Twój koszyk jest pusty!

Liporadiologia czy endermologia – który zabieg wyszczuplający wybrać?

21 maja 2022
Ciekawostki
Ciekawostki
Spis treści

Lato zbliża się wielkimi krokami. To właśnie wtedy najchętniej i najczęściej prezentujemy nasze ciała i chcemy, aby wyglądały jak najlepiej. Nie wszystkim udaje się osiągnąć świetne efekty, mimo zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej. Czasem bardzo trudno wyszczuplić konkretne partie ciała, o pozbyciu się cellulitu czy rozstępów nie wspominając. Dlaczego zatem nie skorzystać z innowacyjnych metod medycyny estetycznej? Ta oferuje nam dzisiaj szereg skutecznych rozwiązań. Zaliczamy do nich między innymi liporadiologie oraz endermologię. Który z tych zabiegów jest bardziej skuteczny? Spróbujemy dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.

Liporadiologia – na czym polega?

Masaż liporadiologiczny to tak naprawdę masaż tlenem. W tym zabiegu chodzi o rozbicie oraz upłynnienie tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwiękowych fal. Bardzo często przyczyną nieestetycznie wyglądającego cellulitu czy po prostu mało jędrnych fragmentów na skórze jest nieprawidłowo rozmieszczony w warstwach ciała tłuszcz. W tym przypadku nawet najwyższej jakości antycellulitowe kosmetyki czy skuteczne i wymagające ćwiczenia fizyczne mogą nie pomóc. Może za to sprawdzić się liporadiologia, zabieg oferowany w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Działanie tej metody może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę bardzo łatwo je wytłumaczyć. Wspomniane już ultradźwięki rozbijają warstwy tłuszczu zalegające pod skórą. Zadaniem fal radiowych jest aktywizacja produkcji włókien kolagenowych, co przyczynia się m.in. do ujędrnienia naskórka. 

W zabiegu tym stosowane są także inne technologie. Jedną z nich jest podczerwień, która redukuje obrzęki, działa oczyszczająco na organizm, oraz przyspiesza metabolizm. Warto wspomnieć także o stosowanej lipokawitacji ultradźwiękowej. Ta również rozbija komórki tłuszczowe, skutecznie redukując w ten sposób tkankę tłuszczową. Zabieg ten zaliczany jest także do kategorii masaży podciśnieniowych. Dzięki zastosowaniu tej technologii dociera się do bardzo głębokich warstw skóry pobudzając w ten sposób krążenie limfy i krwi, w efekcie usuwając toksyny oraz redukując obrzęki. Liporadiologia to także masaż mechaniczny. Stosuje się tutaj bowiem specjalne rolki, które zasysają fałdy skóry jeszcze bardziej wpływając na redukcję tkanki tłuszczowej.

Endermologia ciała – o co chodzi?

Endermologia to zabieg bardzo podobny do liporadiologii. Ten także sprawdzi się w przypadku raczej szczupłych osób, które chcą poprawić wygląd konkretnych partii na ciele, na przykład na brzuchu, pośladkach, czy ramionach. Endermologia również jest rodzajem masażu podciśnieniowego. Tym samym oddziałuje na skórę oraz tkanki podskórne. Plusów jest znacznie więcej. Endermologia bardzo często wybierana jest też przez sportowców, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, do rozluźnienia mięśni i redukcji obrzęków. Jeżeli chcesz bezpiecznie odmłodzić wygląd swojej skóry, to wybierz bezbolesną endermologie.

Endermologia i liporadiologia – efekty

W przypadku obydwu zabiegów możesz liczyć na naprawdę świetne efekty. Oczywiście im bardziej zaawansowane sprzęty, tym lepsze rezultaty. Dlatego tak ważny jest wybór renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. W takich miejscach możesz liczyć nie tylko na intymną i przyjazną atmosferę, ale też bezpieczeństwo, brak doznań bólowych i przede wszystkim świetne rezultaty. Te ostatnie są przecież najważniejsze. Zatem na jakie konkretnie efekty możesz liczyć? Oto ich długa lista:

 • ujędrniona i wygładzona skóra,
 • drenaż limfatyczny,
 • detoksykacja organizmu,
 • redukcja rozstępów,
 • redukcja cellulitu,
 • wymodelowana sylwetka,
 • wyszczuplenie sylwetki,
 • mniejsze bóle mięśniowe,
 • przygotowanie do treningu,
 • regeneracja potreningowa,
 • poprawa samopoczucia.

Endermologia i liporadiologia – wskazania

Endermologia i liporadiologia to zabiegi polecane osobom, które raczej nie mają problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, ale którym zależy na redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach. To rozwiązania również dla tych pacjentów, którzy nie chcą stawiać na inwazyjne i bolesne rozwiązania, jak na przykład liposukcję. Warto pamiętać także o tym, że endermologia i liporadiologia, choć dają świetne efekty, wymagają prowadzenia zdrowego trybu życia, tj. utrzymywania zdrowej i zbilansowanej diety oraz regularnych treningów fizycznych. Wtedy utrzymanie świetnych efektów nie stanowi większego problemu. Endermologia i liporadiologia pomogą spłycić blizny, wygładzić zmarszczki, czy skorygować kontur twarzy. To także świetne metody oczyszczające organizm oraz poprawiające samopoczucie. Jeżeli szukasz sposobu na przygotowanie się do intensywnego wysiłku fizycznego oraz rozluźnienia mięśni po treningu, to także śmiało wybieraj te nowoczesne metody.

Endermologia i liporadiologia – przeciwwskazania

Liporadiologia i endermologia to zabiegi stosowane powszechnie i dedykowane wielu pacjentom. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w przypadku tak mało inwazyjnych metod istnieje lista przeciwwskazań do tych zabiegów. Nie będą mogły z nich skorzystać osoby posiadające tłuszczaki, żylaki, przepuklinę brzuszną, choroby nowotworowe, czy na przykład zapalenie żył. Istotne przeciwwskazanie stanowi także przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Z endermologii i liporadiologii nie mogą korzystać także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jak mieć pewność, że możesz bezpiecznie poddać się tego typu zabiegom? Wybierz renomowany gabinet medycyny estetycznej, którego podstawą są przedzabiegowe konsultacje. Na takim spotkaniu specjalista oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. A wszystko to w celu wykluczenia przeciwwskazań i zaplanowania skutecznej oraz przede wszystkim bezpiecznej terapii.

Liporadiologia czy endermologia? Co wybrać?

Jak zapewne zauważyłaś liporadiologia i endermologia to zabiegi bardzo podobne do siebie biorąc pod uwagę wskazania, efekty czy przeciwwskazania. Identyczne są też stosowane w obydwu przypadkach technologie, na przykład podczerwień, masaż mechaniczny, czy podciśnienie. Różnica polega przede wszystkim na stopniu zaawansowania zabiegów. Liporadiologia nazywana jest bardziej zaawansowaną wersją endermologii. Stosowana w niej jest nie tylko technologia podczerwieni, ale także światło LED, które podgrzewa fibroblasty, tym samym powodując szybszą syntezę elastyny oraz kolagenu. Pamiętaj jednak, że w przypadku obydwu zabiegów możesz liczyć na takie same rezultaty. Mniejsze znaczenie ma wybór technologii niż konkretnego salonu medycyny estetycznej. W profesjonalnym miejscu uzyskasz odpowiednią pomoc adekwatną do Twoich oczekiwań. Sprawdź gabinety Depilacja.pl, w których stosujemy zaawansowane technologie oraz fachowe konsultacje. Możesz umówić je już teraz za darmo. Do zobaczenia w naszych salonach.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.89
Ilość ocen: 9
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi