Twój koszyk jest pusty!

Odpowiedni wiek na depilację. Kiedy zacząć się golić?

3 grudnia 2022
Depilacja
Spis treści

Czy istnieje coś takiego jak odpowiedni wiek na depilację włosków na ciele? Kiedy zacząć się golić? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele młodych osób i często również ich rodziców. Postaramy się rozwiać wątpliwości.

Pierwsza depilacja u dziewczynki czy chłopca może wywoływać niemałe obawy. Kiedy jest odpowiedni moment na jej rozpoczęcie i czy w ogóle można go określić? Jeżeli młoda osoba podejmie już decyzję o rozpoczęciu usuwania owłosienia, to pozostaje też wybór odpowiedniej metody.

Pierwsze włoski na ciele – kiedy się pojawiają?

Depilacja to jeden z tematów związanych z dojrzewaniem. Wśród wielu nastolatków i ich rodziców wzbudza mnóstwo wątpliwości, a często staje się nawet tematem tabu. Tymczasem pierwsza miesiączka czy zmieniające się ciała młodych ludzi to zupełnie naturalne zjawiska, o których warto rozmawiać. Pierwsze włoski na ciele mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale stać się także źródłem kompleksów. Dlatego warto podejść do tematu mądrze i przede wszystkim na spokojnie. Pierwsze owłosienie pojawia się oczywiście w okresie dojrzewania. Na początku włoski rosną w okolicach bikini – na początku są jasne i dosyć cienkie, ale szybko ciemnieją i stają się coraz grubsze. Czasem wyrastają także w innych miejscach na ciele. Szybciej widoczne staje się zazwyczaj u chłopców. Pokrywają ich nogi, ręce, brzuch, plecy i klatkę piersiową.

Depilacja – kiedy zacząć się golić?

I znowu – bardzo ciężko jednoznacznie określić, kiedy należy zacząć się golić. Dla każdego moment na pierwszą depilację będzie inny. Zależy to nie tylko od rodzaju owłosienia i jego ilości, ale również poczucia estetyki i komfortu. Ogromne znaczenie mają również względy higieniczne. Ciało bez wosków albo z mniejszą ich ilością jest łatwiejsze do utrzymania w czystości i zazwyczaj mniej się poci. Na dość szybką depilację często decydują się dziewczynki albo nastolatki, dla których jest to problem natury estetycznej. Mogą wstydzić się rozebrać do stroju na wychowaniu fizycznym czy na basenie. Trudno się dziwić – dzieci i nastolatkowie potrafią być dla siebie nawzajem okrutni i często wyśmiewać widoczne owłosienie.

depilacja_kiedy_zaczac_sie_golic

Pierwsza depilacja. Co wybrać?

Czym się golić w młodym wieku? Tak naprawdę wiek nie ma tutaj większego znaczenia. Każdy powinien dobrać odpowiednią metodę dla siebie. W dzisiejszych czasach możliwości jest dużo, jak również mnóstwo informacji na ten temat. Zanim młoda osoba podejmie jakiekolwiek działanie z tego zakresu, powinna dowiedzieć się na temat różnych sposobów depilacji jak najwięcej. Oczywiście warto, aby pomogli w tym rodzice. Jak się golić za pierwszym razem, aby przebiegało to bezstresowo? Być może warto zacząć od mniej inwazyjnych metod, a ewentualnie z czasem dokonać zmiany.

golenie_zyletka_czy_maszynka depilacja_woskiem_czy_depilacja_laserowa

Łatwą w realizacji metodą jest również nałożenie kremu do depilacji. Wcześniej jednak warto wykonać próbę. Należy nałożyć niewielką ilość specyfiku na mały fragment skóry i przeczekać od 24 do 48 godzin. Jeżeli w tym miejscu nie pojawi się zaczerwienienie czy podrażnienie, to najprawdopodobniej dana osoba nie jest uczulona na składniki zawarte w kremie. Niestety tego typu preparaty bardzo często wywołują reakcje alergiczne i podrażnienia, więc warto zawczasu się zabezpieczyć.

Pielęgnacja po depilacji woskiem i nie tylko. Kosmetyki dla młodej skóry

balsam_depilacja_pl

Pierwsza depilacja nie ma przed Tobą tajemnic!

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online