Twój koszyk jest pusty!

Golarka, trymer – czym się różnią i kiedy wybrać daną metodę?

16 stycznia 2023
Depilacja
Spis treści

Golarka i trymer to dwa popularne narzędzia do pielęgnacji włosów i zarostu. Do czego służą? Czym się różnią? Wyjaśniamy.

Określenia golarka i trymer często stosowane są zamiennie. Tymczasem warto pamiętać, że słowa te nie stanowią synonimów. Golarka znacznie różni się od trymera parametrami oraz funkcjonalnością. Urządzenia te służą po prostu do innych czynności. Poniżej znajdziesz dokładnie wyjaśnienie.

Golarka a trymer. Poznaj podstawowe różnice

Praktycznie każdy mężczyzna dba o swój zarost. Niektórym zależy na jego wnikliwej pielęgnacji i dokładnym przycinaniu, a niektórzy wolą regularnie całkowicie się go pozbywać. W zależności od potrzeb z tego zakresu należy wybrać odpowiednie urządzenie i wiedzieć, jak go stosować. W dzisiejszych czasach znajdziemy mnóstwo akcesoriów z tego zakresu. Najczęściej wybierane to trymer do brody i golarka. Czym różnią się od siebie te sprzęty i jak je stosować? Sprawdź w dalszej części artykułu.

Mogłoby się wydawać, że akcesoria do usuwania czy pielęgnacji owłosienia działają tak samo, albo przynajmniej bardzo podobnie. Trzeba jednak pamiętać, że golarka służy do usunięcia owłosienia, a trymer do jego ujarzmienia. Oczywiście w tym momencie możemy spotkać się z wieloma opiniami, które będą potwierdzać, że również sprzętem do golenia jesteśmy w stanie nadać kształt zarostowi. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to nie tylko trudne, ale też ryzykowne. W ten sposób bowiem łatwo całkowicie zepsuć sobie zarostową fryzurę albo doprowadzić do przycięcia skóry i poranienia.

Golarką, czyli bardzo popularnym elektrycznym urządzeniem, przytniemy zarost. Wielu panów stosuje ten sprzęt do całkowitego pozbycia się zarostu. Dzisiejsze urządzenia bardzo często są wyposażone w różnego rodzaju opcje regulacji, przez co zarost można skrócić do pożądanego poziomu. Producenci prześcigają się w różnego rodzaju modelach golarek. Niektóre z nich mogą posiadać folię tnącą albo ruchome głowice. Dzięki temu można dobrać sprzęt do swoich potrzeb, co ma szczególne znaczenie dla posiadaczy skóry wrażliwej, jak również miękkiego czy twardego zarostu. Golarki głównie wyposaża się w szerokie ostrza, aby golenie przebiegało sprawnie i szybko. W ten sposób można osiągnąć pożądany efekty, nie wykonując wielu ruchów, co zdecydowanie oszczędza czas. 

Wybierając golarkę warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na trwałość ostrzy, częstotliwość wymiany, jeżeli zajdzie taka potrzeba, opinie na temat producenta i jego sprzętów, opinie na temat konkretnego modelu i oczywiście sposób działania. Najwygodniej stosuje się bowiem golarkę bez kabla (z akumulatorem).

Trymer to idealne urządzenie dla panów, którym zależy na precyzyjnym przycięciu i ujarzmieniu zarostu. W dzisiejszych czasach broda jest wizytówką wielu panów. Niektórzy z nich udają się nawet do specjalnych salonów barberskich, aby nadać swoim zarostom odpowiedni kształt i zastosować wobec nich profesjonalną pielęgnację. Trymer zazwyczaj jest zdecydowanie mniejszy i węższy niż golarka. Pozwala precyzyjnie przyciąć zarost albo po prostu nadać mu odpowiedni kształt. Także i tutaj znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju modeli, które zazwyczaj dzielimy ze względu na przeznaczenie. Stąd w sklepach znajdziesz trymer do brody, trymer do klatki piersiowej, trymer do włosów, trymer do nosa i uszu, trymer do brwi czy po prostu trymer uniwersalny.

undefined

Golarka czy trymer - którą metodę wybrać?

Trymer a maszynka - które z tych urządzeń wybrać? Teoretycznie różnica pomiędzy tego typu urządzeniami jest oczywista, ale warto jednak doprecyzować tę kwestię, co będzie miało szczególne znaczenie dla początkujących w temacie pielęgnacji zarostu mężczyzn.

Jeżeli zależy Ci na usunięciu zarostu i chcesz zrobić to szybko i dokładnie, to po prostu wybierz golarkę. Jeżeli Twój zarost jest wymagający, np. bardzo twardy, to pamiętaj, aby szczególnie zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje sprzętu. Zawsze możesz rozwiać swoje wątpliwości w salonie. Niektóre z urządzeń można używać na mokro, co może być szczególnie wygodne, gdy chcemy ogolić się pod prysznicem czy w wannie. 

A dla kogo konkretnie jest trymer? To świetny sprzęt dla panów, którym zależy na wypielęgnowanych i odpowiednio przyciętych baczkach, wąsach czy brodzie. Ale przeznaczenie trymera jest jeszcze inne. To bardzo dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy borykają się z nadmiarem owłosienia nie tylko na twarzy, ale także w innych w miejscach. Na przykład zależy im na przecięciu brwi czy usunięciu niepożądanych włosków z uszu czy nosa. Tutaj doskonale sprawdzi się właśnie trymer.

undefined

Golarka i trymer w jednym

Maszynka do golenia, trymer w jednym? Jak najbardziej tak! Na rynku występuje już wiele tego rodzaju sprzętów. Najczęściej po prostu golarki wyposaża się w trymery. Wówczas dodatki te są zintegrowane i wysuwane albo nakładane w zastępstwie głównej głowicy do golenia. Maszynka z trymerem to bardzo uniwersalne rozwiązanie szczególnie dla panów, którzy nie lubią gromadzić zbyt wielu sprzętów w domu. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma minusy. Wielu użytkowników tego typu opcji uważa, że golarka z trymerem nigdy nie zastąpi osobnego trymera.

Dlaczego? Bardzo często trymery dodawane do golarek nie są wysokiej jakości. Tryb ich działania jest wolniejszy, a ostrza nie są tak dobre jakościowo jak w przypadku osobnych sprzętów. Można jednak je wykorzystywać do podcinania baczków i konturowania zarostu. Niestety wielu panów narzeka, że tego typu działania nie będą tak komfortowe i precyzyjne, jak w przypadku pełnoprawnych trymerów. Nietrudno bowiem tutaj o niesatysfakcjonujące efekty, ale również podrażnienia, które są nie tylko niekomfortowe czy nieestetyczne, ale mogą również mogą sprawiać ból.

Trymer, golarka w jednym urządzeniu? Jak widzisz - niekoniecznie. Dlatego jeżeli zależy Ci na posiadaniu obydwu urządzeń, to być może lepiej osobno kupić golarkę i osobno trymer. Wówczas będziesz mieć pewność, że osiągniesz rezultaty, na których zależy Ci w stu procentach. W pewnych kwestiach nie ma sensu wybierać kompromisu.

undefined

Trymer czy golarka – co ostatecznie wybrać? 

Tak naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co okaże się lepsze - trymer czy golarka? Wszystko zależy bowiem od potrzeb danego użytkownika. Jeżeli chcesz osiągnąć gładką cerę, to z pewnością golarka będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Jeżeli zaś chcesz mieć ładnie przyciętą brodę, to po prostu kup trymer. Niektórzy panowie zdecydują się na zakup obydwu urządzeń, albo sprzętu dwa w jednym, gdyż czasami chcą całkowicie zgolić zarost, a czasami go przyciąć. Niektórzy potrzebują golarki do całkowitego zgolenia zarostu, a trymera do przecięcia baków czy włosków z nosa. Warto dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami, aby ostatecznie dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Jeżeli zależy Ci na całkowitym pozbyciu się owłosienia czy to z twarzy, czy z innych części ciała, pamiętaj, że najlepszą opcją jest mimo wszystko depilacja laserowa. Ta dokonywana jest w profesjonalnych gabinetach, przez co jest nie tylko bardzo skuteczna, ale też bezpieczna. Dzięki niej możesz osiągnąć gładką skórę na stałe i zapomnieć o regularnym goleniu. Dowiedz się więcej na stronie internetowej depilacja.pl i już dziś umów bezpłatną wizytę konsultacyjną, aby rozwiać wszelkie wątpliwości z tego zakresu.

undefined

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.33
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online