Włosy na brzuchu u kobiet – jak się ich pozbyć? Przegląd metod depilacji

Spis treści

1. Włosy na brzuchu u kobiet - skąd się biorą i czy to normalne?

2. Owłosienie na brzuchu u dziewczyn- nietypowe przyczyny

3. Włosy na brzuchu u kobiet - jak je usunąć?

3.1. Golenie maszynką

3.2. Wosk na brzuch

3.3. Wybielanie włosów na brzuchu

3.4. Kremy do depilacji włosów z brzucha

3.5. Depilacja laserowa brzucha

Mogłoby się wydawać, że owłosienie na brzuchu u kobiet występuje bardzo, bardzo rzadko. Nie jest to tylko domena mężczyzn. Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo efektywnych metod depilacji. Jedna z nich jest szczególnie godna uwagi. Sprawdź.

Nadmierne owłosienie na brzuchu u kobiet występuje sporadycznie i dlatego niemal zawsze jest kwestią wstydliwą. Sprawdź, dlaczego włoski pojawiają się w tym miejscu oraz jak z sukcesem i bezpiecznie można się ich pozbyć.

Zbliżenie na rękę w rękawiczce z głowicą lasera diodowego, którym jest robiona depilacja laserowa brzucha.

Włosy na brzuchu u kobiet – skąd się biorą i czy to normalne?

Włosy na brzuchu u dziewczyny czy kobiety to kwestia zupełnie normalna. Zazwyczaj jednak nie są bardzo widoczne i przez to nie ma potrzeby ich usuwania. Problem pojawia się wtedy, gdy włoski stają się bardzo gęste, ciemne i przez to widoczne. Dlaczego tak się dzieje? Nadmierny wzrost owłosienia w typowo męskich miejscach często pojawia się w okresie dojrzewania oraz u kobiet w ciąży. Właśnie wtedy dochodzi w organizmie do dynamicznych zmian hormonalnych. Nierzadko mamy do czynienia z hirsutyzmem, czyli zaburzeniem objawiającym się właśnie pojawianiem się ciemnych i grubych włosków w okolicach typowo męskich takich jak plecy, klatka piersiowa, twarz czy np. wspomniany już brzuch. Za tą dolegliwość odpowiada za duża ilość męskich hormonów czyli androgenów. Często nadmiernemu owłosieniu towarzyszą wówczas także niepłodność, trądzik czy zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Hirsutyzm, a właściwie jego poziom, określa się specjalną skalą punktową – Ferrimana i Gallewaya. Do oceny podaje się 9 specyficznych dla hirsutyzmu obszarów, które następnie określa się w skali od 0 do 4.

Owłosienie na brzuchu u dziewczyn- nietypowe przyczyny

Inne przyczyny nadmiernego owłosienia? Być może chodzi o wysoki poziom insuliny we krwi. Ta pobudza jajniki do działania, które produkują duże ilości androgenów, co skutkuje nadmiernym wzrostem włosów np. na brzuchu czy klatce piersiowej. Przyczyną może być również zespół policystycznych jajników. Pojawiają się opinie lekarzy, że to właśnie to schorzenie może odpowiadać aż za ponad 70% przypadków nadmiernego owłosienia u kobiet będących w wieku przedmenopauzalnym.

Nadmierne owłosienie w nietypowych u kobiet miejscach mogą powodować też inne choroby w tym hormonalne, np. zespół Cushinga, akromegalia czy wrodzony przerost nadnerczy. Wzrost gęstych i ciemnych włosów m.in. na brzuchu, twarzy czy klatce piersiowej mogą powodować też sterydy anaboliczne czy nadprogramowe kilogramy.

wlosy_na_brzuchu_u_kobiet_jak_sie_ich_pozbyc

Włosy na brzuchu u kobiet – jak je usunąć?

Jeżeli na Twoim brzuchu pojawiło się sporo widocznych włosów, to warto dokładnie zbadać tę kwestię. Wówczas najlepiej udać się do ginekologa lub endokrynologa. Niezależnie jednak od przyczyny, włoski jak najbardziej, jeśli tylko chcesz, możesz usunąć. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele metod, dzięki którym zyskasz gładką skórę i co za tym idzie – duży komfort na co dzień.

Zatem jak pozbyć się niechcianego owłosienia z brzucha? Sprawdź poniższe metody i wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej.

najpopularniejsze_sposoby_na_usuniecie_wlosow_z_brzucha_plusy_minusy

Golenie maszynką

Golenie włosów maszynką to bardzo popularny sposób. Jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Niestety zajmuje bardzo wiele czasu i nierzadko powoduje frustrację. W metodzie tej usuwamy bowiem włosy tylko z powierzchni skóry, nie uszkadzając ich cebulki. To oznacza, że owłosienie odrasta bardzo szybko, często nawet tego samego dnia. W efekcie metoda ta jest właściwie nieskuteczna i może okazać się też droga, szczególnie jeżeli stosujemy maszynki jednorazowe. Inne wady tej metody? Wysokie prawdopodobieństwo wrastania włosków i wystąpienia licznych, nierzadko bolesnych podrażnień.

Wosk na brzuch

Usuwanie owłosienia woskiem jest dość popularne, gdyż zapewnia gładką skórę na kilka dni, a nawet tygodni. Wszystko dlatego, że podczas realizacji tej metody wyrywamy włoski wraz z cebulkami. Niestety oznacza to, że zabieg ten jest bardzo bolesny i samodzielnie trudno wykonać go z powodzeniem, szczególnie gdy mamy bardzo małą wprawę. Zawsze można udać się do gabinetu kosmetycznego, ale oczywistym jest, że wizyty co kilka tygodni mogą okazać się dość czasochłonne, kosztowne i przez to problematyczne.

Wybielanie włosów na brzuchu

Metoda ta jest mało popularna, ale warto o niej wspomnieć. Na rynku dostępnych jest sporo chemicznych środków, które sprawiają, że włoski stają się mniej widoczne. Oczywiście metoda ta jest dość ryzykowna z racji możliwości wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych.

Kremy do depilacji włosów z brzucha

Metoda ta jest dość prosta w realizacji i również powoduje usunięcie cebulek włosa. Wystarczy na brzuch nałożyć trochę specyfiku, chwilę odczekać, a następnie ściągnąć go wraz z włoskami specjalną szpatułką. Niestety kremy do depilacji są chemicznymi środkami, które bardzo często wywołują swędzenie, zaczerwienienie skóry czy inne rodzaje podrażnienia. Aby przekonać się, że metoda ta nie wywołuje u nas reakcji alergicznych, należy nałożyć odrobinę kremu na małe fragmenty skóry, np. na nadgarstek, następnie zmyć i odczekać 48 godzin. Jeżeli w tym miejscu nie powstaje żadne zaczerwienienie czy podrażnienie, to możemy być niemal pewni, że podczas depilacji brzucha nie stanie się nic złego.

Depilacja laserowa brzucha

To zdecydowanie najbardziej efektywna metoda depilacji z tych dostępnych na rynku. Nie tylko pozbawia włosów na stałe, ale również sprawia, że zapominamy o podrażnieniach nawet w delikatnych miejscach. Depilacja laserowa sprawdza się także u osób z bardzo delikatną skórą i u tych ze skłonnościami do poparzeń czy podrażnień. Metoda ta niweluje również ryzyko wrastania włosków. Depilacja laserowa polega na usuwaniu owłosienia za pomocą wiązki światła. Laser przenika przez skórę i uszkadza cebulkę włosa. Niweluje również korzeń cebulki, przez co włoski już nie odrastają. By cieszyć się gładką skórą na stałe, należy odbyć kilka albo kilkanaście zabiegów depilacji laserowej, gdyż urządzenie działa tylko na włoski znajdujące się w anagenie czyli fazie wzrostu. Depilacja odbywa się wówczas co kilka tygodni. Już teraz zarezerwuj zabieg lub Pakiet Roczny z dodatkowym rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat