Depilacja laserowa brzucha – efekty przed i po!

Spis treści

1. Depilacja laserowa brzucha – na czym polega, do kogo jest skierowana?

2. Zabieg - jak to wygląda?

3. Depilacja laserowa brzucha – przed zabiegiem

4. Depilacja laserowa brzucha – przebieg zabiegu

5. Depilacja laserowa brzucha – efekty

6. Podsumowanie tematu depilacji laserowej brzucha

Zbędne owłosienie to zmora każdej z nas. U wielu kobiet niechciane włoski pojawiają się również na brzuchu. Obecnie najskuteczniejszą, a jednocześnie najbezpieczniejszą metodą na pozbycie się ich jest depilacja laserowa brzucha.

Depilacja laserowa brzucha – na czym polega, do kogo jest skierowana?

Depilacja laserowa polega na zniszczeniu przy pomocy wiązki światła znajdujących się w mieszkach włosowych komórek zawierających melatoninę. Światło przez nie pochłaniane zmienia się w energię cieplną, która niszczy struktury odpowiadające za tworzenie włosa a tym samym przerywa cykl jego reprodukcji. Laser przechodzi przez epidermę (naskórek), nie uszkadzając go, dlatego ten rodzaj depilacji jest najmniej inwazyjny, a jednocześnie wysoce skuteczny.

Depilacja laserowa brzucha to zabieg szczególnie potrzebny osobom dotkniętym hipertrichozą, czyli nadmiernym owłosieniem o podłożu endokrynologicznym. Dość często wykonywana jest depilacja brzucha u dziewczyn, ponieważ zaburzenia hormonalne powodujące nadmierne owłosienie nie są związane jedynie z tak oczywistymi przyczynami, jak ciąża. Obecna moda na gładkie ciało dopadła również mężczyzn, dlatego depilacja brzucha u mężczyzn staje się zabiegiem coraz częstszym.

Problemem, z jakim mogą spotkać się klienci korzystający z usług salonów posiadających urządzenia emitujące jedną uniwersalną wiązkę światła, to relatywnie słabe działanie na włoski jasne, które zawierają niewiele melatoniny. 

Zabieg – jak to wygląda?

W salonach sieci Depilacja.pl zabiegi wykonywane są dwoma rodzajami najnowocześniejszych laserów – autorskim SPEC3 Hybryd oraz Laserem Diodowym Light Sheer. Pierwszy z nich to hybryda trzech rodzajów wiązek świetlnych, każdej o innej długości penetracji, które połączone razem, działają skutecznie na praktycznie każdy kolor włosów, nawet ten najjaśniejszy. System SHR uderza w mieszek włosowy impulsami o dużej częstotliwości, zamiast jednym silnym strumieniem energii, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia tkanek lub poparzenia zostało zniesione niemal do zera. Głowica wyposażona jest w końcówkę chłodzącą, dzięki czemu zabieg staje się prawie całkowicie bezbolesny.

Light Sheer to laser diodowy wykorzystujący technologię fototermolizy selektywnej. Polega ona na eliminacji konkretnych foto akceptorów (inaczej chromoforów), przy jednoczesnym pominięciu sąsiadujących tkanek, dzięki odpowiedniemu zastosowaniu długości fal lasera. Przy laserowej depilacji brzucha u mężczyzn i kobiet jest to szczególnie ważne, ponieważ często włoski różnią się w poszczególnych partiach brzucha. Laser ten również posiada chłodzenie stykowe.

Zabieg laserowej depilacji brzucha trwa od 30 minut do godziny. Najnowsze urządzenia, stosowane w salonach Depilacja.pl, są zaprojektowane tak, aby zminimalizować wszelkie nieprzyjemne odczucia.

W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada do skóry głowicę zabiegową, po czym przyciśnięciem spustu uwalnia wiązkę lasera. Czynność ta jest powtarzana milimetr po milimetrze, aby mieć pewność, że wiązki światła dotarły do każdego mieszka włosowego. Aby zabieg był możliwie jak najbezpieczniejszy i skuteczny, należy się do niego wcześniej przygotować. Na 4 tygodnie przed wizytą należy zrezygnować z kosmetyków zawierających retinol, wyciągi z dziurawca, nagietka, arniki, rumianku lub skrzypu polnego. Są to tzw. zioła fotouczulające, które pod wpływem promieni UV przekształcają się w związki uczulające i u niektórych osób o delikatnej skórze mogą powodować wypryski fotoalergiczne, będące rodzajem oparzenia. Przez co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać skóry brzucha – zbyt duża ilość melatoniny może doprowadzić do powstania oparzeń i utrudnić wiązce lasera dotarcie do mieszka włosowego. Przez ten czas nie należy również stosować żadnego rodzaju metod pozbywania się zbędnego owłosienia polegających na usuwaniu włosków razem z cebulkami (wosk, depilatory mechaniczne, plastry cukrowe).

Zbliżenie na rękę w rękawiczce z głowicą lasera diodowego, którym jest robiona depilacja laserowa brzucha.

Depilacja laserowa brzucha – przed zabiegiem

Zabieg był przeprowadzony na skórze brzucha pomiędzy linia bikini a okolicą pępka u klientki posiadającej dość jasne włosy, jasną karnację i delikatną skórę. Owłosienie, mimo jasnego ubarwienia, było dość intensywne, zatem należało do gatunku tych trudniejszych do usunięcia.

Depilacja laserowa brzucha – przebieg zabiegu

Ze względu na rodzaj włosków, do depilacji użyto autorskiego lasera SPEC3 Hybrid. Nasza specjalistka dokładnie ogoliła dół brzucha maszynką jednorazową. Przed uruchomieniem lasera obydwie panie zabezpieczyły oczy specjalnymi okularami. Dzięki zamocowanej do głowicy zabiegowej chłodzącej nakładce, użycie żelu chłodzącego chroniącego skórę, nie było konieczne. Uczucie towarzyszące wystrzałom z głowicy trudno określić mianem bólu – wiązki lasera dają uczucie lekkiego kłucia lub szczypania, mogą też powodować lekki dyskomfort, aczkolwiek jeśli porównamy je do wrażeń przy depilacji np. woskiem, zabieg laserem wydaje się praktycznie bezbolesny.

Ze względu na cykl wzrostu włosa, do 100% skuteczności potrzebna jest seria kilku zabiegów. W danym przypadku owłosienie na brzuchu przestało pojawiać się już po 3 zabiegach. Czasem niezbędna jest dłuższa terapia – to uzależnione jest od indywidualnych warunków, które to na pierwszej konsultacji są dokładnie omawiane z każdym klientem.

Depilacja laserowa brzucha – efekty

Jedyny ślad, jaki depilacja laserowa pozostawia na skórze, to małe czarne punkciki, będące pozostałościami po wypalonym włosku. Dla zmniejszenia dyskomfortu klientka otrzymała po zabiegu chłodny okład. Po każdym kolejnym zabiegu pojawiało się coraz rzadsze i słabsze owłosienie, aż do zupełnego jego zniknięcia. Teraz klientka może cieszyć się gładką skórą brzucha bez blizn, bez bólu, bez wrastających włosków oraz bez konieczności powtarzania zabiegu co kilka tygodni.

Oto opinia naszej Klientki:

„Bałam się tego zabiegu, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Trzy krótkie wizyty w salonie Depilacja.pl i wieloletni problem bolesnego i podrażniającego skórę woskowania oraz wstydu zniknął na zawsze. Mam niski próg bólu, a jedyne, co czułam, to lekkie szczypanie i swędzenie. Wszystko wygoiło się w oka mgnieniu. Jestem zachwycona tą metodą i nie zmienię jej na żadną inną.”

Podsumowanie tematu depilacji laserowej brzucha

Depilacja laserowa brzucha jest obecnie najbezpieczniejszą i najbardziej niezawodną metodą permanentnego pozbycia się uciążliwego owłosienia. Można ją nazwać również najbardziej opłacalną, ponieważ wystarczy zaledwie kilka zabiegów laserem, aby już na zawsze zapomnieć o wydawaniu pieniędzy na krótkotrwałe rozwiązania i półśrodki. Skorzystaj z oferty Depilacja.pl i umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą.