Twój koszyk jest pusty!

Laser E-light czy Light Sheer – którą technologię wybrać?

24 marca 2022
Depilacja
Technologia
Spis treści

Szukasz skutecznej metody usuwania zbędnego owłosienia z ciała? W dzisiejszych czasach mamy do wyboru sporo metod, w tym laserowych i IPL. Dzisiaj pochylimy się nad dwiema technologiami – laserem E-light oraz laserem Light Sheer. Która z nich jest bardziej skuteczna?

Wspomniane wyżej metody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób ceni sobie swój czas, komfort i pieniądze – dlatego wybierają nowoczesne metody usuwania niepożądanego owłosienia, które zapewnią efekty na długo, albo nawet na zawsze. Technologii depilacji laserowej ciągle przybywa. To powoduje bardzo wiele wątpliwości i dylematów. Którą metodę wybrać? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dzisiaj bierzemy na tapete urządzenie E-light oraz laser Light Sheer. Sprawdź, który może okazać się dla Ciebie bardziej skuteczny i komfortowy.

Laser E-light – charakterystyka

Czym jest laser E-light? Depilacja tego typu to technologia, która pozwala usunąć większość kolorów włosów. Ilość zabiegów, które będą składać się na efektywną terapię zależna jest od typu skóry i koloru włosów oraz depilowanego obszaru. Zazwyczaj potrzebne jest wykonanie od 4 do 8 zabiegów. E-light (IPL + RF) łączy ze sobą energię światła IPL z energią RF (radio frequency). Metoda ta opiera się na energii świetlnej, która absorbowana jest przez chromofory, czyli między innymi melaninę, barwnik zawarty we włosach. Energia świetlna ulega przemianie na energię termiczną, która odpowiednio podgrzewa włos, w efekcie czego dochodzi do tak zwanej selektywnej fototermolizy. Wiązka emituje promienie świetlne, które są rozproszone i mają różną długość, przez co mogą penetrować skórę na różnych głębokościach oraz działać wielokierunkowo. Przepływ prądu RF stanowi podstawę działania tej metody, ponieważ uzupełnia działanie IPL. Energia światła zagrzewa łodygę włosa i zniszczy podgrzewany mieszek włosowy. Dlatego bardzo ważne jest dostarczenie do skóry odpowiednio wysokiej energii.

By zabieg zakończył się z powodzeniem, konieczna będzie obecność łodygi włosa w mieszku włosowym. Dlatego przed zastosowaniem tej metody nie należy poddawać się epilacji chemicznej czy na przykład stosować plastrów z woskiem. Jeżeli do tego doszło, to należy odczekać około 4 tygodni po ostatnim zabiegu usuwania włosków. 

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku dniach od zabiegu. Włosy zaczną wychodzić i na skórze pojawiają się “łyse” obszary. W przypadku ciemniejszych i grubszych włosów efekt ten następuje zazwyczaj szybciej.

undefined

Jak wygląda zabieg zabieg e-light?

Zabieg z wykorzystaniem takiego urządzenia jak laser IPL E-light wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym. Przed rozpoczęciem terapii kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że w przypadku danego pacjenta nie występują przeciwwskazania do skorzystania z tej metody. Dlatego osoby poddając się zabiegowi muszą odpowiadać szczerze i otwarcie. Specjalista sprawdzi także stan i wygląd skóry oraz włosów, głównie po to by dopasować właściwe parametry urządzenia. Miejsce depilacji laserowej na ciele należy dokładnie oczyścić oraz osuszyć. Pacjent zakłada też okulary ochronne, które będą chroniły jego wzrok przed światłem o dużym natężeniu. W wielu przypadkach stosuje się także żel chłodzący, szczególnie u pacjentów z bardzo niskim progiem bólu. Głowica lasera e-light IPL plus RF przesuwana jest równomiernie po miejscu wskazanym do depilacji. Po wyjściu z gabinetu kosmetycznego nie trzeba stosować żadnych z zasady rekonwalescencji, można od razu wrócić do swoich aktywności. Główne przeciwwskazania do tego, aby zastosować E-light laser to: ciąża, okres laktacji, opalenizna, stosowanie kremów z retinolem, przyjmowanie leków i suplementów światło uczulających, bielactwo, stany przedrakowe i nowotwory czy opryszczka aktywna. Dokładnych szczegółów na ten temat udzieli specjalista przed zabiegiem.

Light Sheer – depilacja laserowa

Light sheer to jedno z urządzeń stosowanych w salonach Depilacja.pl. Jego działanie powiązane jest ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. Laser Light Sheer posługuje się wiązką monochromatyczną. Laser wytwarza wiązkę, która dociera bezpośrednio do mieszka włosowego. Następnie niszczy fragmenty skóry, które są odpowiedzialne za wzrost. W efekcie dochodzi do utraty niepożądanego owłosienia. W laserach Light sheer stosowane są trzy rodzaje głowic. Mała oddziałuje na fragmenty skóry o wymiarach 9 x 9 mm. Posiada też nakładkę chłodzącą, która zwiększa komfort w trakcie przeprowadzonego zabiegu. Sprawdza się przy małych obszarach, na przykład przy wąsiku. Duża głowica oddziałuje już na większy fragment skóry. W jej przypadku zastosowano zintegrowaną technologię wspomagania próżniowego, co oznacza, że nie trzeba stosować głowicy chłodzącej, aby zmniejszać doznania bólowe. Średnia głowica wyposażona jest w nakładkę chłodzącą.Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Light Sheer to dzisiaj jeden z najczęściej stosowanych laserów w salonach depilacji laserowej. Urządzenia te cieszą się bardzo dobrą renomą. Pojawiają się opinie, że zabieg tego typu jest bardzo bolesny. W przypadku tej technologii mówimy jednak o nowoczesnym systemie chłodzącym, który nie tylko zwiększa komfort, ale zmniejsza też ryzyko powstawania podrażnień czy zaczerwienień. Light Sheer sprawdza się także przy depilacji laserowej skóry naczynkowej, a także przy ciemniejszej karnacji.

Zabieg depilacji laserowej za pomocą lasera Light Sheer trwa, w zależności od wielkości depilowanego miejsca, od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zabiegi powinny odbywać się co kilka tygodni, gdyż światło lasera działa tylko i wyłącznie na włoskiej znajdujące się w fazie wzrostu, czyli w tak zwanym anagenie. Wszelkich szczegółów na ten temat udzieli kosmetolog Depilacja.pl, z którym odbędziesz konsultacje przed laseroterapią. Tego typu spotkanie możesz umówić za darmo, także jeżeli masz wątpliwości, czy jest to metoda dla Ciebie. Ekspert pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję.

IPL E-Light laser czy LightSheer – co wybrać?

Laser Light Sheer czy E-light? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Trzeba pamiętać, że są to różne technologie depilacji. Zawsze jednak chodzi o ten sam efekt– czyli usunięcie niepożądanego owłosienia. Przy obu metodach może się to udać. Warto pamiętać przede wszystkim o różnicach w samej technologii. IPL w laserze E-light to impulsowe źródło światła, czyli tak naprawdę nie laser. Źródło energii to w tym przypadku reflektor czyli lampa. Dlatego w przypadku IPL zastosowań jest więcej, nie jest to tylko samo usuwanie włosków. Można zniwelować w ten sposób także naczynka na twarzy, punkty rubinowe czy na przykład zrobić peeling. W tym przypadku wystarczy odpowiedni typ głowicy i oczywiście największe znaczenie mają tutaj kompetencje osoby przeprowadzającej zabieg. Metoda IPL często uznawana jest za bezpieczniejsza, gdyż w jej przypadku występuje mniejsze ryzyko poparzeń czy przebarwień. Może być też mniej bolesny. Z drugiej strony Light sheer to urządzenie przebadane i certyfikowane, które wyposażone jest w końcówkę chłodzącą zmniejszającą doznania bólowe. I to właśnie ta technologia uznawana jest za bardziej skuteczną. Najprawdopodobniej też w jej przypadku będzie potrzebnych mniej zabiegów niż przy E-light.

Warto pamiętać, że obydwie metody będą wymagały zabiegów przypominających. O co chodzi? Po zakończonej terapii, gdy wypadną już wszystkie włoski, po jakimś czasie mogą pojawić się nowe. Nie będą to te same, gdyż zniszczeniu uległ macierz włosów. Trzeba pamiętać jednak, że nawet w zdrowym organizmie działają nasze hormony, które mogą doprowadzić do powstania nowego owłosienia. Najprawdopodobniej nie będzie ono ciemne i obfite, ale mimo wszystko wykonanie zabiegu przypominającego raz lub dwa razy na rok przyda się, by zachować gładkość skóry. 

Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową w naszym salonie pamiętaj o bezpłatnej konsultacji i zabiegu testowym!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi