Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej można pić alkohol?

4 marca 2021
Depilacja
Spis treści

Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ignorować. Depilacja laserowa a alkohol – czy przed i po zabiegu możliwe jest spożywanie alkoholu? Jak obecność alkoholu w organizmie wpływa na zabieg depilacji laserowej? Wyjaśniamy temat.

Alkohol a depilacja laserowa

Depilacja laserowa a alkohol – czy można go spożywać po zabiegu?

Tak jak wspomnieliśmy – spożywanie alkoholu po depilacji laserowej jest niedopuszczalne. Zaleca się, aby nie sięgać po trunki minimum 24 godziny po wizycie w gabinecie. Dla bezpieczeństwa warto jednak wydłużyć ten okres. Alkohol zawiera w sobie toksyny, bardzo negatywnie wpływające na organizm. „Nie współpracują” one z laserem, którym wykonywana jest depilacja.

Alkohol wpływa negatywnie na cały przebieg laseroterapii i może powodować niebezpieczne zmiany w organizmie. Pamiętaj również, że alkohol znajduje się w składzie wielu kosmetyków! Ich także należy unikać. Warto dokładnie czytać etykiety, a wszelkie wątpliwości rozwiewać z kosmetologiem podczas wizyty. 

W ofercie salonów depilacja.pl możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z profesjonalnym kosmetologiem. Umówisz się na nią za pomocą formularza kontaktowego na stronie depilacja.pl. Podczas takiego spotkania otrzymasz wszelkie wskazówki dotyczące zaleceń przed i pozabiegowych. Laseroterapeuta poinformuje Cię również o tym, że alkohol po depilacji jest wykluczony.

? Zobacz wideo: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa – o czym należy pamiętać?

Depilacja laserowa wiąże się także z przestrzeganiem pewnych zasad. Są to między innymi:

 • zakaz opalania – z tą czynnością (zarówno jeżeli chodzi o korzystanie z naturalnych promieni słońca jak i solarium) trzeba wstrzymać się na około 4 tygodnie,
 • ochrona przed słońcem – niezależnie od tego, o jakiej porze roku zabieg jest wykonywany, trzeba pilnować, aby depilowana partia ciała była chroniona przed słońcem. Do około miesiąca po zabiegu (a najlepiej jeszcze dłużej) należy stosować kremy z filtrem SPF 50+,
 • ćwiczenia fizyczne oraz sauna – do około 5 dni po zabiegu depilacji laserowej trzeba unikać czynników, które mogą doprowadzać do rozszerzenia naczyń krwionośnych,
 • nawilżanie – po zabiegu skóra będzie bardzo podrażniona. Trzeba ją dopieścić, stosując dobre preparaty nawilżające. Nie wiesz, które wybrać? Specjaliści w gabinecie depilacja.pl na pewno Cię o tym poinformują. 
 • Unikanie makijażu – do około 5 dni po zabiegu warto unikać nakładania makijażu. Oczywiście dotyczy to uszkodzonej skóry. W innych przypadkach, a te zdarzają się częściej, należy odczekać jeden dzień.

Do kilku dni po zabiegu należy zwracać szczególną uwagę na swoją skórę. Nie wolno stosować mydła, spirytusu czy toników na bazie alkoholu! Nie powinieneś także wykonywać peelingów czy wycierać się zbyt mocno szorstkim ręcznikiem. Jeżeli tylko pojawią się jakieś przykre objawy po zabiegu lub nie zastosujesz się do zaleceń dotyczących wstrzemięźliwości od alkoholu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Depilacja laserowa a alkohol – czy można pić alkohol przed zabiegiem?

Przed zabiegiem depilacji laserowej również nie można pić alkoholu. Tę czynność należy odłożyć na 24 godziny przed wizytą w salonie depilacji laserowej. Dla bezpieczeństwa możesz wydłużyć ten okres, choć specjaliści z salonów depilacji uważają, że doba jest zupełnie wystarczająca. Jakie są inne ważne czynności przygotowujące do zabiegu depilacji laserowej? Są to:

 • zakaz opalania – na około miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać,
 • zakaz depilacji włosów woskiem czy pęsetą. Przed zabiegiem depilacji włosy można po prostu golić standardową maszynką jednorazową,
 • nawilżanie skóry przed zabiegiem – stosując odpowiednie kosmetyki, oczywiście nie na bazie alkoholu,
 • zakaz stosowania kremów z retinolem – te należy odstawić na około 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • zakaz stosowania peelingów – na około tydzień przed zabiegiem,
 • zgolenie włosów w miejscu poddawanym zabiegowi dzień przed wizytą w gabinecie. 

Jak obecność alkoholu w organizmie wpływa na zabieg depilacji laserowej?

Wiele osób decyduje się na wykonanie depilacji laserowej w okresie letnim. Nie brakuje wtedy spotkań towarzyskich zakrapianych alkoholem. Osoby, które są w trakcie laseroterapii (wykonywanie zabiegów w seriach, w odstępach kilkutygodniowych), muszą pamiętać, aby tuż przed wizytą w gabinecie oraz tuż po niej nie spożywać wina, wódki, whisky oraz innych trunków.

Zakaz picia alkoholu to jedno z podstawowych zaleceń. Okazuje się bowiem, że w trakcie wykonywania depilacji laserowej organizm musi być wolny od toksyn. Alkohol może zatem utrudnić bezpieczne wykonanie zabiegu. W wielu przypadkach może nawet spowodować uniemożliwienie jego przeprowadzenia, by nie doszło do silnego podrażnienia skóry. 

Przeczytaj również:Antybiotyki a depilacja laserowa

Czy można przełożyć wizytę w salonie depilacji?

Jeżeli w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej zapomniałeś o zakazie przyjmowania alkoholu i jednak zdarzyło Ci się napić – bez wahania przełóż wizytę. W salonach depilacja.pl możesz to zrobić bezproblemowo. 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – to priorytet w naszej pracy. Dlatego zawsze przed wykonaniem zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Pyta go m.in. o stosowane kosmetyki czy możliwość picia alkoholu. By zapewnić sobie sto procent bezpieczeństwa, należy szczerze odpowiadać na każde pytanie. W każdej chwili możesz się umówić na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą.

Alkohol a depilacja laserowa – podsumowanie 

Depilacja laserowa zarówno przed jak i po spożyciu alkoholu nie jest możliwa. Należy także unikać kosmetyków na bazie alkoholu, gdyż może to wpłynąć na działanie lasera, którym wykonuje się zabieg.

Pamiętaj, że zabiegi depilacji laserowej są bezpieczne, jeśli skorzystasz z renomowanych miejsc, takich jak salony depilacja.pl. Istnieje jednak sporo zaleceń przed i pozabiegowych, do których trzeba się stosować, aby wszystko przebiegło, jak należy. Zostaniesz o nich poinformowany przez naszych kosmetologów. W razie jakichkolwiek wątpliwości daj nam znać. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów depilacji laserowej i podzielenia się swoimi doświadczeniami. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 5
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi