Twój koszyk jest pusty!

Epilacja laserowa, czyli jak uzyskać efekty bez odczuwania bólu?

28 marca 2023
Depilacja
Spis treści

Gładka skóra to dzisiaj jedno z podstawowych kryteriów piękna. Niestety, tradycyjne metody depilacji często są bolesne i wymagają systematycznych powtórzeń, co może być męczące i frustrujące dla wielu osób. Na szczęście, dzięki postępom w technologii kosmetycznej, epilacja laserowa stała się popularną, skuteczną i bezbolesną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji. Epilacja laserowa? Co to jest?

W tym artykule przyjrzymy się, jak działa epilacja laserowa, jakie są jej zalety i jakie efekty można uzyskać. A wszystko po to, aby pomóc Ci zdecydować, czy to odpowiednia metoda dla Ciebie.

Czym jest elektroepilacja?

Co to epilacja? Elektroepilacja to metoda depilacji, która polega na usunięciu włosków poprzez zniszczenie ich cebulek za pomocą prądu elektrycznego. W czasie zabiegu cienka igła zostaje wprowadzona w mieszek włosowy, a następnie przepływa przez nią prąd elektryczny, który niszczy komórki odpowiedzialne za produkcję włosów. Zabieg ten jest skuteczny zarówno dla osób z jasnymi, jak i ciemnymi włosami, a także dla tych, u których inne metody depilacji nie przynosiły oczekiwanych efektów. Elektroepilacja jest szczególnie skuteczna w przypadku włosów na twarzy, pach i okolic bikini, a także w przypadku owłosienia hormonalnego. 

undefined

Epilacja laserowa - lepszy sposób na gładką skórę

Epilacja laserowa to metoda depilacji, która wykorzystuje specjalny laser, który emituje impulsy światła, które docierając do mieszka włosowego, niszcząc go. W przeciwieństwie do zwykłego lasera, który wykorzystuje jedną długość fali świetlnej, laser do epilacji w salonach Depilacja.pl emituje sze roki zakres fal, który dociera do różnych głębokości skóry, co pozwala na precyzyjne docieranie do mieszka włosowego.

Zalety epilacji laserowej to przede wszystkim skuteczność i trwałość. Dzięki temu, że impulsy światła niszczą mieszek włosowy, włosy stają się cieńsze i słabsze, a po kilku zabiegach, często zupełnie przestają rosnąć. Epilacja laserowa jest także bezpieczniejsza niż tradycyjne metody depilacji, ponieważ nie powoduje podrażnień skóry i nie wymaga stosowania żadnych produktów chemicznych. Dodatkowo, metoda ta jest zwykle mniej bolesna niż elektroepilacja, a zabiegi mogą być wykonywane szybko i skutecznie na dużych powierzchniach skóry.

Wady epilacji laserowej to przede wszystkim koszty i ilość wymaganych zabiegów. Zwykle konieczne jest wykonanie wielu zabiegów w odstępach kilku tygodni (warto jednak pamiętać, że efekty utrzymują się bardzo długo, przez co metoda ta może okazać się atrakcyjniejsza cenowo od innych). Ponadto, epilacja laserowa może nie być skuteczna dla niektórych typów włosów, w szczególności jasnych i siwych. W końcu, jak każda metoda, epilacja laserowa może powodować skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk lub ból, ale są one zwykle łagodne i szybko mijają. Dlatego tak istotny jest wybór sprawdzonej placówki, w której zrealizujemy serię zabiegów.

undefined

Epilacja laserowa - cena zabiegu

Cena zabiegu epilacji laserowej zależy od wielu czynników, takich jak wielkość obszaru do depilacji, liczba zabiegów wymaganych do osiągnięcia pożądanego efektu, a także od miejsca, w którym zabieg będzie przeprowadzony. Zwykle ceny oscylują w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za jeden zabieg, w zależności od tych czynników. Warto jednak pamiętać, że epilacja laserowa to inwestycja na dłuższą metę, ponieważ po kilku zabiegach, wiele osób osiąga trwałe efekty depilacji, co pozwala zaoszczędzić na kosztach tradycyjnych metod depilacji w dalszej perspektywie czasowej. Przed podjęciem decyzji o epilacji laserowej, warto porównać ceny i oferty różnych klinik oraz porozmawiać z lekarzem lub specjalistą ds. kosmetologii, aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Epilacja laserowa - czy jest bolesna? 

Epilacja laserowa wykorzystuje energię światła, aby zniszczyć mieszki włosowe, co może dla wielu osób oznaczać dyskomfort. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju zabieg jest znacznie mniej bolesny niż tradycyjne metody depilacji, takie jak depilacja woskiem czy depilatorem elektrycznym. Ponadto, wiele klinik oferuje chłodzące urządzenia lub żele, które pomagają zmniejszyć dolegliwości bólowe i zapewnić większy komfort podczas zabiegu. Ostatecznie, poziom bólu zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta oraz obszaru poddanego zabiegowi. 

W gabinetach depilacja.pl wykorzystuje się lasery zawierające najnowszą technologię systemu SHR, który emituje wiele impulsów jednostkowo słabszych, jednak dzięki zastosowaniu metody “In Motion” możliwa jest kumulacja energii w mieszku włosowym. To znaczy, że finalnie w mieszku włosowym znajdzie się wystarczająco dużo energii potrzebnej do jego uszkodzenia, tylko stanie się to nie w jednym strzale (powodującym uszkodzenia sąsiadujących tkanek), a podczas całej serii słabszych impulsów, które odbywają się w trakcie kilkukrotnego przesuwania głowicy w obszarze zabiegowym. 

Ponadto urządzenia typu SHR posiadają bardzo innowacyjne i wydajne układy chłodzenia w głowicy zabiegowej, co dodatkowo pozwala na kontrolę pożądanej ilości ciepła/energii w skórze i mieszku włosowym. Klienci, którzy kiedyś korzystali z innych laserów i przychodzą teraz na zabiegi do salonów Depilacja.pl są czesto bardzo po zytywnie zaskoczeni tym, że depilacja laserem nie boli, dodatkowo nie spodziewali się, że zabieg może być tak przyjemny i bez bólu. 

Epilacja laserowa bikini - czy jest możliwa?

Tak, epilacja laserowa bikini jest możliwa i popularna wśród kobiet. Bikini to jeden z obszarów, które najczęściej poddawane są epilacji laserowej. Metoda ta może być bardzo skuteczna w usuwaniu niechcianego owłosienia w okolicach bikini, a także zapewnia dłużej utrzymujące się efekty w porównaniu do tradycyjnych metod depilacji. Jednak, ze względu na delikatną skórę i wrażliwe okolice, należy wybrać odpowiednie parametry zabiegu, aby uniknąć podrażnień i oparzeń. Zaleca się również, aby epilację bikini wykonywać w doświadczonych klinikach i zawsze zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Epilacja okiem eksperta - czy warto?

Podsumowując epilacja laserowa to coraz popularniejsza metoda usuwania owłosienia, która może zapewnić długotrwałe efekty bez odczuwania dużych dolegliwości bólowych. W porównaniu do tradycyjnych metod depilacji, takich jak depilacja woskiem czy maszynką, epilacja laserowa może być bardziej skuteczna i trwała. Oczywiście, jak każdy zabieg kosmetyczny, ma swoje zalety i wady, a ostateczny wybór należy do pacjenta. Dlatego, przed podjęciem decyzji o epilacji laserowej, warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, aby dostosować parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb i uniknąć ewentualnych powikłań.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i in...
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Dzisiaj sku...
Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online