Twój koszyk jest pusty!

Laser aleksandrytowy a diodowy – porównanie technologii

19 grudnia 2021
Depilacja
Technologia
Spis treści

Depilacja laserowa cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Wielu pacjentów zastanawia się, która technologia tj. czy laser diodowy czy aleksandrytowy, okaże się w ich przypadku lepszym rozwiązaniem. Postaramy się dzisiaj rozwiać te wątpliwości.

Marzysz o pozbyciu się uciążliwych włosków z całego ciała? Weź pod uwagę depilację laserową. To obecnie najskuteczniejszy sposób na uzyskanie gładkiej skóry na stałe. W gabinetach kosmetycznych stosowane są różnego rodzaju urządzenia laserowe. Te charakteryzują się odmiennymi parametrami, między innymi czasem trwania impulsu czy długością fali. Im dłuższa fala światła laserowego, tym głębsza penetracja tkanki skóry. Standardami na rynku są lasery aleksandrytowe oraz lasery diodowe. Czym się charakteryzują? Jakie są ich najważniejsze zalety? W poniższym tekście znajdziesz szczegóły na ich temat.

Przeczytaj także: Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – jak to działa?

Laser diodowy czy laser aleksandrytowy? Depilacja każdym z nich może okazać się bardzo skuteczna. Zanim przejdziemy jednak do szczegółów, warto dowiedzieć się, jak w ogóle działa depilacja laserowa. Laser, a właściwie energia lasera, doprowadza do uszkodzenia cebulki włosa. Nie wpływa to jednak negatywnie na skórę. Dodatkowo stosowane technologie obejmują specjalistyczny system chłodzący. Ten spełnia również formę znieczulenia. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób korzystających z laseroterapii, szczególnie tych, którzy nie są odporni na odczucia bólowe. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zabieg depilacji jest prawie bezbolesny.

Kolejna kwestia, o której warto pamiętać, to fakt, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser działa tylko i wyłącznie na włoski znajdujące się w tak zwanym anagenie, czyli fazie wzrostu. Pozostałe włoski, które akurat znajdują się w fazie uśpienia, nie będą reagowały na laser. Trzeba poczekać, aż te znajdą się w aktywnym etapie cyklu. To powód, dla którego zabiegi depilacji laserowej powtarzane są kilka razy, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście. Rezultaty depilacji laserowej zależą od skóry pacjenta, jego typu karnacji, jak również odstępów pomiędzy wizytami w salonie kosmetycznym.

Depilacja laserowa – laser aleksandrytowy

Laser aleksandrytowy uznawany jest za jeden z najszybszych na rynku. Pierwotnie został zaprojektowany jako laser ze stałą długością fali. Później dopracowano jego formułę, tak aby mógł dopasować się do skóry pacjenta, która w każdym przypadku jest inna. Lasery aleksandrytowe dzielimy na ciągłe i impulsowe. W każdym przypadku występuje duża możliwość strojenia. Specjalista przeprowadzający zabieg może także dobierać szybkość impulsów. Bardzo dużą zaletą tego lasera jest tak zwana duża plamka, która działa na duże obszary ciała. Dzięki temu np. zabieg depilacji laserowej pleców trwa zaledwie 30 minut. Nie bez powodu zatem laser aleksandrytowy nazywany jest złotym standardem na rynku depilacji laserowej.

Depilacja laserem aleksandrytowym – zalety

Sprawdź największe zalety depilacji laserem aleksandrytowym. Przede wszystkim warto podkreślić, że urządzenia z tego typu laserem generują lekkie impulsy (a przez to bezbolesne), które trafiają bezpośrednio do mieszków włosowych doprowadzając do wypadnięcia włosków i hamując ich dalszy wzrost. Laser może być wykorzystywany do redukcji owłosienia właściwie w każdym miejscu na ciele, na przykład strefie intymnej, na twarzy, pod pachami, na szyi, na plecach, na nogach, czy na klatce piersiowej. Nie trzeba wielu sesji, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Zazwyczaj cała laseroterapia obejmuje tutaj do 6 sesji. Ich ostateczna liczba zależy od obszaru depilacji, szorstkości włosów, karnacji, płci, czy występujących chorób. Pomiędzy zabiegami zaleca się przerwę od 3 do 8 tygodni.

Depilacja laserem diodowym – charakterystyka

Laser diodowy działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Wiązki lasera o określonej długości fali pochłaniane są przez tak zwane fotoakceptory występujące w naszym organizmie. Głównym fotoakceptorem absorbującym promieniowanie lasera diodowego jest barwnik mieszczący się w mieszku włosowym czyli melanina. To właśnie ona pochłania energię, co powoduje termiczne uszkodzenie struktury włosa. Przy tym nie dochodzi jednak do naruszenia tkanek sąsiadujących. Laser diodowy emituje jednorodną falę o długości 808.

Najlepsze efekty osiągane są u pacjentów posiadających ciemne włosy i jasną karnację (ze względu na dużą zawartość melaniny). Ten kontrast podnosi również bezpieczeństwo zabiegów depilacji laserowej. Nie zmienia to faktu, że podobnie jak w przypadku lasera aleksandrytowego, zabieg powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę.

Laser diodowy – zalety korzystania

Laser diodowy jest bardzo skuteczny, szczególnie jeżeli ilość oraz częstotliwość zabiegów została właściwie dobrana. Na początku pojedyncze włoski mogą odrastać, ale z czasem będą dużo jaśniejsze oraz słabsze. Dobrze przeprowadzona laseroterapia to gwarancja gładkiej skóry na stałe. Usunięte włoski już nie odrosną, Ewentualnie mogą pojawić się nowe, ale nie w dużych ilościach. Dlatego warto pomyśleć o przeprowadzeniu raz do roku jednego zabiegu przypominającego. Oprócz skuteczności ogromnym plusem zabiegu depilacji laserowej z wykorzystaniem lasera diodowego jest wysokie bezpieczeństwo. Technologia ta działa bowiem wybiórczy sposób, tj. tylko na cebulki włosów, a nie na elementy skóry.

Depilacja laserowa – aleksandrytowy czy diodowy laser?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z laserów jest bardziej skuteczny. Na pewno każdy z nich zapewnia świetne rezultaty i jest bezpieczny. Laser diodowy działa głębiej i jest bardziej efektywny przy ciemnym i średnim owłosieniu. Dlatego warto go stosować szczególnie przy ciemniejszych karnacjach. Laser aleksandrytowy może być natomiast wykorzystywany w przypadku jaśniejszych włosów i jaśniejszej skóry. Ten drugi stosowany jest także wśród pacjentów o niskim progu bólu. Laser diodowy, przed to że działa głębiej, może powodować dyskomfort podczas przeprowadzonego zabiegu.

depilacja laserowa

SPEC3 Hybrid – połączenie trzech technologii

Z racji tego że obydwie technologie mają swoje plusy, specjaliści depilacja.pl wprowadzili na rynek autorski laser SPEC3 Hybrid. To innowacyjna technologia stosowana w depilacji laserowej, która łączy w sobie trzy technologie laserowe, to jest wspomniane aleksandrytową, diodową, ale także neodymowo-yagową. Dodatkowo wykorzystywane są tutaj 3 długości fal charakteryzujące się bardzo wysoką skutecznością w przypadku właściwie każdego fototypu skóry. Urządzenie to zostało wyposażone również w system SHR, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo podczas zabiegów oraz brak odczuć bólowych.

Masz pytania lub wątpliwości z zakresu depilacji laserowej? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w salonach depilacja.pl. Możesz umówić ją lub już teraz za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Podczas spotkania specjalista wyjaśni Ci szczegóły na temat zabiegu oraz stosowanej technologii. Dzięki temu bez najmniejszych wątpliwości podejmiesz decyzję, czy ten rodzaj depilacji jest dla Ciebie. Do zobaczenia w naszych gabinetach.

depilacja laserowa całego ciała zabiegi

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 5
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

rodzaje_skory_a_depilacja_laserowa
Czy rodzaj skóry ma wpływ na efektywność depilacji? Porównuj...
Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez kobiety i coraz częściej także przez mę...
golenie_wlosow_na_rekach
Czy można golić włosy na rękach? Poznaj za i przeciw!
Golenie włosów na rękach może wzbudzać nie tylko wiele wątpliwości, ale nawet kontrowersji. Niektórzy odczuwają silną po...
pielegnacja_okolic_bikini_po_depilacji_laserowej
Bikini po depilacji laserowej - jak dbać o wrażliwą skórę po...
Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo popularna metoda usuwania owłosienia także ze strefy bikini. Jednak każdy sposób na...

Proponowane zabiegi