Twój koszyk jest pusty!

Żel do depilacji laserowej – czy jest konieczny?

20 kwietnia 2021
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym samym narastają obawy pacjentów, którzy myślą, iż może być ona bolesna. Czy rzeczywiście tak jest? I czy żel do depilacji laserowej zapewnia niską bolesność? Rozwiewamy wątpliwości!

Coraz więcej osób interesuje się zabiegiem depilacji laserowej. Trudno się dziwić. To jedyna tak skuteczna metoda trwałej eliminacji niepożądanego owłosienia. Włoski usuwane są specjalnym laserem w kilku lub kilkunastu seriach. Urządzenie działa bowiem tylko na owłosienie znajdujące się w anagenie, czyli fazie wzrostu.

Depilacja laserowa, szczególnie ta przeprowadzona w renomowanym gabinecie, naprawdę działa. Włoski nie odrastają, a skóra pozostaje gładka na długo. Ta metoda to również świetny sposób na wrastające włoski. Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona, ale finalnie nie występują żadne niepożądane skutki. Zapomnij o podrażnieniach, zaczerwienieniach czy ranach, które często są pokłosiem tradycyjnych metod depilacji.

Depilacja laserem – odczucia

Bolesność depilacji to jedna z podstawowych kwestii poruszanych podczas wstępnych konsultacji przed laseroterapią w gabinetach Depilacja.pl. Trzeba jednak pamiętać, że warunkiem braku bolesności i wysokiego komfortu jest rodzaj stosowanego sprzętu. W gabinetach Depilacja.pl wykorzystuje się innowacyjne urządzenie SPEC3Hybrid. To jedyny taki laser, który działa na wszystkie fototypy skóry (co oznacza, że z depilacji laserowej śmiało mogą korzystać również osoby z cienkimi i jasnymi włoskami). Dzięki wyposażeniu w system SHR chroni przed bólem.

Nie we wszystkich gabinetach stosuje się jednak tak nowoczesne urządzenia. Mało innowacyjny sprzęt może oznaczać bolesność, a na pewno duży dyskomfort. Warto wybierać zatem renomowane placówki, w których przed bólem chronią nie tylko odpowiednie urządzenia, ale stosuje się także łagodzące żele ochronno-znieczulające. Jak dokładnie działają? Sprawdź poniżej.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – czy należy bać się bólu?

Depilacja laserowa z żelem – na czym polega?

Żel do depilacji laserowej to wysokiej jakości preparat, który produkowany jest na bazie wodnej, przezroczystej, gęstej masy. Jego stosowanie zaleca wielu czołowych dystrybutorów zarówno laserów, jak i urządzeń IPL (czyli depilatorów elektrycznych, które można samodzielnie stosować w domu). Na czym polega jego działanie?

Specjalista przeprowadzający zabieg nakłada żel do laseroterapii na skórę poddawaną depilacji. Preparat ułatwia odprowadzanie ciepła z powierzchni skóry, tym samym zapobiegając oparzeniom oraz przegrzaniu. To jednak nie wszystkie zadania żelu. Produkt ułatwia głowicy lasera odpowiedni kontakt ze skórą. Dzięki niemu wiązka lasera jest przewodzona prawidłowo.

Żel chłodzący do depilacji laserowej jest odporny na wysychanie. Charakteryzuje się także odpowiednim poziomem lepkości. Dzięki temu odznacza się dobrą przyczepnością oraz nie spływa podczas przeprowadzania laseroterapii. Żel ma neutralny odczyn pH. Nie wywołuje alergii, nie podrażnia i jest przez pacjenta niewyczuwalny. Nie oddziałuje ze skórą badanego albo elementami ubioru.

Laseroterapeuci bardzo chwalą sobie samo nakładanie żelu. Większość tego rodzaju preparatów została bowiem wyposażona w specjalny aplikator, który umożliwia dokładne naniesienie odpowiedniej ilości produktu.

Żel do depilacji laserowej – zastosowanie

Jakie jest zatem dokładne zastosowanie żelu do depilacji laserowej? Produkt ten ułatwia pracę sprzętu oraz chroni skórę przed powstawaniem różnego rodzaju podrażnień. Pomaga w przekazywaniu światła (które dociera w głębokie warstwy, uszkadzając macierz włosa) i chłodzeniu skóry. Preparaty tego rodzaju nie mogą być stosowane na błony śluzowe.

Warto również wspomnieć, że żele nadające się do depilacji laserowej, sprawdzają się również w przypadku innych zabiegów – czy to kosmetycznych, czy dermatologicznych. Spełniają ważną rolę podczas działania lasera wysokoenergetycznego oraz źródeł IPL. Chodzi między innymi o takie zabiegi jak: usuwanie tatuaży, zmian pigmentowych czy naczyniowych na skórze. 

Przeczytaj także: Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

Żel do depilacji laserowej – czy jest konieczny?

W większości placówek wykonujących zabiegi depilacji laserowej stosowane są żele chłodzące. Warto jednak wspomnieć, że ich używanie nie jest konieczne. Jeżeli w gabinetach wykorzystuje się nowoczesne sprzęty z systemem SHR, to żel może okazać się niepotrzebny. SPEC3Hybrid (wspomniane już urządzenie opatentowane przez Depilacja.pl) jest bardzo delikatny w działaniu i skuteczny. Świetnie radzi sobie z usuwaniem owłosienia bez żelu, nie powodując bólu i dyskomfortu.

Wykorzystywany w SPEC3Hybrid system SHR emituje dużą częstotliwość impulsów zamiast jednego silnego strzału, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko poparzeń i uszkodzeń tkanek sąsiadujących. Dodatkowo został on wyposażony w innowacyjny układ chłodzenia w głowicy zabiegowej. Pozwala to na kontrolę ilości ciepła w skórze, co przekłada się na bezpieczeństwo zabiegów, komfort, brak bólu i ochronę także w przypadku bardzo ciemnych fototypów.

Żel do USG – czy sprawdzi się przy laseroterapii?

W gabinetach depilacji laserowej często stosuje się również żele, które przeznaczone są głównie do USG (jak i zabiegów z ultradźwiękami, czy w terapii ultrasonograficznej). To zazwyczaj preparaty wykonane na bazie wodnej, nie posiadające w swoim składzie soli czy innych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na żywotność głowicy ultrasonograficznej czy głowicy lasera. 

W internecie można znaleźć fałszywe informacje, jakoby żel do USG powodował poparzenia w trakcie depilacji laserem. Nic bardziej mylnego! – Nigdy nie zastosowalibyśmy wobec naszych Pacjentów środka, który potencjalnie mógłby komukolwiek wyrządzić krzywdę. Jeżeli decydujemy się na wprowadzenie jakiegoś preparatu czy urządzenia do naszej sieci, zawsze w pierwszej kolejności testujemy nowy produkt pod kątem bezpieczeństwa i efektywności. Połączenie żelu do USG z głowicą lasera nie powoduje poparzeń i nigdy taka sytuacja nie miała miejsca – tłumaczy specjalista salonów Depilacja.pl.

Żele łagodzące po depilacji laserowej

Żel do depilacji laserowej bywa również kojarzony z zaleceniami po laseroterapii. Po zabiegu skóra może być bowiem lekko podrażniona. W niektórych przypadkach występuje także rumień. Kosmetolodzy zalecają wówczas stosowanie preparatu łagodzącego, np. żelu aloesowego, alantanu czy panthenolu. W salonach Depilacja.pl pacjenci mogą zakupić odpowiednie, wysokiej jakości preparaty.

Warto również pamiętać, że same żele łagodzące to nie wszystko. Po zabiegu nie wolno podrażniać miejsc poddanych depilacji. Zaleca się odstawienie mocno perfumowanych preparatów, antyperspirantów i przede wszystkim – produktów na bazie alkoholu. Nie należy stosować również peelingów ani trzeć skóry mocno ręcznikiem. Niewskazane jest także korzystanie z gorących kąpieli czy sauny.

Oczywiście najważniejszym zaleceniem po zabiegu jest zakaz eksponowania skóry (poddanej depilacji) na słońce. Nie można odwiedzać także solarium ani stosować samoopalaczy. Laseroterapia to zazwyczaj seria kilku lub kilkunastu zabiegów. Po każdej wizycie w gabinecie włoski będą coraz mniej widoczne. Nie wolno ich jednak wyrywać – można, a nawet trzeba, golić je maszynką jednorazową.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej można pić alkohol?

Depilacja laserowa z żelem – podsumowanie

Czy stosowanie żelu do depilacji laserowej jest konieczne? Nie, choć może być wskazane. Decydując się na zabieg tego typu, udaj się do renomowanego miejsca, gdzie kosmetolodzy mają wysokie kompetencje i pracują na innowacyjnych sprzętach, które niwelują ból i dyskomfort podczas zabiegów. Umów się już dziś na bezpłatną konsultację w salonach Depilacja. Powodzenia! 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 8
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

rodzaje_skory_a_depilacja_laserowa
Czy rodzaj skóry ma wpływ na efektywność depilacji? Porównuj...
Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez kobiety i coraz częściej także przez mę...
golenie_wlosow_na_rekach
Czy można golić włosy na rękach? Poznaj za i przeciw!
Golenie włosów na rękach może wzbudzać nie tylko wiele wątpliwości, ale nawet kontrowersji. Niektórzy odczuwają silną po...
pielegnacja_okolic_bikini_po_depilacji_laserowej
Bikini po depilacji laserowej - jak dbać o wrażliwą skórę po...
Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo popularna metoda usuwania owłosienia także ze strefy bikini. Jednak każdy sposób na...

Proponowane zabiegi