Twój koszyk jest pusty!

Laser rubinowy i aleksandrytowy – czym się różnią? Zastosowanie

30 września 2021
Ciekawostki
Pielęgnacja
Technologia
Depilacja
Spis treści

Czas skończyć z mechanicznym pozbywaniem się niechcianych włosków. Zdecydowaliście się na depilację laserową, ale potrzebujecie pomocy przy wyborze odpowiedniej metody? Zapraszamy do lektury wpisu na temat laserów rubinowych i aleksandrytowych!

Usuwanie włosków klasycznymi metodami naprzykrza wielu niedogodności – ciągłe wydatki, problemy ze skaleczeniami, bólem, podrażnieniami i wrastającymi włoskami mogą skutecznie zniechęcić, ale też spowodować problemy natury dermatologicznej. Depilacja laserowa przeprowadzona w wyspecjalizowanym gabinecie kosmetycznym jest wolna od tych wszystkich wad. Bardzo ważną kwestia jest wykonanie tego zabiegu w specjalistycznym i sprawdzonym gabinecie, aby uniknąć takich problemów, jak brak efektów lub poparzenia, które są niestety częste w przypadku nieprofesjonalnie wykonanej depilacji urządzeniem słabej jakości. Lekarz lub kosmetolog będzie w stanie doradzić Ci właściwe przygotowanie skóry do zabiegu oraz wybrać technologię zgodną z Waszymi potrzebami i możliwościami Waszej skóry.

Laser rubinowy – charakterystyka i opinie

Lasery rubinowe emitują wiązkę światła poprzez pręcik stworzony z tego powszechnie znanego kamienia szlachetnego. Długość fali jest stosunkowo krótka, bo wynosi 694 nanometrów. Jest on najstarszym wykorzystywanym do depilacji laserem, z którego chętnie korzysta się do dziś. Laser rubinowy działa w trybie impulsowym, czyli nie uderza w skórę jedną długą wiązką światła, tylko serią błyskawicznych impulsów. Posiada bardzo wysoką absorpcję melaniny, co oznacza, że jego wiązka pochłaniana jest przez nawet najjaśniejsze włosy, zawierające niewielką ilość cząsteczek barwnika. Jest on zalecany posiadaczom jasnej, a nawet bladej cery oraz jasnych włosków. W przypadku ciemnej lub opalonej karnacji może spowodować lekkie przebarwienia, a zabieg może okazać się bolesny, ponieważ duża ilość cząsteczek melaniny w tkankach sąsiadujących ma szansę rozgrzać nie tylko barwnik znajdujący się w cebulce włosa. 

Laser rubinowy cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów oraz jest polecany przez specjalistów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Jest on często wybierany przez osoby o bardzo jasnej karnacji, które chwalą laser rubinowy za skuteczność i niewielką ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego pozbycia się nadmiernego owłosienia, w szczególności wąsika u pań lub jasnych włosków na plecach u panów. Klienci chwalą też ten laser za rewelacyjne efekty przy usuwaniu tatuaży i przebarwień skóry – największa zaleta, na którą zwracają uwagę, to niewielka, często znikoma bolesność oraz szybko widoczne efekty zabiegów.

Laser aleksandrytowy – opinie i opis

Jest to laser, którego źródłem jest kryształ. Ma on długość wiązki światła równą 755 nanometrów, czyli większą, niż laser rubinowy, ale mniejszą, niż lasery diodowe. Jego wiązka dociera głęboko pod skórę, nawet na odległość 2 mm. Powoduje to, iż niszczone są nawet najgłębiej położone mieszki włosowe, dzięki czemu depilacja jest dokładniejsza a zabieg wymaga mniejszej ilości powtórzeń. Najskuteczniej usuwane są przez laser aleksandrytowy jasne włosy. Czemu tak się dzieje? Urządzenie to, wytwarzające skupioną wiązkę światła, posiada wysoki współczynnik pochłaniania przez melaninę. Dzięki temu cebulka włosa nagrzewa się do wysokiej temperatury nawet wtedy, gdy posiada w sobie niewielkie ilości barwnika. Laser aleksandrytowy może być ciągły lub impulsowy, istnieje też możliwość modyfikacji długości fali. Posiada jedną z największych na rynku plamek, co oznacza, że jego pole działania obejmuje szersze pole zabiegowe, niż standardowe lasery. To powoduje, że jest to bardzo szybka metoda depilacji.

Klienci zachwalają aleksandrytowy laser przede wszystkim za jego dokładność i wysoką skuteczność w pozbywaniu się niechcianych włosków. Wiązki lasera są określane jako lekko wyczuwalne, ale nie sprawiające bólu ani większego dyskomfortu w czasie naświetlania. Skóra po zabiegu nie jest napuchnięta, ani zaczerwieniona, nie zdarzało się również, aby pacjenci zgłaszali tkliwość lub bolesność tkanek. Za jedną z największych zalet w przypadku lasera aleksandrytowego prawie jednomyślnie uznany został wyjątkowo krótki czas wykonywania zabiegów, który dla osób żyjących z zegarkiem w ręku z pewnością będzie jednym z czynników determinujących wybór tego właśnie lasera. 

Laser aleksandrytowy i laser rubinowy – zastosowanie

Laser rubinowy stosuje się przede wszystkim do włosów jasnych, w których znajdują się niewielkie ilości melaniny. Wysoka absorpcja wiązek światła przez barwnik sprawia, że zabieg przy wykorzystaniu tego urządzenia nie jest zalecana dla osób o karnacji ciemnej, w tym oliwkowej, ponieważ promień lasera może dotrzeć do komórek skóry zawierających zwiększoną zawartość melaniny i spowodować drobne przebarwienia lub oparzenia. 

Laser aleksandrytowy będzie idealny zarówno dla posiadaczy cery oliwkowej, jak i bardzo jasnej. Nie muszą się go również obawiać osoby wrażliwe na ból, ponieważ posiada on jedną z najmniej bolesnych wiązek świetlnych. Dodatkowo większość głowic wyposażona jest w nakładki chłodzące, co w większości przypadków całkowicie niweluje jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia. Znajduje on zastosowanie przy takich zabiegach medycyny estetycznej, jak na przykład zamykanie niewielkich naczynek krwionośnych.

kobieta trzymająca lupę na tle swoich nóg

Laser rubinowy i aleksandrytowy – porównanie

W przypadku laserów rubinowych osoby o skórze bladej i bardzo jasnej nie mają czego się obawiać i z całą pewnością będą w pełni zadowolone z efektów wykonanej depilacji. Laser o wysokiej absorpcji melaniny zagwarantuje, że osoby posiadające niewielkie pokłady barwnika nie będą wymagały wielu wizyt w klinice medycyny estetycznej, co pozwoli im zaoszczędzić sporo czasu, ale i pieniędzy. Nie będzie on odpowiedni dla osób opalonych, ani posiadających cerę od oliwkowej, aż po ciemną, ze względu na możliwość pojawienia się drobnych poparzeń i plamek pigmentowych. Najczęstszą ilością zabiegów niezbędnych do całkowitego wyeliminowania zbędnego owłosienia są cztery naświetlania.

Laser aleksandrytowy będzie idealnym rozwiązaniem dla klientów zarówno ze skórą i włoskami bardzo jasnymi, jak i ciemniejszymi, do poziomu karnacji oliwkowej. Nie jest zalecany osobom posiadającym wysoki stopień pigmentacji, jak i klientom, którzy opalali się w okresie krótszym, niż dwa tygodnie przed depilacją. Mimo sporej długości fali lasera, zabieg tym urządzeniem nie jest bolesny, zazwyczaj nie wymaga stosowania dodatkowych środków znieczulających, na przykład w postaci kremu. Pierwsze trwałe efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a cały cykl naświetlań zazwyczaj zamyka się w trzech wizytach w gabinecie. 

Wiecie już, czym jest laser aleksandrytowy i laser rubinowy, jak wygląda ich technologia oraz dla kogo będą one idealne. Jeśli nadal jakaś kwestia budzi Wasze wątpliwości lub nie do końca potraficie ocenić swój rodzaj skóry, napiszcie lub odwiedźcie nas – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i wykonamy próbny zabieg, abyście wiedzieli, jak on przebiega i jaki daje efekt już po pierwszym zastosowaniu. 

Depilacja laserowa jest jedyną skuteczną metodą pozbycia się zbędnego owłosienia, zachęcamy do umówienia bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem, podczas której sprawdzi on stan skóry oraz wykonanie zabiegu testowego.

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi