Twój koszyk jest pusty!

Dlaczego depilacja laserowa?

22 sierpnia 2018
Ciekawostki
Depilacja

Przewagą depilacji laserowej nad tradycyjnymi metodami usuwania zbędnego owłosienia jest przede wszystkim jej efektywność. Kolejne zalety to oszczędność czasu i kosztów wynikająca z konieczności zastosowania jedynie kilku zabiegów. Nie wydajemy pieniędzy na zużywające się maszynki do golenia, kremy depilacyjne lub wosk. Nie musimy regularnie korzystać z usług gabinetów kosmetycznych. Po obytej serii zabiegów pozbywamy się niechcianych włosków. Co również ważne, obecnie depilacja laserowa jest mniej bolesna! Laser Light Sheer posiada końcówkę chłodząca Chill Tip, dzięki której zabieg jest komfortowy. Fale świetlne lasera diodowego mają jednakową długość i niewielką rozbieżność w związku z tym działają konkretnie na barwnik włosa, nie szkodząc innym tkankom.

Serdecznie zapraszamy do gabinetu Depilacja.pl zajmującego się trwałym usuwaniem owłosienia przy użyciu lasera LightSheer Duet firmy Lumenis! Odwiedź nasz gabinet lub skontaktuj się telefonicznie!

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy -> Wiązka światła pochłaniana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, zamieniana jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialny za jego wzrost. Powoduje to utratę włosa i destrukcje mieszka.

Zjawisko fototermolizy jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazi aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku).

Depilacja.pl

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.67
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi