Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a solarium – komentarz kosmetologa

14 października 2020
Depilacja
Spis treści

Jak wygląda kwestia solarium po depilacji i przed zabiegiem? Czy można poddać się opalaniu? Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg depilacji laserowej po lub przed solarium jest dobrym pomysłem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy w nim najważniejsze informacje dotyczące opalania oraz komentarze eksperta.

Solarium a depilacja laserowa – wprowadzenie do tematu

Depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nadal jednak zabieg ten wzbudza wiele wątpliwości i pytań. Większość z nich skupia się wokół przygotowań do wizyty w gabinecie kosmetologicznym oraz zaleceń pozabiegowych. Nic dziwnego, że często poruszana jest kwestia opalania, w tym wizyt w solarium. Czy można się opalać w ten sposób przed depilacją laserową? Jeżeli nie, to na jak długo przed zabiegiem należy przestać się opalać?  Jak wygląda kwestia wystawiania skóry na działanie słońca i lamp w solarium po działaniu lasera? 

Te pytania rodzą się głównie wśród pacjentów, którzy dokonują zabiegu w okresie letnim. Wielu pacjentów wybiera się też na urlop poza sezonem wakacyjnym, gdzie także towarzyszy im promieniowanie słoneczne. Depilacja laserowa wcale nie musi wykluczać opalania, czy to na plaży, czy w solarium. Trzeba jednak wiedzieć, jak podejść do tej kwestii rozsądnie. Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Solarium a depilacja laserowa – ekspert wyjaśnia

Czy bez obaw można wybrać się do solarium przed i po depilacji laserowej? Kosmetolodzy zawsze poruszają ten temat z pacjentami przed planowaniem serii zabiegów depilacji laserowej. Jest to niezwykle ważne dla pań, które w okresie letnim chcą mieć nie tylko gładkie, ale też opalone ciało. Połączenie tych dwóch kwestii jest możliwe, choć może okazać się nieco problematyczne. Z czego to wynika? 

By dokładnie to wyjaśnić, należy wrócić do początku i przypomnieć, na czym polega zabieg depilacji laserowej. W procesie tym najważniejsze jest wyniszczenie komórek macierzystych włosa. Dokonuje się tego podczas kilku zabiegów. W czasie trwania jednej wizyty możemy usunąć ok. 20–30% włosów, gdyż wyniszczeniu ulegają tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu. Po kilku razach finalnie wypadną wszystkie włoski, które  już później nie odrosną. 

Zabieg powinien być przeprowadzany wtedy, gdy w skórze nie rozpoczął się proces melanogenezy. Uruchamia się on podczas pojawiania się na skórze opalenizny. Zastosowany laser zostaje pochłonięty przez melaninę, która przetwarza wiązkę lasera na ciepło dochodzi wtedy do rozpadu komórek macierzystych. 

Bardzo istotne jest jednak to, aby to właśnie melanina włosa pochłaniała wiązkę lasera. Jeżeli skóra pacjenta jest opalona, część wiązki lasera zostaje pochłonięta przez melaninę naskórka. Mówiąc prościej zbrązowiały naskórek nie przepuści światła lasera do włosa. Proces ten utrudnia depilację i może doprowadzić nawet do pojawienia się poparzeń na skórze. 

Depilacja laserowa – solarium przed zabiegiem

Dlaczego jeszcze nie należy opalać się przed zabiegiem depilacji laserowej? Mamy na myśli zarówno wystawianie skóry na słońce, jak i wizyty w solarium. Podczas opalania, może dojść do powstania przebarwień, odbarwień, a nawet blizn. Z czego to wynika? 

Skóra po opalaniu często jest podrażniona. Staje się też wrażliwa na dotyk i jest bardziej delikatna niż zwykle. Pomyśl sobie, że masz ją potraktować laserem, gdy jest w takim stanie. W sytuacji, gdy skóra jest w dobrym stanie światło lasera, nie wpłynie na Ciebie negatywnie. Jednak w przypadku nadwrażliwej skóry może pogłębić jej stan. 

Skóra opalona stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Dlatego przed wizytą w salonie medycyny estetycznej nie należy także stosować samoopalaczy, bronzerów czy oczywiście chodzić do solarium. W każdym z tych przypadków skóra ulega zabrązowieniu, a więc powstaje bariera, która blokuje dostanie się wiązki lasera do mieszka włosowego. podkreśla kosmetolog Depilacja.pl – 

Solarium po depilacji laserowej – czy jest dozwolone?

Czy po depilacji laserowej można iść na solarium? Kosmetolog Depilacja.pl jednoznacznie odpowiada, że po zabiegu tego typu bezwzględnie należy unikać wystawiania skóry na słońce, czy to sztuczne, czy naturalne promienie słoneczne (dotyczy to także samoopalaczy). 

Zabieg usuwania włosów laserem często doprowadza do powstania delikatnych, ale jednak podrażnień.Oczywiście u każdego wygląda to inaczej. Wielu pacjentów w ogóle nie odczuje dyskomfortu. Zazwyczaj jednak dochodzi do delikatnego pieczenia, skóra staje się minimalnie podrażniona. To wystarczający powód, aby nie opalać skóry, która może te dolegliwości pogłębić. Co się stanie, jeżeli pacjent nie zastosuje się do zaleceń? Może doprowadzić do powstania dużych przebarwień na skórze. – wyjaśnia kosmetolożka

Wielu pacjentów zadaje jednak pytanie, czy po depilacji laserowej nie mogą w ogóle wychodzić na zewnątrz? 

Oczywiście nie o to chodzi. wyjaśnia kosmetolożka – Trzeba unikać typowego opalania się, ale to nie oznacza, że nie możemy przebywać na świeżym powietrzu. Można, a nawet trzeba to robić (dla zdrowia i dobrego samopoczucia). Należy jednak pamiętać, by depilowane fragmenty na ciele zakrywać ubraniem lub pokrywać je kremem do opalania najlepiej z bardzo wysokim filtrem.

Kiedy można iść do solarium po depilacji laserowej? 

Najlepiej odczekać minimum kilka tygodni po ostatnim zabiegu z serii. Przed i pomiędzy zabiegami jakiekolwiek opalanie, czy to na świeżym powietrzu, czy w solarium, jest kategorycznie zabronione – podkreśla specjalistka z Depilacja.pl. 

Depilacja laserowa a opalanie natryskowe

Skoro korzystanie z solarium po zabiegu depilacji laserowej nie wchodzi w grę, warto pomyśleć o opalaniu natryskowym. To nowoczesna metoda, która polega na nanoszeniu barwnika, który osadza się na skórze. 

Oznacza to, że z opalania natryskowego można skorzystać po zabiegu depilacji laserowej, ale przed nim należy go bezwzględnie unikać. Nagromadzony na powierzchni skóry barwnik może się kumulować i doprowadzić do poparzenia skóry.

Depilacja laserowa a solarium – co jeszcze warto wiedzieć?

W Twojej głowie wciąż pojawia się sporo wątpliwości związanych z opalaniem przed i po depilacji laserowej? A może nadal nurtują Cię pytania związane z samym zabiegiem laserowego usuwania niepożądanego owłosienia? 

Umów się na bezpłatną wizytę przez stronę internetową depilacja.pl. Takie spotkanie konsultacyjne pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem. Laseroterapeuta oceni stan Twojej skóry i poziom opalenizny. Może się okazać, że ta nie będzie już stwarzać przeszkody dla zabiegu depilacji laserowej.

Głównym zadaniem kosmetologa podczas takiego spotkania jest ogólna ocena skóry i stwierdzenie, czy nie występują żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Dlatego warto rzetelnie odpowiadać na wszystkie pytania, a wszystko po to, by zabieg był w pełni efekty i oczywiście bezpieczny – przypomina laseroterapeutka Depilacja.pl. 

Depilacja laserowa a solarium – podsumowanie tematu

Kosmetolog podkreśla, że korzystanie z solarium przed i po zabiegu depilacji laserowej jest niedozwolone. Kierowanie na opaloną skórę lasera nie przyniesie pożądanego efektu (włoski nie zostaną usunięte),  może natomiast dojść do poparzenia. Po zabiegu skóra często jest podrażniona. W takim wypadku opalanie nie jest wskazane, gdyż może pogłębić to uczucie dyskomfortu. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.60
Ilość ocen: 10
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi