Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa – jaki laser da najlepszy efekt? Porównanie mocy laserów

17 stycznia 2021
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia z ciała? Liczne włoski na udach, pod pachami czy w okolicach intymnych mogą być naprawdę uciążliwe. Możesz się ich trwale pozbyć. Odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie jest oczywiście depilacja laserowa. Jaki laser wybrać do tego typu zabiegu? Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

depilacja laserowa zielona góra

Depilacja laserowa pomoże Ci zredukować nawet do 90% włosów w obszarach, które poddasz zabiegom. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć ten spektakularny efekt, trzeba poddać się serii zabiegów (średnio 6-8 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych). Podstawowym sprzętem wykorzystywanym podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, laser. Ten emituje światło jednokolorowe (monochromatyczne), które charakteryzuje się konkretną długością mierzoną w nanometrach. Promień lasera ma konkretny kierunek i małą rozbieżność. To oznacza, że jego energia jest bardzo skoncentrowana, czego efektem jest skuteczny zabieg.

W zabiegu depilacji laserowej chodzi o uzyskanie zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy. Światło, które emituje głowica lasera, wychwytywane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w skórze, którego zadaniem jest pochłanianie światła. Dzięki temu światło, zamieniane w ciepło, uszkadza cebulkę włosa. Przez to włoski nie odrastają.

Dlaczego trzeba wykonać kilka zabiegów w serii? Istotną kwestią w całym procesie depilacji laserowej jest faza wzrostu włosa (pisaliśmy o niej tutaj). Wyróżniamy ich kilka:

anagen – aktywna faza wzrostu włosa,
katagen – okres, w którym cebulka włosa stopniowo zanika,
telogen – faza spoczynkowa włosa, gdy włosy obumierają i wypadają.

By zabieg depilacji laserowej miał sens, należy przeprowadzić go w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu włosa. Wtedy cebulka włosa, połączona z brodawką, odpowiedzialna jest za aktywny wzrost. Wówczas podziałanie na nią światłem lasera przynosi oczekiwane efekty. Warto wiedzieć, że czas trwania anagenu nie wygląda tak samo w przypadku każdej partii ciała. W przypadku twarzy cykl wzrostu włosa jest krótszy i trwa około 4-5 tygodni. W przypadku nóg trwa to aż 8-12 tygodni. Czy zmniejszanie odstępów czasowych pomiędzy zabiegami może dać oczekiwany efekt? Nie. Takie działanie sprawi tylko, że finalnie trzeba będzie wykonać jeszcze więcej zabiegów.

Depilacja ciała laserem – efekty

By zabiegi depilacji laserowej miały sens, musimy wykonać ich całą serię. Nie oznacza to jednak, że dopiero po tym okresie można zauważyć efekty. Te osiągamy już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po około 2-3 tygodniach od zabiegu skóra stanie się już znacznie gładsza. Odrastające włoski będą znacznie słabsze. A to oznacza, że golenie owłosienia pomiędzy zabiegami nie będzie potrzebne tak często jak wcześniej.

Każdy kolejny zabieg, to postępujące efekty widoczne gołym okiem! Po zakończonej serii zabiegów zaleca się monitorowanie stanu skóry. Może się bowiem okazać, że z czasem pojawią się nowe cebulki. Nie będzie w tym nic zaskakującego – to zupełnie naturalny proces. Co wówczas można zrobić? Umówić się na tzw. zabieg przypominający. Ten pozwoli uchwycić wyrastające włoski w aktywnej fazie wzrostu i je zniszczyć, by finalnie znowu cieszyć się gładką skórą na długo. Może się jednak okazać, że po zakończonej serii zabiegów owłosienie nie będzie odrastać. Jest to kwestia osobnicza, dlatego tak istotne jest to, aby obserwować własny organizm. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z kosmetologiem.

Historia depilacji laserowej

Jak usunąć niepożądane włoski? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa! Jaki laser będzie najlepszy? Dzisiaj takie pytanie wydaje się zupełnie normalne. Kiedyś, gdy depilacja laserowa zaczęła stawać się popularna, mało kto zastanawiał się nad wykorzystywanym sprzętem. Nie było dużego wyboru. Liczyło się przede wszystkim to, że wreszcie można usunąć niepożądane włoski. Ludzie bowiem od dawna mieli potrzebę gładkiej skóry. Chodziło nie tylko o względy estetyczne, ale też higieniczne. Czy wiesz, że pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia liczą sobie już ponad 30 tysięcy lat? Pierwszy laser powstał już ponad 60 lat temu! Około 1960 roku wynalazł go Theodore Maiman, który do swojego spektakularnego urządzenia wykorzystał kryształ rubinu. Jak nietrudno się domyślić, był to wielki przełom w kosmetologii, która dopiero przecież stawiała pierwsze kroki. Okazało się, że światło lasera naprawdę może działać na cebulki włosa.

Pierwsze lasery były dość nieprecyzyjne. Te dzisiejsze charakteryzują się bardzo dobrze dobraną długością fali świetlnej. Te pierwsze lasery często nie niszczyły włosków (albo robiły to mało efektywnie), ale wypalały skórę wokół mieszka włosowego. Poza tym laser oddziaływał tylko na ciemne włosy. Dzisiaj osoby posiadające włoski jasne, złote, rude czy jasnobrązowe także mogą poddać się działaniu lasera.

Kolejny przełom w depilacji laserowej miał miejsce w 1983 roku. Wtedy to Oshiro i Maruyama skonstruowali o wiele bardziej innowacyjne i bezpieczne urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia. Kolejne lata to ciągły rozwój tej dziedziny.

Jaki laser wybrać do depilacji?

W dzisiejszych czasach wykorzystuje się bardzo nowoczesne lasery, które nie tylko są skuteczne, ale także bezpieczne. To drugie podnosi też cała procedura, której poddawani są pacjenci m.in. sieci salonów depilacja.pl. Przed zaplanowaniem serii zabiegów odbywa się konsultacja z kosmetologiem. Można umówić ją za darmo za pomocą formularza na stronie internetowej depilacja.pl. Podczas takiego spotkania specjalista przeprowadzi wywiad medyczny oraz dokona próby laserowej. A wszystko to w trosce o pełne bezpieczeństwo pacjenta.

W salonach depilacja.pl wykorzystuje się dwa rodzaje laserów. Są to SPEC3hybrid oraz LightSheer. Jaki laser najlepiej usuwa owłosienie? Obydwa działają bardzo skutecznie – warto jednak wiedzieć, czym się charakteryzują.

Laser diodowy SPEC3hybrid określany jest jako jeden z najnowocześniejszych sprzętów wykorzystywanych w depilacji laserowej. To autorski laser salonów depilacja.pl. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu. Łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową – w jednym. Laser ten wykorzystuje trzy długości fal. Dzięki temu wykazuje niezwykle wysoką skuteczność w przypadku każdego fototypu skóry. Zastosowany w urządzeniu system SHR zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegów oraz brak bólu. Lasery do depilacji zazwyczaj charakteryzują się jedną, uniwersalną długością fali. W laserze SPEC3hybrid wykorzystano dwie dodatkowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku jasnych włosów i co ważne – eliminują problem wrastających włosów.Zalety lasera SPEC3hybrid:

  • brak odczuć bólowych dzięki chłodzącej głowicy,
  • pełne bezpieczeństwo zabiegu,
  • trwałe, spektakularne efekty,
  • pozbycie się problemu wrastających włosów,
  • sprawdza się także w przypadku skóry bardzo delikatnej.

Warto zwrócić także uwagę na laser LightSheer, który posiada różne rodzaje głowic. Te dobiera się w zależności od rozmiaru powierzchni poddawanej depilacji. Np. mała LightSheer ET – umożliwia oddziaływanie na fragment skóry o wymiarach 9 × 9 mm oraz posiada nakładkę chłodzącą ChillTip™, która umożliwia ciągłe stykowe chłodzenie. Sprawdza się przede wszystkim na naprawdę małych obszarach, np. wąsik. Laser LightSheer działa bardzo skutecznie i zapewnia pełne bezpieczeństwo zabiegu. Więcej informacji o naszych laserach znajdziesz tutaj.

Jaki laser do depilacji?

My polecamy lasery LightSheer oraz SPEC3hybrid, które opisaliśmy wyżej. Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym ma odbyć się seria zabiegów depilacji laserowej. Musi to być renomowany, profesjonalny gabinet. Tylko wtedy masz pewność, że wykorzystywane tam sprzęty są innowacyjne, skuteczne i co najważniejsze – bezpieczne. Masz pytania i wątpliwości? Umów się na bezpłatną konsultację w salonie depilacja.pl. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.78
Ilość ocen: 9
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

rodzaje_skory_a_depilacja_laserowa
Czy rodzaj skóry ma wpływ na efektywność depilacji? Porównuj...
Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez kobiety i coraz częściej także przez mę...
golenie_wlosow_na_rekach
Czy można golić włosy na rękach? Poznaj za i przeciw!
Golenie włosów na rękach może wzbudzać nie tylko wiele wątpliwości, ale nawet kontrowersji. Niektórzy odczuwają silną po...
pielegnacja_okolic_bikini_po_depilacji_laserowej
Bikini po depilacji laserowej - jak dbać o wrażliwą skórę po...
Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo popularna metoda usuwania owłosienia także ze strefy bikini. Jednak każdy sposób na...

Proponowane zabiegi