Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a depilacja woskiem

30 lipca 2020
Depilacja
Spis treści

Nieskazitelnie gładka skóra na stałe (lub na długo) to marzenie wielu kobiet (zresztą wielu mężczyzn również). Dzisiaj mamy sporo sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Bardzo popularne metody to m.in. depilacja laserowa lub depilacja woskiem. Każdy z tych zabiegów ma swoje wady i zalety, a co za tym idzie – swoich zwolenników oraz miłośników. Poniżej opowiadamy szerzej o obydwu sposobach, tak aby każdy indywidualnie zdecydował, która metoda będzie odpowiednia dla niego.

Depilacja laserem a woskiem – jak długo utrzymuje się efekt?

Przedstawicielki płci pięknej już jako nastolatki szukają sposobów na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Na początek sięgają zapewne najczęściej po to, co najbardziej dostępne czyli jednorazowe maszynki do golenia. Potem odkrywają kolejne sposoby – o wiele bardziej skuteczne, dzięki którym włosy nie odrastają na drugi dzień po goleniu (albo już tego samego dnia!). No właśnie. Jednym z najbardziej pożądanych efektów czy to golenia czy depilacja jest oczywiście gładka skóra na jak najdłużej! I rzeczywiście – w przypadku zarówno depilacji woskiem jak i depilacji laserowej, włoski długo nie odrastają. Wybierając ten pierwszy sposób musimy się jednak liczyć, że owłosienie pojawi się już po 2-3 tygodniach. Wówczas zabieg należy powtórzyć mając na uwadze, iż zadziała tylko wtedy, gdy włoski zapuścimy na długość około 0,5-0,7 centymetrów. Trzeba jednak przyznać, że odrastające włoski są o wiele słabsze, delikatniejsze, co na pewno jest plusem metody.

Inaczej działa to w przypadku depilacji laserowej, której efekty są trwałe Jest tylko jedno “ale”. Mianowicie całkowicie gładkiej skóry możemy spodziewać się dopiero po serii zabiegów. Ich liczbę dobiera specjalista, z którym spotykamy się przed dokonaniem depilacji laserowej i ustalamy wszystkie szczegóły. Rezerwując się poprzez stronę depilacja.pl możemy umówić się na darmowe spotkanie, podczas którego terapeuta wykona tzw. próbę laserową. Poza tym przeprowadzi z nami wywiad i odpowie na wszystkie nasze pytania. A wszystko to, by zabieg finalnie okazał się efektywny i co najważniejsze – bezpieczny. Najczęściej ustala się do 9 zabiegów, które należy powtarzać co 6 tygodni. Czas pomiędzy wykonaniem depilacji laserowej zależy od osoby. Włoski odrastające pomiędzy zabiegami są bardzo słabe i cienkie.

Depilacja laserowa i woskiem – czy boli?

To jedno z podstawowych pytań zadawanych przez potencjalne pacjentki gabinetów urody. Niestety decydując się na depilację woskiem trzeba liczyć się tym, że będzie to po prostu bolesny zabieg. Każdy zdaje sobie sprawę, jak wygląda ta metoda. Na skórę, z której chcemy usunąć zbędne owłosienie, przyklejamy rozgrzany plaster z woskiem. Odczekujemy chwilę, a następnie szybkim ruchem odrywamy włosy wraz z cebulkami. Takie działanie zazwyczaj skutecznie usuwa włosy z cebulkami, ale niewątpliwie bardzo boli, często podrażniając skórę (doprowadzając do powstawania zaczerwienienia czy nieestetycznych kropek). Warto też dodać, że im gęstsze włosy i bardziej delikatna strefa ciała (pachy albo okolice intymne), tym odczucia będą bardziej intensywne. Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, działa zupełnie inaczej. Wiązka lasera, wydobywająca się z głowicy, kieruje ciepło, które dostaje się do cebulki włosa doprowadzając do zniszczenia mieszka włosowego wraz z brodawką. W ten sposób niszczy się zdolność do wytwarzania kolejnych włosków. Pomiędzy zabiegami te mogą jeszcze odrastać, wówczas należy je usunąć po prostu maszynką do golenia. Niedługo przestaną powstawać jakiekolwiek włoski – trzeba tylko poczekać do ostatniego zabiegu (albo nawet jednego z ostatnich).

Depilacja woskiem i laserem – dostępność

Jak wygląda kwestia dostępności obydwu zabiegów? Depilację woskiem można wykonać samodzielnie w domu (kupując np. gotowy zestaw w aptece czy drogerii), choć najlepiej umówić się do profesjonalnego gabinetu urody. Wówczas zabieg zostanie wykonany efektywnie i zminimalizuje powikłania w postaci zaczerwienienia skóry czy innych objawów podrażnienia skóry. Laserowej depilacji nie wykonamy samodzielnie w domu – musimy umówić się do profesjonalnego salonu gdzie doświadczony kosmetolog wykona zabieg laserem diodowym.

Zabiegi depilacji woskiem i laserem – jaki koszt?

Jak wygląda kwestia ceny w przypadku zabiegów depilacji laserowej oraz depilacji woskiem? Koszt jednej sesji w obydwu przypadkach jest bardzo porównywalny. A to oznacza, że finalnie bardziej opłaci się depilacja laserem – tutaj już po ok. 10 zabiegach możemy spodziewać się gładkiej skóry na lata, tymczasem depilowanie woskiem trzeba powtarzać co 2-3 tygodnie. Warto wspomnieć też w tym miejscu o oszczędności czasu. Jedna sesja zabiegu depilacji laserowej trwa mniej więcej tyle samo co jedna sesja zabiegu depilacji woskiem. I znowu – gdy popatrzymy na dłuższą perspektywę, laser wygrywa.

Powikłania

Wspomnieliśmy już o tym, że konsekwencje wykonania depilacji woskiem mogą być dość nieprzyjemne. Zaczerwieniona skóra, nieestetycznie wyglądające krostki to czasem tylko początek. U wielu osób, szczególnie tych posiadających bardzo delikatną skórę, mogą pojawić się także oparzenia, siniaki, wrastające włoski, a nawet wtórne zakażenie skóry. Tym objawom towarzyszy zazwyczaj bardzo duży ból oraz pieczenie. Po depilacji laserowej może wystąpić ewentualnie lekki dyskomfort, ale raczej nie należy spodziewać się silniejszych objawów oraz co najważniejsze – bólu. Warto wspomnieć, że obydwie metody poradzą sobie dobrze z wrastającymi włoskami, które mogą być bardzo uciążliwe.
 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.10
Ilość ocen: 10
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi