Jak działa depilacja laserowa?

Spis treści

1. Jak działa depilacja laserowa?

2. Depilacja laserowa - jak długo działa?

3. Przeciwwskazania do depilacji laserowej

4. Czy depilacja laserowa boli?

5. Depilacja laserowa - w jakich miejscach na ciele?

6. Depilator laserowy - jak działa?

7. Teraz już wiesz, jak działa depilacja laserowa

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na usunięcie niepożądanego owłosienia właściwie z każdej części ciała. Wiele osób interesując się tą metodą i nawet z niej korzystając, nie za bardzo orientuje się, na czym ona polega. Poniżej rozjaśniamy tę kwestię.

Trudno się dziwić wysokiej popularności depilacji laserowej. Obecnie na rynku nie znajdziemy innej tak skutecznej metody na pozbycie się niechcianych włosków. Laser usuwa owłosienie na stałe tym samym oszczędzając mnóstwo czasu i usuwając problem wrastających włosków. Jak to działa? Sprawdź poniżej!

depilacja_laserowa_bikini

 

Jak działa depilacja laserowa?

Jak działa laser do depilacji? Wiązka lasera przenika do głębi włosa niszcząc jego macierz (część, która odpowiada za wzrost) poprzez barwnik zawarty w mieszku (melaninę) – w środowisku medycznym proces ten nosi nazwę selektywnej fototermolizy. Pozwala to usuwać niechciane owłosienie przy takich schorzeniach jak zapalenia okołomieszkowe, podrażnienie powstałe podczas użycia maszynek jednorazowych oraz uciążliwe problemy z wrastającymi włosami. Poprzez system pracy działanie niszczącej wiązki lasera trafia wybiórczo we włos, nie powodując uszkodzeń delikatnej skóry – dzięki temu może być stosowany we wrażliwych miejscach takich jak bikini, wąsik, czy broda. Im włos jest grubszy i ciemniejszy, a więc zawierający dużo barwnika (melaniny), a kontrast między jasną skórą, a ciemnym włosem jest wyraźnie zaznaczony – tym zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie zaliczane są do idealnej grupy pacjentów depilacji laserowej. Pierwsze efekty uzyskujemy po około 3 tygodniach od wizyty w gabinecie, a kolejne zabiegi wykonujemy w przedziałach od 4 do 6 tygodni – jest to zależne od cyklu wzrostu włosa oraz tempa wypadania owłosienia.

Depilacja laserowa – jak długo działa?

Warto pamiętać, że laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, czyli w tzw. anagenie. Dlatego należy odbyć kilka (a w niektórych przypadkach kilkanaście) wizyt w gabinecie kosmetycznym. Laser musi wyłapać wszystkie włoski. Jednak już po pierwszym zabiegu efekty są widocznie zauważalne. Odrastające włoski stają się słabsze i mniej widoczne. Metoda ta usuwa owłosienie na zawsze – przynajmniej te, które istniało. Nie oznacza to jednak, że z czasem, np. po kilkunastu miesiącach nie pojawią się nowe. Dlatego specjaliści depilacji laserowej zalecają zabieg przypominający raz do roku (lub raz na dwa lata), aby cieszyć się gładką skórą na stałe.

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Niestety nie każdy może skorzystać z depilacji laserowej. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest przede wszystkim ciąża oraz okres karmienia piersią. Dodatkowo przy laseroterapii wyklucza się wszystkie środki światłouczulające (np. terapia witaminą A) czy też środki ziołowe takie jak dziurawiec czy nagietek, w przypadku picia naparów z ziół, należy je odstawić minimum tydzień przed wizyta w gabinecie depilacji laserowej. Dodatkowo osoby, które borykają się z problemami dermatologicznymi skóry (np. łuszczyca) również wykluczone są z zabiegu laseroterapii.

wizyta_u_ginekologa_a_depilacja_laserowa

➡️ Przeczytaj również: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa boli?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu potencjalnych klientów salonów depilacji laserowej. Trudno jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. Mnóstwo zależy bowiem od konkretnego pacjenta, jego predyspozycji i progu bólu. Dla większości osób nie jest niekomfortowy, ewentualnie powoduje lekkie swędzenie, szczypanie czy pieczenie. U niektórych osób stosuje się maść znieczulającą. W gabinetach Depilacja.pl przeprowadzamy depilację laserową przy użyciu najnowszego, innowacyjnego lasera SPEC3Hybrid, który został stworzony z myślą o skuteczności i zniwelowaniu dyskomfortu w trakcie zabiegu. Zastosowana technologia SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak bólu.
Warto pamiętać, że po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Nierzadko pojawia się także obrzęk okołomieszkowy. Objawy te jednak nie trwają długo. Zazwyczaj znikają już kilka godzin po wyjściu z gabinetu depilacji laserowej. Chyba, że pacjent posiada skórę wrażliwą – wówczas może odczuwać dłużej dyskomfort. Objawy te są jednak w pełni normalne. Jeżeli są bardzo intensywne i utrzymują się długo – należy skonsultować się ze specjalistą. Do tak skrajnych sytuacji dochodzi jednak bardzo rzadko.

 

Depilacja laserowa – w jakich miejscach na ciele?

Jakie miejsca są najczęściej poddawane zabiegowi depilacji laserowej? Tak naprawdę metoda ta może być stosowana na każdym obszarze ciała. Pacjenci głównie decydują się na usunięcie owłosienie z nóg, pach, rąk, okolic bikini czy twarzy. Nie brakuje też zainteresowanych depilowaniem torsu, pleców, czy brzucha.

Depilator laserowy – jak działa?

Jak działa depilator laserowy? Bardzo często profesjonalny zabieg depilacji laserowej przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym mylony jest z domową depilacją IPL.Depilatory, łatwo dostępne dzisiaj w sklepach z elektroniką, nie zapewnią takich samych efektów, jak metoda opisana powyżej. Depilator IPL wykorzystuje metodę selektywnej fototermolizy. Ta uszkadza macierzyste komórki mieszków włosowych podnosząc temperaturę. Zadaniem impulsów świetlnych ma być trwałe zatrzymanie procesu ponownego wzrostu włosa. Wykorzystywane w tym sposobie fale nie są bardzo precyzyjne. Przez to włoski często odrastają mimo osłabienia mieszków włosowych. Tak naprawdę dochodzi do uśpienia macierzy włosa, a nie jej faktycznej degradacji. By cieszyć się gładką skórą na stałe – należy wziąć pod uwagę profesjonalną depilację laserową.

ipl_depilacja_laserowa_w_domu_czy_u_kosmetologa

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

Teraz już wiesz, jak działa depilacja laserowa

Czy depilacja laserowa działa? Oczywiście, że tak! Pamiętaj jednak, że kluczowy jest wybór profesjonalnego gabinetu depilacji laserowej. Dzisiaj nie brakuje tego typu miejsc. Nie wszystkie jednak świadczą usługi na najwyższym poziomie. Renomowany gabinet zatrudnia kompetentnych i doświadczonych kosmetologów oraz stosuje certyfikowane i co za tym idzie – bezpieczne i skuteczne sprzęty. Sprawdź salony depilacja.pl. Te rozsiane są po całej Polsce – na pewno jakiś znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Dlatego nie zwlekaj z decyzją i już dzisiaj zarezerwuj dowolny zabieg z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat