Twój koszyk jest pusty!

Jaki wosk do depilacji? Wosk twardy czy miękki – oto jest pytanie!

1 grudnia 2022
Depilacja
Spis treści

Depilacja woskiem nie wydaje się skomplikowana, ale bardzo często rodzi pewne pytania. Nie chodzi tylko o sam proces usuwania zbędnego owłosienia, ale również o to, jaki wosk do depilacji okaże się najlepszy – miękki czy twardy? Odpowiadamy!

Depilacja woskiem to często wybierana metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiele osób realizuje ją samodzielnie w domu. Chcesz zacząć swoją przygodę z depilacją woskiem? Sprawdź, jaki będzie najlepszy wosk do depilacji.

undefined

Depilacja woskiem – na czym polega?

Depilacja woskiem polega na nałożeniu na skórę specjalnej masy woskowej, która po stwardnieniu jest zrywana wraz z cebulkami włosów. Jest to skuteczna (choć nie najskuteczniejsza, ale o tym poniżej) metoda usuwania niechcianego owłosienia, która pozwala na dłuższe cieszenie się gładką skórą w porównaniu do innych metod depilacji, takich jak na przykład golarka czy krem depilujący.

Depilacja woskiem – jak wygląda?

Aby przeprowadzić depilację woskiem, najpierw należy oczyścić skórę, aby pozbyć się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Następnie nałożyć na nią cienką warstwę wosku i przykleić do niej pasek materiału, który pomoże w jego usunięciu. Kiedy wosk stężeje i stanie się twardy, należy szybko i precyzyjnie zerwać go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Depilacja woskiem może być wykonana w salonie kosmetycznym lub w domu, jednak przy samodzielnym wykonywaniu tej procedury należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć podrażnień skóry i jej uszkodzenia. Warto też pamiętać, że po depilacji woskiem skóra może być wrażliwa i delikatna, dlatego należy o nią odpowiednio zadbać i nawilżyć.

Depilacja woskiem ma wiele zalet, takich jak długotrwały efekt (po tej metodzie włosy odrastają wolniej i są cieńsze) oraz możliwość usuwania nawet bardzo krótkich włosków. Jednak w przeciwieństwie do innych metod depilacji, takich jak depilacja kremami, depilacja woskiem jest bolesna i może powodować podrażnienia.

Warto również wspomnieć, że depilacja woskiem nie zapewnia trwałych efektów. Po jakimś czasie na skórze znowu pojawią się włoski. Inaczej wygląda to w przypadku depilacji laserowej. To jedyna tak skuteczna metoda, która nie tylko eliminuje podrażnienia czy problem wrastania włosków, ale również zapewnia gładką skórę na długo, albo na stałe. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej i umów bezpłatną wizytę konsultacyjną w salonach depilacja.pl. Na takim spotkaniu ekspert oceni stan Twojej skóry i przeprowadzi wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania. Wyestymuje również, jak wiele zabiegów będzie potrzebnych w Twoim przypadku, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

depilacja_woskiem_a_depilacja_laserowa_porownanie_wady_zalety

Jaki wosk do depilacji wybrać?

Wosk twardy czy miękki do depilacji? Oto jest pytanie. Dowiedz się więcej o rodzajach wosków, aby wybrać ten odpowiedni dla siebie.

Wosk miękki do depilacji

Wosk miękki często nazywany jest też paskowym. Bardzo często bowiem po zastygnięciu jest odrywany za pomocą materiałowych pasków. Aby wosk miękki stopniał, potrzebuje wyższej temperatury topnienia, często nawet do 47 stopni Celsjusza. Wówczas bardzo łatwo się poparzyć, dlatego zaleca się w tym przypadku szczególną ostrożność. Wosk miękki nadaje się do usuwania niechcianego owłosienia z dużych powierzchni, na przykład z nóg. Warto stosować go też do mało bolesnych miejsc takich jak ręce. Określa się go jako bardzo precyzyjny. Jest w stanie usunąć nawet mało widoczne włoski. Mogłoby się wydawać zatem, że jest idealny, niestety nie jest tak do końca. Stosowanie go może okazać się bardzo bolesne. Na depilację woskiem szczególnie powinny uważać posiadaczki skóry naczynkowej czy delikatnej. Bardzo często kosmetyczki odradzają stosowanie wosku miękkiego u tych osób ze względu na duże ryzyko podrażnienia i powstania kolejnych, nowych popękanych naczynek.

By depilacja okazała się efektywna, wosk miękki należy nakładać szpatułką bardzo precyzyjnie i zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Kolejny krok to nałożenie bawełnianego paska i przeciągnięcie go palcem czy ręką w tym samym kierunku, w którym został posmarowany wosk. Następnie pozostaje już tylko złapanie paska za koniec i błyskawicznym oraz zdecydowanym ruchem oderwanie go od skóry tym razem oczywiście w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Osobom mniej wprawionym poleca się wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W przeciwnym razie łatwo o podrażnienia.

Wosk twardy do depilacji

Wosk twardy określany jest jako ten bardziej delikatny. W jego przypadku najczęściej nie stosuje się pasków. Stąd jego nazwa – wosk bezpaskowy. Nie wymaga tak wysokiej temperatury topnienia jak wosk miękki. W przypadku wosku twardego wystarczy 36-37 stopni Celsjusza. Rozsmarowanie go na skórze daje przyjemne poczucie ciepła. Wosk twardy często nakłada się na delikatne powierzchnie na ciele takie jak bikini, pachy czy twarz. Jeżeli zmagasz się ze skórą naczynkową czy bardzo podrażnioną – najprawdopodobniej jest to opcja dla Ciebie. Wosk ten częściej poleca się również dla osób początkujących.

Wosk twardy sprawdzi się również o wiele lepiej w przypadku włosów mocnych, gęstych oraz ciemnych. Jak najlepiej go rozprowadzić? Zastosować szpatułkę. Wystarczy nałożyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i zostawić na chwilę, aby zastygł. Wosk nie przyklei się do skóry, ale oblepi włos. Często stosuje się tutaj sformułowanie “otulić” włos. W ten sposób tworzy się w pewnym sensie naturalny plasterek. Wystarczy docisnąć go do skóry i podważyć szpatułką albo palcem i szybko oderwać w kierunku przeciwnym do nakładania. Twardy wosk zazwyczaj nakładany jest małymi partiami, co sprawia, że cały proces w ogólnym rozrachunku trwa nieco dłużej niż w przypadku wosku miękkiego. Jest jednak znacznie bardziej delikatny i przez to częściej polecany.

domowe_sposoby_na_depilacje_wosk_z_miodu

Wosk twardy czy miękki do depilacji

Już wiesz, czym różnią się od siebie wosk twardy i wosk miękki do depilacji. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, które z tych rozwiązań będzie lepsze. Na pewno woski twarde są łagodniejsze i sprawiają mniej bólu czy dyskomfortu. Z tego powodu najlepiej wybierać je w przypadku delikatnych miejsc na ciele takich jak strefa bikini, twarz czy inne wrażliwe powierzchnie. Woski miękkie zaś to zdecydowanie lepsza opcja w przypadku depilowania dużych obszarów na ciele, na przykład nóg. Te woski stosuje się szybciej, są również bardziej wydajne i przez to ekonomiczne.

Najlepszy wosk do depilacji

Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości na temat depilacji woskiem czy innej metody usuwania niepożądanego owłosienia, najlepiej skonsultować się z kosmetologiem. Depilacja woskiem nie jest specjalnie skomplikowana, ale może sprawiać sporo trudności i przez to przysparzać podrażnień, a nawet bólu. Dlatego zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług. Jeżeli jednak chcesz uniknąć podrażnień w związku z depilacją czy problemów z wrastaniem włosków, skorzystaj z depilacji laserowej. To jedyny tak komfortowy i jednocześnie skuteczny sposób na pozbycie się włosków na stałe. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Em-spec
Wszystkie
Nowinki
Technologia
Pielęgnacja
Endermologia
Depilacja
Ciekawostki

Najnowsze artykuły

Fale radiowe na twarz - w jaki sposób działają?
Fale radiowe to rodzaj fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości, które są wykorzystywane w medycynie estetyczn...
Nowa strona internetowa Depilacja.pl!
Już jest! Nowa odsłona strony internetowej Depilacja.pl. Mamy dla Was, Drogie Klientki i Drodzy Klienci, jeszcze bardzie...
Pokrzywa - właściwości i zastosowanie w pielęgnacji!
Pokrzywa wesprze Cię w walce z problemami skóry głowy oraz poprawia ogólną kondycję włosów. Wpłynie również pozytywnie n...

Proponowane zabiegi