Twój koszyk jest pusty!

Zabiegi kosmetyczne zimą – TOP 7 zabiegów do wykonania w zimie

1 lutego 2022
Ciekawostki
Pielęgnacja
Spis treści

Chcesz skorzystać z upiększających zabiegów kosmetycznych i zastanawiasz się, kiedy to zrobić? Weź pod uwagę zimę. To idealny moment na depilację laserową, fotoodmładzanie czy np. mezoterapię. Dlaczego tak jest? I z jakich jeszcze zabiegów warto skorzystać w tym okresie? Podpowiadamy!

Eksperci kosmetologii namawiają swoich pacjentów na realizację zabiegów kosmetycznych właśnie zimą. To właśnie wtedy mniej eksponujemy skórę na słońce unikając w ten sposób negatywnego działania promieniowania słonecznego UVA i UVB. Gdy skorzystasz np. z mezoterapii czy depilacji laserowej, a potem nie ochronisz skóry przed słońcem, to możesz spodziewać się przebarwień, a nawet ran. Skóra musi odpocząć po zabiegu, a promieniowanie jej w tym nie pomoże. Zimą rany goją się szybciej, obrzęki są znacznie mniejsze, a ciało i organizm po prostu szybciej wracają do normalnego, zdrowego stanu. Sprawdź, jakie zabiegi warto wykonać zimą.

undefined

Przeczytaj również: Spierzchnięte usta – poznaj X domowych sposobów

Zimowe zabiegi kosmetyczne

Zima to doskonały moment na wykonanie wielu zabiegów kosmetycznych. Nie tylko okażą się bezpieczne (mniejsze ryzyko podrażnień ze względu na mniejszą ilość promieni słonecznych itd.), ale też idealnie przygotują Cię na wiosnę i lato. Sprawdź.

Depilacja laserowa zimą

Depilacja laserowa to niewątpliwie najbardziej skuteczna metoda usuwania niepożądanego owłosienia. Co prawda cała laseroterapia trwa nawet kilka miesięcy (zabiegi wykonywane są w odstępie kilku tygodni), ale efekty utrzymują się na długo, a w przypadku wielu pacjentów na stałe. Podczas wizyty w gabinecie depilacji laserowej specjalista wykonujący zabieg emituje wiązkę promieniowania na skórę. Ta bezpowrotnie niszczy mieszki włosowe nie naruszając przy tym skóry. By doszło do zniszczenia włoska, ten musi znajdować się w aktywnej fazie wzrostu czyli tzw. anagenie. Włosy podczas zabiegu znajdują się w różnych fazach wzrostu, dlatego zabieg powinien być kilkakrotnie powtórzony, aby uzyskać pożądany efekt. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej jest opalenizna. Dlatego często zastosowanie tej metody latem jest bardzo problematyczne. Po samym zabiegu skóra może być nieco podrażniona. Eksponowanie jej na słońce może pogorszyć jej stan, powodując nawet rany i bolesność. Oczywiście wykonanie depilacji laserowej latem jest możliwe, trzeba wówczas pamiętać, aby zasłaniać depilowane części ciała. A jeżeli nie jest to możliwe (np. w przypadku twarzy), to trzeba jak najbardziej unikać słońca i smarować skórę preparatem z wysokim filtrem. 

Peelingi chemiczne w zimie

Zadaniem peelingu chemicznego jest usunięcie piegów, blizn po trądziku, przebarwień czy drobnych zmarszczek. Najczęściej stosowane peelingi chemiczne to kwas glikolowy, kwas salicylowy czy kwas migdałowy. Zabieg polega na nałożeniu na skórę preparatu, który powoduje złuszczanie naskórka. Tym samym odsłania młodszą, bardziej promienną skórę. 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jakich dokładnie efektów można spodziewać się po zastosowaniu peelingu chemicznego. Wiele zależy od stężenia preparatu złuszczającego oraz czasu pozostawienia na skórze. Zima to dobry moment na peeling chemiczny, ale mimo wszystko trzeba uważać w przypadku występowania silnych mrozów. Te mogą powodować podrażnienia na delikatnej, złuszczającej się skórze. 

Mikrodermabrazja

Wiele pacjentek wybiera, zamiast peelingu chemicznego, ten mechaniczny. Przykładem może być mikrodermabrazja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zapewnia świetne efekty, m.in. wygładza i regeneruje skórę, ale też wpływa pozytywnie na jej koloryt oraz elastyczność. W przypadku skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień, o wiele lepiej zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową, w której chodzi o usuwanie martwego naskórka przy wykorzystaniu głowicy z kryształkami diamentu. Masz sporo przebarwień na skórze, a w dodatku Twoje pory są rozszerzone? Z pewnością specjalista poleci Ci mikrodermabrazję korundową, czyli proszkową. W tym przypadku kryształki wodorotlenku gliny wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem. W efekcie docierają do głębokich warstw skóry efektywnie ścierając martwy naskórek. 

Mezoterapia bezigłowa

W metodzie tej stosowane są urządzenia wytwarzające prąd elektryczny charakteryzujący się wysoką częstotliwością. Dociera do wnętrza skóry oraz do wnętrza komórki. W ten sposób niejako „otwiera” do głębokich warstw skóry nowe drogi wprowadzania substancji aktywnych z preparatów  bez zastosowania igieł. Efekt? Gładka, jędrna, nawilżona i młodo wyglądająca skóra. Mezoterapia igłowa radzi sobie nawet z małymi zmarszczkami.

Zabiegi laserowe

Laser stosowany jest nie tylko w depilacji, ale także np. w przypadku usuwania znamion skórnych. Większość z nich można zlikwidować, ale usunięcie niektórych może być bardzo problematyczne i niebezpieczne. Jeżeli jednak lekarz dermatolog stwierdzi, że dane znamię należy usunąć, można zrobić to chirurgicznie bądź laserowo. Ten drugi rodzaj zabiegu powinien być realizowany zimą, kiedy nasłonecznienie nie jest duże. Skóra, podobnie jak po depilacji laserowej, powinna być chroniona przed działaniem promieni słonecznych. 

Laser frakcyjny CO2

Zabiegi z wykorzystaniem laserów stają się już powszechne. Laser frakcyjny CO2 to stosunkowo młoda metoda, która stała się hitem ze względu nie tylko na efekty, ale właściwie brak rekonwalescencji. Działanie lasera tego typu porównywane jest do drobnych metod chirurgicznych. Zabieg ten napina skórę, zmniejsza zmarszczki, wygładza bruzdy, czy poprawia koloryt skóry.

Laser frakcyjny wytwarza w skórze właściwej małe uszkodzenia. Oczywiście te są kontrolowane i w żaden sposób nie niebezpieczne. Rozszczepiona wiązka lasera działa na konkretny, wyznaczony obszar ciała. Pod wpływem promieniowania dochodzi do odparowania i koagulacji tkanek. Procesy gojenia są aktywowane, podobnie jak synteza kolagenu. Już jeden zabieg zapewnia świetne efekty, a po serii można liczyć niemal na przebudowę skóry twarzy. 

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to kolejna metoda medycyny estetycznej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Inaczej nazywana jest… wampirzym liftingiem, a wszystko dlatego, że stosuje się w niej preparat uzyskiwany m.in. z krwi pacjenta. Siła osocza bogatopłytkowego tkwi w naturalnym charakterze. Skóra pacjenta, na wybranych obszarach, zostaje ostrzyknięta preparatem. Na efekty nie trzeba czekać długo – te pierwsze pojawiają się po tygodniu, a te ostateczne dopiero po około trzech miesiącach. 

Zabiegi tego typu można stosować w każdym wieku. Warto wesprzeć je innymi działaniami z zakresu medycyny estetycznej. 

Zadbaj o urodę zimą

Zabiegi na twarz zimą (jak również na całe ciało) to świetne rozwiązanie na Twojej drodze do upiększenia urody. Zdecyduj się na skorzystanie z nowoczesnych metod medycyny estetycznej właśnie w tym okresie, aby zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień. Jeżeli jednak planujesz zabiegi dopiero na wiosnę lub lato, to pamiętaj, aby stosować się dokładnie do zaleceń pozabiegowych (unikanie słońca, osłanianie ubraniem, stosowanie kremów z wysokim filtrem itd.).

Jeśli myślisz o zabiegach pielęgnacyjnych w klinice medycyny estetycznej, polecamy umówić się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej w zaprzyjaźnionej klinice Envie w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie, Warszawie lub Bielsku-Białej.

 

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi