Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa brzucha – efekty przed i po!

26 listopada 2020
Depilacja
Spis treści

Zbędne owłosienie to zmora każdej z nas. U wielu kobiet niechciane włoski pojawiają się również na brzuchu. Obecnie najskuteczniejszą, a jednocześnie najbezpieczniejszą metodą na pozbycie się ich jest depilacja laserowa brzucha.

Depilacja laserowa brzucha – na czym polega, do kogo jest skierowana?

Depilacja laserowa polega na zniszczeniu przy pomocy fali lasera znajdujących się w mieszkach włosowych komórek zawierających melatoninę. Światło przez nie pochłaniane zmienia się w energię cieplną, która niszczy struktury odpowiadające za tworzenie włosa a tym samym przerywa cykl jego reprodukcji. Laser przechodzi przez epidermę (naskórek), nie uszkadzając go, dlatego ten rodzaj depilacji jest najmniej inwazyjny, a jednocześnie wysoce skuteczny.

Depilacja laserowa brzucha to zabieg szczególnie potrzebny osobom dotkniętym hipertrichozą, czyli nadmiernym owłosieniem o podłożu endokrynologicznym. Dość często wykonywana jest depilacja brzucha u dziewczyn, ponieważ zaburzenia hormonalne powodujące nadmierne owłosienie nie są związane jedynie z tak oczywistymi przyczynami, jak ciąża. Obecna moda na gładkie ciało dopadła również mężczyzn, dlatego depilacja brzucha u mężczyzn staje się zabiegiem coraz częstszym.

Problemem, z jakim mogą spotkać się klienci korzystający z usług salonów posiadających urządzenia emitujące jedną uniwersalną wiązkę światła, to relatywnie słabe działanie na włoski jasne, które zawierają niewiele melatoniny. 

Zabieg – jak to wygląda?

Zbliżenie na rękę w rękawiczce z głowicą lasera diodowego, którym jest robiona depilacja laserowa brzucha.

Depilacja laserowa brzucha – przed zabiegiem

Zabieg był przeprowadzony na skórze brzucha pomiędzy linia bikini a okolicą pępka u klientki posiadającej dość jasne włosy, jasną karnację i delikatną skórę. Owłosienie, mimo jasnego ubarwienia, było dość intensywne, zatem należało do gatunku tych trudniejszych do usunięcia.

Depilacja laserowa brzucha – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem nasza specjalistka dokładnie ogoliła dół brzucha maszynką jednorazową. Przed uruchomieniem lasera obydwie panie zabezpieczyły oczy specjalnymi okularami. Dzięki zamocowanej do głowicy zabiegowej chłodzącej nakładce, użycie żelu chłodzącego chroniącego skórę, nie było konieczne. Uczucie towarzyszące wystrzałom z głowicy trudno określić mianem bólu – wiązki lasera dają uczucie lekkiego kłucia lub szczypania, mogą też powodować lekki dyskomfort, aczkolwiek jeśli porównamy je do wrażeń przy depilacji np. woskiem, zabieg laserem wydaje się praktycznie bezbolesny.

Ze względu na cykl wzrostu włosa, do 100% skuteczności potrzebna jest seria kilku zabiegów. W danym przypadku owłosienie na brzuchu przestało pojawiać się już po 3 zabiegach. Czasem niezbędna jest dłuższa terapia – to uzależnione jest od indywidualnych warunków, które to na pierwszej konsultacji są dokładnie omawiane z każdym klientem.

Depilacja laserowa brzucha – efekty

Jedyny ślad, jaki depilacja laserowa pozostawia na skórze, to małe czarne punkciki, będące pozostałościami po wypalonym włosku. Dla zmniejszenia dyskomfortu klientka otrzymała po zabiegu chłodny okład. Po każdym kolejnym zabiegu pojawiało się coraz rzadsze i słabsze owłosienie, aż do zupełnego jego zniknięcia. Teraz klientka może cieszyć się gładką skórą brzucha bez blizn, bez bólu, bez wrastających włosków oraz bez konieczności powtarzania zabiegu co kilka tygodni.

Podsumowanie tematu depilacji laserowej brzucha

Depilacja laserowa brzucha jest obecnie najbezpieczniejszą i najbardziej niezawodną metodą permanentnego pozbycia się uciążliwego owłosienia. Można ją nazwać również najbardziej opłacalną, ponieważ wystarczy zaledwie kilka zabiegów laserem, aby już na zawsze zapomnieć o wydawaniu pieniędzy na krótkotrwałe rozwiązania i półśrodki. Skorzystaj z oferty Depilacja.pl i umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.83
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online