Włosy na palcach – jak się ich pozbyć?

Spis treści

1. Niepokoi Cię nadmierne owłosienie? Najpierw skontaktuj się z lekarzem!

2. Sprawdzone sposoby na włosy na palcach

2.1. Usuwanie widocznej części włosa  

2.2. Nitkowanie lub pęseta

2.3. Depilatory mechaniczne vs. woskowanie

2.4. Elektroliza

2.5. Depilacja laserowa

3. Jak się pozbyć włosów na palcach? Wybierz depilację laserową!

4. Teraz już wiesz, jak usunąć włosy na palcach!

Niedawno zaobserwowałaś włosy na palcach u stóp? A może były tam od zawsze? Tak, czy inaczej chcesz się ich pozbyć, ale nie bardzo wiesz, jaka metoda będzie odpowiednia – przeczytaj nasz artykuł, aby zrozumieć, skąd biorą się te włoski i jak je usunąć.

Zbędne włosy w rejonach zarezerwowanych dla mężczyzn pojawiają się niestety również u kobiet, co u wielu z nich staje się źródłem kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości. Regularne golenie włosów na palcach rąk i nóg będzie coraz bardziej uciążliwe, dlatego warto zdecydować się na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. W tym wpisie opowiemy o tym, jakie mogą być przyczyny występowania owłosienia na palcach oraz jak można się go skutecznie pozbyć.

Niepokoi Cię nadmierne owłosienie? Najpierw skontaktuj się z lekarzem!

Istnieje kilka przyczyn pojawienia się nadmiernego owłosienia. W wielu przypadkach jest to jedynie owłosienie cząstkowe, czyli pozostałość ewolucyjna, jednak równie często, szczególnie w przypadku kobiet, natrafiamy na owłosienie patologiczne, czyli hirsutyzm. Wynika on z nadprodukcji androgenów, męskich hormonów płciowych, a jego pochodzenie może wynikać z kilku czynników, które powinien określić ginekolog – endokrynolog. Nadmierne owłosienie może być dziedziczne, wywołane ciążą i związanymi z nią zmianami w gospodarce hormonalnej, pochodzące z zaburzonego działania jajników policystycznych, jak i wynikać może z nowotworu, który dotknął organy produkujące hormony płciowe (tarczyca, nerki i jajniki). Niekiedy włosy na palcach u dłoni pojawiają się po zastosowaniu leków hormonalnych zawierających testosteron, bądź np. anabolików.

skrzyżowane nogi kobiety z dłońmi na łydkach

Sprawdzone sposoby na włosy na palcach

Na szczęście nie istnieją medyczne przeciwwskazania do usuwania, ponieważ włosy na palcach u nóg i rąk nie spełniają żadnej funkcji na naszym ciele. Metody pozbywania się nadmiernego owłosienia możemy podzielić na trzy grupy: usuwanie powierzchniowe, wyrywanie i niszczenie mieszków włosowych. Różnią się one między sobą mechanizmem oddziaływania na włos oraz na jego struktury. Poniżej przedstawimy pokrótce każdy ze sposobów oraz jego zalety i wady:

Usuwanie widocznej części włosa  

Najmniej skuteczną i jednocześnie mogącą powodować najliczniejsze skutki uboczne, takie jak wrastające włoski, czy zapalenia mieszków, zacięcia, jest golenie. Włosy na palcach odrastają po nim szybko, a ich ścięta końcówka jest kłująca i nieprzyjemna w dotyku. Istnieje też duże prawdopodobieństwo wprowadzenia pod skórę bakterii bądź grzybów.

Kremy do depilacji rozpuszczają włos, jednak nie wnikają w głąb tkanek i nie mają wpływu na pracę struktur podskórnych. Odrastające włoski mają gładką końcówkę, dzięki czemu są mniej kłujące. Wadą kremów do depilacji jest możliwość wywołania silnego podrażnienia, wysuszanie naskórka oraz możliwe reakcje alergiczne. Specyfiki te posiadają bardzo intensywny zapach, który dla wielu osób jest trudny do zaakceptowania.

Spośród metod polegających na usuwaniu samego włosa, ale pozostawieniu nienaruszonego mieszka włosowego, wyróżniamy:

Nitkowanie lub pęseta

Ten domowy sposób na wyrywanie włosów na palcach u dłoni i nóg jest nieco bolesny, ale za to szybki, dokładny i wyjątkowo tani. Jego minusem jest to, że może nie poradzić sobie z grubszym owłosieniem i nie da się go samodzielnie zaaplikować na palce u rąk. W przypadku bardzo czasochłonnego operowania pęsetą, w związku z tym, że wyrwanie każdego włosa zależy od dobrego chwytu i odpowiedniej szybkości pociągnięcia, istnieje spore ryzyko, że włos urwie się, a jego pozostałość zacznie wrastać w tkanki.

Depilatory mechaniczne vs. woskowanie

Pierwsza z wymienionych metod jest szybka  i całkiem skuteczna, jednak może powodować spory ból i zrywanie się włosków, jeśli pęsety są już zużyte lub obracają się zbyt wolno. Woskowanie daje większe prawdopodobieństwo usunięcia całego włosa znajdującego się pod skórą, obejmuje jednocześnie bardzo dużą powierzchnię, ale niestety jest bardzo bolesne i często powoduje wrastanie włosów.

Uszkodzenie, a w efekcie nieodwracalne zniszczenie mieszka włosowego, można osiągnąć dwoma poniższymi metodami:

Elektroliza

Polega na unieszkodliwieniu mieszka włosowego przy pomocy energii elektrycznej. Wprowadza się ją pod skórę przy pomocy specjalistycznej elektrody, która poraża tkanki podskórne przy pomocy prądu stałego. Elektroliza z pewnością jest skuteczną metodą walki z włosami na palcach, jednak ze względu na jej mechanizm, jest jednym z najboleśniejszych sposobów depilacji. Wymaga ona nawet kilkunastu powtórzeń i z tej przyczyny jest najkosztowniejsza spośród wymienionych zabiegów.

Depilacja laserowa

Bezpieczna, dokładna i szybka metoda pozbycia się nietolerowanych przez Was włosów to wybór, którego z pewnością nie pożałujecie. W większości przypadków depilacja laserowa zapewni permanentne pozbycie się niechcianego zarostu. W kolejnym akapicie przedstawimy pokrótce tę metodę depilacji oraz wyjaśnimy, czemu jest ona świetnym rozwiązaniem w przypadku włosów na palcach u kobiet i mężczyzn.

Jak się pozbyć włosów na palcach? Wybierz depilację laserową!

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetlaniu cebulek włosa wiązką lasera, która wchodzi w reakcję termolizy z barwnikiem (melaniną) zawartym w ludzkim włosie, a następnie przekształca się z energii świetlnej w termiczną. Wysoka temperatura uszkadza mieszek włosowy i towarzyszące mu struktury, co prowadzi do jego unicestwienia, a w rezultacie pozbawienia skóry możliwości wyprodukowania kolejnego włosa. 

Metoda ta cieszy się niesłabnącą popularnością, ponieważ przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie jest w pełni bezpieczna oraz skuteczna. Depilacja laserowa ma również jedną ogromną zaletę – raz na zawsze zażegna bardzo częstą przypadłość, polegającą na nawracającym wrastaniu włosków i odnawiających się zapaleniach mieszków, które bardzo często powodują powstanie nieestetycznych blizn i przebarwień, ale przede wszystkim ogromnego dyskomfortu.

Teraz już wiesz, jak usunąć włosy na palcach!

Jak widzisz, istnieje całkiem spory katalog dostępnych remediów, jeśli kompleksy powodują u Ciebie włosy na palcach u dłoni i nóg. Różnią się skutecznością, możliwymi skutkami ubocznymi, dostępnością i oczywiście kosztem. Bez względu na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, zawsze warto zawalczyć o lepsze samopoczucie we własnej skórze, która niestety potrafi płatać figle bez względu na wiek, czy płeć. Mimo że ogólnie przyjęło się, że mężczyźni są o wiele bardziej owłosieni od kobiet, od pewnego czasu obserwujemy wśród panów wzrastający trend do przykładania coraz większej wagi do schludnego wyglądu. Coraz częściej problemem stają się włosy na palcach u rąk u mężczyzn – w tym przypadku gorąco zachęcamy do wypróbowania najskuteczniejszej metody usuwania niechcianych włosów, czyli depilacji laserowej.

Najczęściej polecana przez dermatologów metoda pozbywania się nadmiernego owłosienia przychodzi z pomocą również w przypadku problemu, jakim dla kobiet i mężczyzn mogą być zbyt widoczne włosy na palcach u nóg i rąk. Jeśli nadmierne owłosienie widocznych części ciała szkodzi Twojemu życiu towarzyskiemu i wpędza Cię w niepotrzebne kompleksy, nie zwlekaj – Twój problem ma bardzo proste i szybkie rozwiązanie!  

 Tylko teraz możesz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej , oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że przy samodzielnej rezerwacji online użyjesz dedykowanego kodu rabatowego ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.