Linia biała – depilacja laserowa kresy białej i jej efekty

Spis treści

1. Kresa biała – co to jest?

2. Sposoby na usunięcie kresy białej

3. Linia biała – depilacja laserowa – czy się opłaca?

4. Depilacja laserowa linii białej – efekty i opinie

5. Podsumowanie tematu depilacji linii białej

Niepożądane włoski, szczególnie te ciemne i gęste, pojawiające się w różnych miejscach, potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Kresa biała to charakterystyczna pionowa linia włosów pojawiająca się na brzuchu. Jak skutecznie się jej pozbyć? Podpowiadamy!

Usuwanie włosków z pach, okolic bikini czy z nóg jest w dzisiejszych czasach zupełnie powszechne i nikogo już nie dziwi. Coraz częściej wybieraną metodą jest depilacja laserowa przeprowadzana w profesjonalnym salonie. Nadal sporym zainteresowaniem cieszą się też jednorazowe maszynki, depilacja woskiem czy zastosowanie kremu do depilacji. Ostatnio sporo mówi się również o kresie białej – to pionowa linia ciągnąca się po brzuchu od mostka do okolic intymnych. Wiele osób nie ma pojęcia o jej istnieniu – chyba że pod wpływem hormonów (np. w przypadku ciąży) te gęstnieją i ciemnieją. Linia biała, depilacja, co to jest? Pytań i wątpliwości rodzi się bardzo wiele. W poniższym tekście odpowiadamy i rozwiewamy wszystkie!

Kresa biała – co to jest?

Włoski rosnące na brzuchu faktycznie nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale są również bardzo kłopotliwe. Miejsca na ciele pokryte niepożądanym owłosieniem mogą bardziej się pocić, a więc finalnie trudniej utrzymać w tym miejscu higienę. Głównie jednak chodzi o brak estetyki, czym szczególnie przejmują się panie. Kresa biała może zawstydzać jej właścicielkę podczas sytuacji intymnych, ale też na plaży czy na pływalni. Dlaczego o pionowym pasku włosków na brzuchu mówimy w kontekście koloru białego. 

Kresa biała, linia biała to nazwy odpowiadające linii owłosienia, gdy to jest jasne, cienkie i bardzo mało widoczne. Kresa staje się szczególnie nieestetyczna czy zamienia się w kresę czarną. Wówczas linia staje się ciemna i to na środku brzucha. Dlaczego tak się dzieje? Głównym winowajcą są hormony. Te, które buzują m.in. w okresie ciąży, sprawiają, że włosy ciemnieją. Wówczas linia ta znana jest pod nazwą linea negra. Problem pogarsza się, gdy kresa usuwana jest w niewłaściwy sposób. Zazwyczaj większość kobiet sięga po maszynkę jednorazową. To wydaje się bardzo prostą, szybką i efektywną metodą – w kilkanaście sekund można dokonać szybkiego golenia. Niestety po takim zabiegu włoski odrastają ciemniejsze, gęstsze i co za tym idzie – jeszcze bardziej widoczne.

Zbliżenie na rękę w rękawiczce z głowicą lasera diodowego, którym jest robiona depilacja laserowa brzucha.

Sposoby na usunięcie kresy białej

Jakie są sposoby na usunięcie kresy białej? Wspomniane już golenie jednorazową maszynką, to niekoniecznie dobry pomysł. Włosy pod pępkiem będą potem jeszcze bardziej widoczne. Poza tym po klasycznym goleniu, owłosienie odrasta dużo szybciej, u niektórych osób może pojawić się jeszcze tego samego dnia. Nierzadko pojawiają się charakterystyczne krostki, a nawet bolesne zaczerwienienie. Zresztą nie inaczej może być w przypadku usuwania włosków plastrami z woskiem. Ta metoda, jak nietrudno się domyślić, jest bardzo bolesna. Szczególnie kłopotliwa okaże się w przypadku brzucha – tutaj skóra jest bardzo delikatna i tym samym szczególnie wrażliwa. Usuwanie włosków plastrami może być jednak skuteczne na dłużej. Skóra może pozostać gładka nawet przez kilkanaście dni, ale depilowane miejsce może pozostać bardzo podrażnione. 

Podobnie wygląda to w przypadku kremów do depilacji. Tutaj może nam dojść również możliwość podrażnienia skóry alergenami. Wiele tego typu produktów podrażnia skórę, szczególnie tę wrażliwą, choć nie ma reguły. Zatem jaka jest najlepsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia z brzucha. Co zrobić, aby na naszym brzuchu przestała istnieć linia biała? Depilacja laserowa – to jedyna właściwa odpowiedź!

Linia biała – depilacja laserowa – czy się opłaca?

Oczywiście, że tak! Depilacja laserowa przeprowadzana w profesjonalnym salonie to w dzisiejszych czasach właściwie jedyna tak skuteczna i bezpieczna metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, także z okolic brzucha. Tego typu sposób nadal wzbudza wiele wątpliwości w wielu osobach. W końcu działanie lasera może wydawać się średnio bezpieczne. Tymczasem można podejść do tego tematu zupełnie bez obaw! Bardzo istotne jest jednak to, aby wybrać sprawdzone, renomowane miejsce do przeprowadzenia tego typu zabiegu. Do takiego zaliczamy każdy z salonów depilacja.pl. Na pewno jeden z gabinetów znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Zarezerwuj bezpłatną wizytę za pomocą formularza na stronie internetowej. To konsultacja z kosmetologiem, który określi stan Twojej kresy białej, przeprowadzi próbę laserową oraz wywiad medyczny. Istotne jest bowiem to, aby u pacjenta nie było żadnych przeciwwskazań do zabiegu. A do tych zaliczamy między innymi ciążę, choroby skóry, przyjmowanie leków światłouczulających czy np. w okres laktacji. 

Potem pozostaje już tylko seria zabiegów – trzeba ich przeprowadzić kilka (dokładna liczba zależy od uwarunkowań konkretnej osoby), gdyż laser usuwa tylko te włoski, które akurat znajdują się w fazie wzrostu (anagen). Laser dociera głęboko w warstwy skóry, uszkadzając tylko cebulki włosa. Dzięki temu te już nie odrastają. Dlatego depilacja laserowa zaliczana jest do trwałych metod usuwania owłosienia. Laser nie zaszkodzi skórze brzucha, ani nie wpłynie negatywnie na organy wewnętrzne. Działa tylko i wyłącznie na włos. 

Depilacja laserowa linii białej – efekty i opinie

Efekty depilacji laserowej okolic brzucha są naprawdę spektakularne. Pierwsze rezultaty widać już po pierwszym zabiegu. Włoski odrastają w mniejszej ilości, są cieńsze i mniej widoczne. Po większej liczbie zabiegów nie będą widoczne już wcale. Pomyśl o gładkiej skórze, bez zaczerwienienia, podrażnienia, wrastających włosków. Codziennie gładka, a to oznacza bardziej komfortową codzienność. Jak tego typu zabieg oceniają pacjentki depilacja.pl? Sprawdźmy opinie.

“Jeszcze niedawno nie miałam pojęcia co to jest kresa biała. Depilacja to była moja pierwsza myśl, gdy włoski na brzuchu zaczęły ciemnieć w trakcie ciąży. Byłam mocno zdziwiona i zmartwiona – wyglądało to naprawdę niefajnie. Nie miałam większych obaw przed depilacją laserową – sporo moich koleżanek usuwało w ten sposób owłosienie z nóg czy pod pachami. Chwaliły tę metodę, więc pomyślałam, że i mnie to czeka. Jestem po serii zabiegów i już wiem, że to była bardzo, bardzo dobra decyzja!” 

– Asia, 32 lata. 

“Zawsze miałam problem ze sporym owłosieniem. Gdy będąc w ciąży zauważyłam ciemniejące włosy na brzuchu, to wcale się nie zdziwiłam. Pomyślałam tylko, że mam już tego dość. Zaczęłam szukać odpowiedniej metody na usunięcie tych paskudnych włosków, oczywiście czekając na zakończenie ciąży i okresu laktacji. Szybko dotarło do mnie, że jedyny skuteczny sposób to depilacja laserowa. Umówiłam się najpierw na wizytę konsultacyjną w salonie depilacja.pl. Kosmetolożka rozwiała moje wątpliwości. Nie żałuję tej decyzji – to były chyba najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Już umawiam zabiegi depilacji na nogi i pachy” 

– Paulina, 33 lata

Podsumowanie tematu depilacji linii białej

Kresa czarna pojawiająca się na brzuchu to dzisiaj już nie problem. Nieestetycznie wyglądające włoski najlepiej usunąć laserem. Wybierz do tego celu profesjonalny salon depilacja.pl. Znajdziesz tutaj fachową opiekę, innowacyjne i profesjonalne sprzęty, dobrą atmosferę i atrakcyjne ceny. Serdecznie zapraszamy!