, jak działają fale radiowe w kosmetyce

Należy jednak pamiętać, że fale radiowe nie są odpowiednie dla wszystkich osób i mogą być niebezpieczne dla osób z niektórymi schorzeniami, takimi jak choroby nowotworowe czy choroby układu krążenia. Dlatego przed rozpoczęciem serii zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej na twarz należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, który oceni, czy zabiegi są dla nas odpowiednie i jaka powinna być ich częstotliwość.

undefined

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły