Twój koszyk jest pusty!

Odpowiedni wiek na depilację. Kiedy zacząć się golić?

5 grudnia 2022
Depilacja
Spis treści

Czy istnieje coś takiego jak odpowiedni wiek na depilację włosków na ciele? Kiedy zacząć się golić? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele młodych osób i często również ich rodziców. Postaramy się rozwiać wątpliwości.

Pierwsza depilacja u dziewczynki czy chłopca może wywoływać niemałe obawy. Kiedy jest odpowiedni moment na jej rozpoczęcie i czy w ogóle można go określić? Jeżeli młoda osoba podejmie już decyzję o rozpoczęciu usuwania owłosienia, to pozostaje też wybór odpowiedniej metody.

Pierwsze włoski na ciele – kiedy się pojawiają?

Depilacja to jeden z tematów związanych z dojrzewaniem. Wśród wielu nastolatków i ich rodziców wzbudza mnóstwo wątpliwości, a często staje się nawet tematem tabu. Tymczasem pierwsza miesiączka czy zmieniające się ciała młodych ludzi to zupełnie naturalne zjawiska, o których warto rozmawiać. Pierwsze włoski na ciele mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale stać się także źródłem kompleksów. Dlatego warto podejść do tematu mądrze i przede wszystkim na spokojnie. Pierwsze owłosienie pojawia się oczywiście w okresie dojrzewania. Na początku włoski rosną w okolicach bikini – na początku są jasne i dosyć cienkie, ale szybko ciemnieją i stają się coraz grubsze. Czasem wyrastają także w innych miejscach na ciele. Szybciej widoczne staje się zazwyczaj u chłopców. Pokrywają ich nogi, ręce, brzuch, plecy i klatkę piersiową.

Trudno jednak jednoznacznie określić, kiedy dokładnie pojawią się włoski na ciele, jaki będzie ich rodzaj i ilość. U niektórych już dosyć szybko ujawnia się tendencja rośnięcia ciemnych oraz gęstych włosów na całym ciele. U niektórych zaś włosków długo nie ma, a jeżeli już się pojawiają to są bardzo mało widoczne i wyrastają przede wszystkim w okolicach intymnych. Nie bez znaczenia jest tutaj kolor włosów. Jeżeli ktoś posiada grube, gęste i ciemne włosy na głowie, to może spodziewać się podobnego rodzaju owłosienia w innych miejscach na ciele. Trudno również podać dokładny wiek, w którym włoski się pojawią. Mogą na nie narzekać już kilkuletnie dzieci, albo dopiero nastolatkowie.

Depilacja – kiedy zacząć się golić?

I znowu – bardzo ciężko jednoznacznie określić, kiedy należy zacząć się golić. Dla każdego moment na pierwszą depilację będzie inny. Zależy to nie tylko od rodzaju owłosienia i jego ilości, ale również poczucia estetyki i komfortu. Ogromne znaczenie mają również względy higieniczne. Ciało bez wosków albo z mniejszą ich ilością jest łatwiejsze do utrzymania w czystości i zazwyczaj mniej się poci. Na dość szybką depilację często decydują się dziewczynki albo nastolatki, dla których jest to problem natury estetycznej. Mogą wstydzić się rozebrać do stroju na wychowaniu fizycznym czy na basenie. Trudno się dziwić – dzieci i nastolatkowie potrafią być dla siebie nawzajem okrutni i często wyśmiewać widoczne owłosienie.

Oczywiście o momencie pierwszej depilacji nie powinni decydować rówieśnicy, choć niestety często tak właśnie się dzieje. Warto, abyśmy od najmłodszych lat zdawali sobie sprawę z tego, że to nie wygląd świadczy o naszej wartości. Niestety w młodym wieku rzadko się to rozumie, dlatego tak istotne są szczere rozmowy z opiekunami, a w wielu przypadkach również ze specjalistami z zakresu psychologii. Zanim młoda osoba pozbędzie się włosków pierwszy raz, powinna poznać wszystkie tego konsekwencje i oczywiście różnego rodzaju metody. W dzisiejszych czasach mamy bowiem do dyspozycji mnóstwo metod depilacji. Warto poznać je wszystkie i wybrać dla siebie tę najbardziej właściwą.

depilacja_kiedy_zaczac_sie_golic

Pierwsza depilacja. Co wybrać?

Czym się golić w młodym wieku? Tak naprawdę wiek nie ma tutaj większego znaczenia. Każdy powinien dobrać odpowiednią metodę dla siebie. W dzisiejszych czasach możliwości jest dużo, jak również mnóstwo informacji na ten temat. Zanim młoda osoba podejmie jakiekolwiek działanie z tego zakresu, powinna dowiedzieć się na temat różnych sposobów depilacji jak najwięcej. Oczywiście warto, aby pomogli w tym rodzice. Jak się golić za pierwszym razem, aby przebiegało to bezstresowo? Być może warto zacząć od mniej inwazyjnych metod, a ewentualnie z czasem dokonać zmiany.

Pierwsza depilacja u dziewczynki zazwyczaj przebiega za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Ta metoda, o ile przeprowadzana jest odpowiednio, nie powinna powodować bólu czy dyskomfortu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że włoski bardzo szybko odrosną i często będą jeszcze o wiele grubsze i bardziej widoczne niż wcześniej. Warto uświadomić zatem dzieciom czy nastolatkom, że jeżeli włoski są mało widoczne, to być może na razie nie warto ich ruszać. Usunięcie ich maszynką może bowiem spowodować realny problem. Oczywiście w przypadku tej metody należy wybierać nową, jednorazową maszynkę do golenia. Niedopuszczalne jest stosowanie kilka razy tej samej czy należącej do innej osoby. Łatwo wówczas o uszkodzenie skóry i tym samym – ból oraz dyskomfort. Jak się golić, by było bezpiecznie i efektywnie? Najlepiej robić to po kąpieli i z użyciem pianki do golenia. Oczywiście należy dać sobie czas i robić to bardzo precyzyjnie. Za pierwszym razem można poprosić o pomoc eksperta z salonu kosmetycznego.

golenie_zyletka_czy_maszynka

Plastry z woskiem, choć bardzo popularne, mogą zrazić do usuwania niechcianego owłosienia. Ta metoda jest bowiem bardzo bolesna i dosyć trudna w realizacji za pierwszym razem. Chyba że, wykonujemy ją w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

depilacja_woskiem_czy_depilacja_laserowa

Łatwą w realizacji metodą jest również nałożenie kremu do depilacji. Wcześniej jednak warto wykonać próbę. Należy nałożyć niewielką ilość specyfiku na mały fragment skóry i przeczekać od 24 do 48 godzin. Jeżeli w tym miejscu nie pojawi się zaczerwienienie czy podrażnienie, to najprawdopodobniej dana osoba nie jest uczulona na składniki zawarte w kremie. Niestety tego typu preparaty bardzo często wywołują reakcje alergiczne i podrażnienia, więc warto zawczasu się zabezpieczyć.

Pielęgnacja po depilacji woskiem i nie tylko. Kosmetyki dla młodej skóry

Pierwsza depilacja może wywołać podrażnienie, a nawet ból. Z czasem skóra musi przyzwyczaić się do różnego rodzaju metod, nawet tych mało inwazyjnych. Warto zatem zawczasu zadbać o odpowiednie kosmetyki dla młodej skóry. Dzisiaj w drogeriach znajdziemy całą masę różnego rodzaju specyfików, które złagodzą podrażnienia i nawilżą skórę. Warto zadbać o ich jak najbardziej naturalny skład. W salonach Depilacja.pl znajdziesz specjalny balsam łagodzący.

balsam_depilacja_pl

Pierwsza depilacja nie ma przed Tobą tajemnic!

Pierwsza depilacja może wydawać się skomplikowana, tymczasem jest to rutynowy zabieg stosowany niemal codziennie przez miliony kobiet i mężczyzn z całego świata. W salonach depilacja.pl zabieg depilacji laserowej można wykonać u dziewczyny, która miała już pierwszą miesiączkę. Wcześniejsze wykonanie zabiegu jest niemożliwe. Dodatkowo odradzamy, aby u bardzo młodych dziewcząt wykonywać zabiegi depilacji laserowej ze względu na to, że gospodarka hormonalna nie jest uregulowana i efekty pozabiegowe mogą być dużo słabsze, niż u osoby dorosłej. Często nastolatki przed ukończeniem 18 roku życia decydują się na zabieg depilacji laserowej. Oczywiście wykonujemy takie zabiegi za pisemną zgodą prawnego opiekuna dziecka. Jeżeli owłosienie staje się uciążliwe, to młoda osoba może pomyśleć w przyszłości o zabiegu depilacji laserowej.To w dzisiejszych czasach jedyna tak skuteczna metoda, która nie tylko zapobiega podrażnieniom, ale pozbawia włosków na stałe. Warto podejść do tematu odpowiedzialnie i sugerować się swoim poczuciem estetyki i komfortem, nie patrząc na reakcje innych. W razie wątpliwości czy obaw, zawsze można udać się po profesjonalną pomoc do gabinetu kosmetologicznego. Fachowcy nie tylko zadbają o odpowiednie usunięcie włosków, ale również bezpieczeństwo i wskażą odpowiednie kierunki na przyszłość. Już teraz zarezerwuj swój pierwszy zabieg depilacji laserowej z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat

pierwsza_depilacja_co_wybrać

Oceń artykuł:
Średnia ocena: Brak
Ilość ocen: 0
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Em-spec
Wszystkie
Nowinki
Technologia
Pielęgnacja
Endermologia
Depilacja
Ciekawostki
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Fale radiowe na twarz - w jaki sposób działają?
Fale radiowe to rodzaj fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości, które są wykorzystywane w medycynie estetyczn...
Nowa strona internetowa Depilacja.pl!
Już jest! Nowa odsłona strony internetowej Depilacja.pl. Mamy dla Was, Drogie Klientki i Drodzy Klienci, jeszcze bardzie...
Pokrzywa - właściwości i zastosowanie w pielęgnacji!
Pokrzywa wesprze Cię w walce z problemami skóry głowy oraz poprawia ogólną kondycję włosów. Wpłynie również pozytywnie n...

Proponowane zabiegi