Depilacja laserowa nóg – jak wygląda zabieg?

Spis treści

1. Depilacja laserowa nóg - kiedy warto się na nią zdecydować?

2. Depilacja laserowa - nogi. Jak wygląda zabieg?

3. Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej nóg?

4. Depilacja laserowa nóg - zalecenia po zabiegu

5. Depilacja laserowa nóg - podsumowanie

Depilacja laserowa nie stanowi już rzadkości czy luksusu. To zupełnie rutynowy zabieg, który na tle innych polegających na usunięciu niepożądanych włosków, jest najskuteczniejszy. Klientki decydują się najczęściej na laserowe usuwanie owłosienia na nogach. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Która z nas pogardziłaby posiadaniem nóg godnych gwiazd Hollywood? Takich rewelacyjnie smukłych, ze lśniącą, gładką skórą… Takich, które zawsze wywołują zachwyt przez brak włosków, krostek i zadrapań. Jeśli i Tobie marzą się piękne nogi, koniecznie skorzystaj z depilacji laserowej. Laser na nogi zapewnia trwałe efekty i pozbawia podrażnień.

 depilacja_laserowa_nog_kiedy_warto_sie_na_nia_zdecydowac

➡️ Przeczytaj również: Czy depilacja laserowa boli? Rozwiewamy wątpliwości!

Depilacja laserowa nóg – kiedy warto się na nią zdecydować?

Laserowe golenie nóg to idealna metoda na pozbycie się włosków na stałe. To idealne rozwiązanie szczególnie dla tych, u których ciągle odrastające, ciemne i bujne włoski wywołują dyskomfort. Oczywiście można stosować różnego rodzaju pianki lub żele do golenia i regularnie korzystać z maszynki lub depilatora. Można zapewnić sobie trochę dłuższy okres bez włosków dzięki magii depilacji woskiem lub pastą cukrową. Wymaga to jednak od nas raz na trzy lub cztery tygodnie zapuszczenia około 0,5-centymetrowych włosków tak, żeby mogły one zostać złapane przez plaster z klejącą substancją. Powszechne metody depilacji, które można zrealizować samodzielnie, nie dają trwałych efektów. Włosy szybko odrastają – w niektórych przypadkach nawet w dniu zabiegu! Można też usunąć niechciane włoski trwale! Pozwalają na to nowoczesne metody wykorzystujące moc technologii. Obecnie najskuteczniejszym na rynku rozwiązaniem jest oczywiście depilacja laserowa. Wybór metody należy do Ciebie – ale bez depilacji po prostu nie ma szans na gładkie nogi na stałe.

Inny powód przemawiający za depilacją laserową? Koniec z wrastającymi włoskami i podrażnieniami. Domowe metody, takie jak golenie, stosowanie kremów do depilacji czy plastrów z woskiem, może wywoływać reakcje alergiczne. Skóra staje się bolesna, czerwona, pełna krostek i wrastających włosków. Depilacja laserowa nóg pozwala zapomnieć o tego typu przykrych objawach. Skóra staje się gładka na stałe i na co dzień nie musisz martwić się dyskomfortem czy bolesnością.

Laser do depilacji nóg pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu! Pomyśl, że na co dzień możesz całkowicie zapomnieć o usuwaniu niechcianego owłosienia. Więcej pieniędzy zostaje także w portfelu. Oczywiście laseroterapia w profesjonalnym gabinecie nie należy do tanich metod, ale odbywasz kilka lub kilkanaście wizyt w salonie, aby cieszyć się gładką skórą na stałe. Nie musisz co kilka dni czy tygodni stosować plastrów z woskiem, pasty cukrowej czy innych sposobów, które wykorzystywane regularnie w skali roku, czy kilku lat dają sporą sumę pieniędzy. Finalnie zatem depilacja laserowa nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać.

czerwone_kropki_po_goleniu_maszynka_jednorazowa_skad_sie_biora

➡️ Przeczytaj również: 7 najczęściej popełnianych błędów podczas golenia. Jak się golić prawidłowo?

Depilacja laserowa – nogi. Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Zanim do niego dojdzie, musisz odbyć wstępną konsultację ze specjalistą. Tego typu spotkania w salonach depilacja.pl odbywają się zupełnie za darmo. Wystarczy, że umówisz wizytę za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Na konsultacji ekspert oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Ten ostatni jest niezbędny do wykluczenia przeciwwskazań. Nie każdy może bowiem poddać się depilacji laserowej. Główne przeciwwskazania to ciąża, przebyte nowotwory czy przyjmowanie niektórych leków.

Po takiej wizycie i zaplanowaniu laseroterapii otrzymujesz specjalne wytyczne przygotowujące Cię do zabiegu. Nie są wcale skomplikowane. Musisz pamiętać przede wszystkim o tym, aby kilka tygodni przed zabiegiem nie opalać się, czy nie przyjmować niektórych leków czy ziół (głównie światłouczulających). W dniu zabiegu albo dzień przed powinnaś ogolić skórę w miejscu, które będzie poddane depilacji. Skóra powinna być też dokładnie oczyszczona. Nie nakładaj na nią żadnych kremów, dezodorantów czy innych specyfików.

Czas na zabieg właściwy. Specjalista będzie przykładał do skóry urządzenie laserowe. Przyłożenia nie powinny stanowić większego bólu, co najwyżej niewielki dyskomfort. Wiele zależy od indywidualnego progu bólu pacjenta. W skrajnych przypadkach stosujemy kremy znieczulające. Komfort oraz dobre samopoczucie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale tego typu objawy błyskawicznie miną. Zastosuj się do wytycznych laseroterapeuty – nie trzyj skóry ręcznikiem, obchodź się z nią delikatnie i nawilżaj wysokiej jakości preparatami. Zabiegi odbywają się co kilka tygodni, co oznacza że po kilku miesiącach będziesz cieszyć się gładką skórą na stałe. Potem włoski nie powinny już odrastać, choć zaleca się wykonywanie zabiegu przypominającego raz do roku, aby utrzymać pożądane rezultaty.

najskuteczniejsza_depilacja_laserowa_lydek

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzebujesz, aby cieszyć się gładką skórą?

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej nóg?

Już wiesz, że warta wyboru jest depilacja laserowa nóg. Cena tego typu zabiegu na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. W przypadku depilacji nóg możesz zdecydować się na pojedynczy zabieg lub serię. Ta druga opłaca się bardziej – wówczas pojedyncza wizyta wychodzi taniej niż bez pakietu. Ile kosztuje zatem pojedyncza laserowa depilacja nóg?Cena łydek to 249 zł, stóp 129 zł, a ud 249 zł.Decydując się na depilację całych nóg zapłacisz 459 zł,a w pakiecie 9 zabiegów jedynie 311 zł. Koniecznie sprawdź pakiety depilacji laserowej. O indywidualnej ofercie możesz porozmawiać podczas wstępnej konsultacji.

Depilacja laserowa nóg – zalecenia po zabiegu

Teraz już wiesz, jak najlepiej depilować nogi. Następnie warto pomyśleć o tym, co zrobić, żeby skóra była jeszcze gładsza. Należy bowiem pamiętać, że skóra na nogach, częściej niż na innych obszarach, miewa skłonności do przesuszania. Znacie to nieprzyjemne uczucie, gdy dotykając swoich nóg czujecie jakby papier ścierny? Często związane to jest nie tylko z odrastającymi włoskami, ale również z brakiem nawilżenia. Bez balsamu, masła do ciała czy innego preparatu pozwalającego zachować w skórze choć odrobinę wody – narażamy skórę na ryzyko pojawienia się trwałej gęsiej skórki.

Aby tego uniknąć warto raz lub dwa razy dziennie smarować nogi balsamem lub olejkiem, który zapewni głębokie nawilżenie i gładką skórę. Jeśli jesteś w trakcie serii depilacji laserowej – rewelacyjnym wyborem będzie balsam po depilacji laserowej, który można nabyć w salonach Depilacja.pl.

balsam_depilacja_pl

➡️ Przeczytaj również: 6 sposobów na podrażnienia skóry po goleniu

Kolejny krok to… peeling! Nasza skóra traci gładkość nie tylko przez włoski, ale również przez zbierające się martwe komórki naskórka. Pojawiają się one dlatego, że nasza skóra wciąż żyje – a życie objawia się ciągłym wytwarzaniem nowych komórek. Martwy naskórek złuszcza się i częściowo usuwa się samoistnie – niestety pewna jego część gromadzi się na skórze. Aby zapewnić sobie gładką skórę warto 2-3 razy w tygodniu wspomagać usuwanie martwych komórek poprzez stosowanie peelingów.

Na półkach w sklepach z kosmetykami z łatwością znajdziemy różnego rodzaju peelingi: grubo- i drobnoziarniste, enzymatyczne, peel-off itd. Jeśli chcemy samodzielnie wykonać mieszankę peelingującą – możemy to zrobić z wielu substancji, które znajdują się niemal w każdej kuchni. Można wymieszać kawę lub gruboziarnistą sól z odrobiną oliwy albo zastosować mieszankę ze zmielonych płatków owsianych i jogurtu. Mieszankę do peelingu zawsze wmasowujemy okrężnymi ruchami na całej skórze nóg. Takie spożywcze mieszanki zwykle pomagają dodatkowo nawilżyć nogi oraz rozbijają grudki tłuszczu powodujące cellulit, dzięki czemu skóra na nogach jest bardziej jędrna i lepiej ukrwiona. Dzięki poprawieniu kondycji skóry możemy uniknąć również żylaków i zmniejszyć skłonność do pojawiania się siniaków.

Depilacja laserowa nóg – podsumowanie

Jak widać, depilacja laserowa to świetna metoda, która ma wiele zalet! Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze, oszczędzając 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.