Twój koszyk jest pusty!

Laserowa depilacja dłoni – przebieg zabiegu krok po kroku!

11 stycznia 2022
Depilacja
Spis treści

Czy rzeczywiście owłosione dłonie, czy ręce to problem wielu osób? Okazuje się, że tak. Dobrze wiemy, że włosy rosną na całym ciele. Nie ma w tym nic dziwnego. Owłosienie stanowi barierę ochronną dla człowieka. Wiele osób marzy jednak o całkowicie gładkiej skórze nie tylko pod pachami, na łydkach, udach, w okolicach intymnych czy na plecach. Owłosienie na dłoniach czy rękach może być równie uciążliwe. Depilacja laserowa dłoni to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak wygląda krok po kroku?

Golenie czy depilowanie nóg stało się normą. Usuwanie owłosienia z dłoni czy rąk nadal nie należy do zabiegów, które są powszechnie, społecznie wymagane. Mimo to zastanawia się nad nim wiele osób. Szczególnie że ręce czy dłonie są zazwyczaj bardziej widoczne niż nogi. Te drugie można ukryć pod spodniami czy grubszymi rajstopami. Z rękami może być już problem, szczególnie gdy jest ciepło i świeci słońce. Włosy na dłoniach oraz rękach mogą szczególnie przeszkadzać paniom, które często wychodzą na oficjalnie eventy.

Włosy na dłoniach i rękach – jak się ich pozbyć?

Sposobów na pozbycie się owłosienia na dłoniach czy rękach jest całkiem sporo. Wiele osób bierze pod uwagę klasyczne golenie, czyli usunięcie włosków mechanicznie za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Takie rozwiązanie na pewno ma sporo plusów – daje efekt tu i teraz i nie zajmuje wiele czasu. Trzeba jednak pamiętać, że po takim zabiegu włoski będą szybko odrastać, a dodatkowo będą grube i ciemne. Golenie może zostawiać też podrażnienia – skóra może być zaczerwieniona, a nawet opuchnięta. Po prostu skóra da o sobie znać o goleniu. 

Inny sposób na pozbycie się owłosienia na dłoniach i rękach? Wosk. Depilacja tym sposobem może okazać się dość korzystna, szczególnie jeśli masz wysoki próg bólu. Nie da się ukryć, że zrywanie plastrów z woskiem i tym samym dynamiczne wyrywanie włosów jest bolesne. Trudno też przeprowadzić zabieg ten samodzielnie – skóra poddawana depilacji musi być bowiem napięta, a ciężko zrobić to w pojedynkę. Niestety i tutaj może dojść do podrażnień. Efekty utrzymują się znacznie dłużej niż po goleniu, ale nie da się ukryć, że włoski w końcu odrosną. Podobnie jak po zastosowaniu depilatora elektrycznego, który znajduje się w wielu domach. Tutaj efekt gładkiej skóry może utrzymać się dość długo – nawet do 4 tygodni. Jednak i ta metoda jest bardzo bolesna oraz podrażnia skórę. Łatwo również przy niej o niekomfortowe zapalenie mieszków włosowych. 

Niektórzy rozważają także kremy do depilacji, które utrzymują efekt gładkiej skóry dość długo. Niestety mogą bardzo uczulać. Dlatego przed ich zastosowaniem warto nałożyć małą ilość specyfiku na fragment skóry, by zobaczyć, jak ta zareaguje. 

Depilacja laserowa dłoni u kobiet czy u mężczyzn?

Depilacja dłoni laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Trudno się dziwić – to bardzo komfortowy, skuteczny zabieg, który daje trwałe efekty. Według szacunków sieci salonów Depilacja.pl zabiegowi depilacji laserowej dłoni poddają się znacznie częściej panowie. Depilacja laserowa dłoni u mężczyzn zaczyna wchodzić już do kanonu powszechnie stosowanych zabiegów. Szczególnie wybierają go bruneci oraz szatyni. Ciemne owłosienie najczęściej charakteryzuje się dużą twardością i gęstością. Golenie takich włosków czy usuwanie ich plastrem z woskiem może okazać się nie tylko bardzo bolesne, ale też nieefektywne. Włoski będą szybko odrastać, jeszcze grubsze i jeszcze twardsze. Dlatego trzeba sięgnąć po bardziej efektywne metody. A do takich zaliczamy właśnie depilację laserową!

Depilacja laserowa włosów wybierana jest przez panów nie tylko ze względów estetycznych Inny powód to oczywiście łatwość w utrzymaniu higieny. Owłosione dłonie często ciężko doczyścić, np. po pracy w warsztacie samochodowym i bardziej zbiera się na nich pot, szczególnie w bardzo ciepłe dni. 

Depilacja dłoni laserem – krok po kroku

Laserowa depilacja dłoni często porównywana jest do depilacji pach. Te fragmenty na ciele są podobnie ukrwione i przez to delikatne. Czy to oznacza, że zabieg boli? Niekoniecznie. Pacjenci podkreślają występowanie ewentualnie lekkiego dyskomfortu. 

Przed rozpoczęciem zabiegu depilacji laserowej konieczne będzie odbycie konsultacji z kosmetologiem. Takie spotkanie możesz umówić zupełnie za darmo za pomocą formularza na stronie depilacja.pl. To bardzo ważne, gdyż specjalista oceni stan Twojej skóry i owłosienia oraz określi, ile zabiegów potrzebujesz, aby doszło do trwałego pozbycia się niepożądanego owłosienia. Podczas zabiegu laserem usuwa się bowiem tylko włoski znajdujące się w tzw. anagenie, czyli fazie wzrostu. Podczas wstępnej konsultacji laseroterapeuta przeprowadzi także wywiad medyczny – to konieczne do wykluczenia medycznych przeciwwskazań, do których zaliczamy m.in. ciążę, karmienie piersią czy np. przyjmowanie niektórych leków. 

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy zastosować się do zaleceń kosmetologa. Trzeba odstawić niektóre leki i zioła (przede wszystkim te o właściwościach fotouczulających) oraz na kilka tygodni przed nie korzystać z solarium i naturalnego opalania. W dniu zabiegu albo maksymalnie dzień przed włoski należy zgolić, skórę oczyścić i nie nakładać na nią żadnych kremów czy maści. 

Po konsultacji i odpowiednim przygotowaniu następuje już pierwszy, właściwy zabieg. Depilacji zostaje poddany tylko wcześniej dokładnie określony fragment. W salonach depilacja.pl najczęściej jest to wierzchnia część obu dłoni – zaczynając od nadgarstków i kończąc na opuszkach palców. Struktura spodnie części dłoni przypomina podeszwę stóp, zatem naturalnie nie pojawiają się na niej włosy – depilacja zatem nie jest konieczna. 

Sam zabieg depilacji trwa zazwyczaj kilkanaście/kilkadziesiąt minut. W salonach depilacja.pl przebiega sprawnie, ale też bardzo dokładnie. Specjalista przeprowadza go profesjonalnym urządzeniem. Efekty widać już po pierwszej wizycie w salonie depilacji laserowej. Włosków jest mniej, a te, co odrastają, są słabsze i mniej widoczne. Po kilku tygodniach (zazwyczaj 6-8) może odbyć się kolejny zabieg. Pomiędzy zabiegami także trzeba stosować się do podanych zaleceń – skórę trzeba odpowiednio nawilżać oraz nie poddawać jej opalaniu.

Laserowa depilacja dłoni – opinie klientów Depilacja.pl

Laserowa depilacja dłoni okazała się doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Sprawdź opinie naszych Klientów!

Nigdy bym się nie spodziewała, że depilacja laserowa będzie tak skuteczna już po pierwszym zabiegu. Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem usunięcia owłosienia na dłoniach – zawsze było widoczne, a endokrynolog wykluczył zmiany hormonalne. Swego czasu goliłam ręce, ale dziś wiem, że to nie miało sensu. Jedyna opcja to depilacja laserowa, naprawdę! 

– Gosia, 33 lata

Bardzo widoczne włosy na dłoniach mogą być uciążliwe nawet dla faceta. To niby normalne, że mężczyzna ma takie owłosienie, ale ja tak naprawdę nigdy nie czułem się z tym komfortowo. Dlatego gdy żona skorzystała z depilacji laserowej (usuwała włosy na nogach), to na własne oczy zauważyłem efekty i już wiedziałem, że to jest także rozwiązanie dla mnie. I rzeczywiście. Polecam wszystkim!

 – Arek, 37 lat

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online