Twój koszyk jest pusty!

Zerwany naskórek po depilacji wąsika – jak go uniknąć?

2 stycznia 2023
Depilacja
Spis treści

Zbyt widoczne owłosienie na twarzy może powodować u kobiet dyskomfort. Oczywiście zupełnie niepotrzebnie – włoski w tym miejscu, nawet u przedstawicielek płci pięknej, są w pełni naturalne. Jeżeli jednak chcesz się ich pozbyć – do dyspozycji masz mnóstwo metod, w tym oczywiście depilację woskiem. Co zrobić, aby w trakcie pozbywania się owłosienia w ten sposób, nie doszło do zerwania naskórka?

Zerwany naskórek po depilacji woskiem - najczęstsze przyczyny

Depilacja woskiem to często wybierana metoda do depilacji wąsika. Sposób ten ma wielu swoich zwolenników i przeciwników. Zaleca się, aby korzystać z tej metody w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Wiele pań jednak przeprowadza go samodzielnie. Nie jest to bardzo skomplikowane, ale łatwo, szczególnie na początku tej drogi, o podrażnienia, a nawet zerwanie naskórka. Dlaczego? Jedną z najczęściej występujących przyczyn powodujących podrażnienia i zerwanie naskórka jest nieodpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Chodzi oczywiście o pielęgnację na całą twarz, która nierzadko zawiera zbyt wiele elementów. Tuż przed depilacją nie warto wprowadzać nowych kosmetyków. Nie chodzi tylko o wrażliwą skórę, ale oczywistym jest, że w jej przypadku warto zwrócić na tę kwestię uwagę szczególnie. Każdy nowy produkt może wywołać bowiem reakcje alergiczne, albo po prostu podrażnienie. Przez to depilacja może spowodować silne podrażnienie. Kiedy zatem wprowadzać nowy specyfik do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej? Gdy skóra będzie w pełni wygojona po zabiegu.

Co jeszcze może wywoływać zerwanie naskórka? Wiele kobiet decyduje się na zastosowanie tuż przed zabiegiem peelingów enzymatycznych, kwasowych czy ziarnistych. Trzeba pamiętać, że kosmetyki złuszczające, w tym oczywiście peelingi, złuszczają warstwę rogową naskórka. Ten nie odbuduje się prawdopodobnie ani tego samego dnia, ani na następny dzień. Przez to depilacja, wykonana tuż po złuszczaniu, może doprowadzić do zerwania naskórka.

Często stosujesz kosmetyki z retinolem, a planujesz w najbliższym czasie depilację wąsika? Tuż przed wykonaniem tej metody, nie nakładaj specyfików z retinolem. To również bardzo częsta przyczyna występowania podrażnień, a nawet zerwania naskórka właśnie. 

undefined

Zerwany naskórek po depilacji - co zrobić?

Gdy dojdzie do zerwania naskórka, najczęściej pojawiają się zaczerwienienie, a czasem także małe kropelki osocza. Nierzadko dochodzi również do pękania naczynek i powstawania siniaków. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach po przeprowadzonym zabiegu można zauważyć strupki, takie same jak te po ranach otartych.

Co trzeba zrobić, gdy zerwana skóra po depilacji wąsika jest faktem? Przede wszystkim nie należy panikować. Taka sytuacja, choć bardzo nieprzyjemna, przydarzyła się wielu kobietom i rzadko która już o tej historii pamięta. 

Przede wszystkim warto posmarować naskórek preparatem, który złagodzi podrażnienie. Mogą to być Sudocrem, Alantan, czy Pantenol. Po jakimś czasie, gdy naskórek lekko się podgoi, warto zastosować łagodny krem dla dzieci. Uwaga! Nie należy wystawiać twarzy bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, gdyż to może nie tylko opóźnić gojenie, ale też zaostrzyć objawy.

Przede wszystkim warto uzbroić się w cierpliwość. U niektórych proces gojenia może trwać nawet kilka dni. Nie warto dotykać miejsca, gdzie doszło do zerwania naskórka, o drapaniu nie wspominając.

Zerwany naskórek podczas depilacji - jak tego uniknąć? 

Zerwana skóra po wosku to niestety nic przyjemnego. Dlatego warto do zabiegu depilacji wąsika woskiem dobrze się przygotować. Zerwanie naskórka ma bardzo często miejsce właśnie w okolicach wąsika, gdyż to tam skóra jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia mechaniczne. By nie doszło do takiej sytuacji, należy odpowiednio przygotować skórę. Najpierw oczywiście chodzi o jej oczyszczenie, a następnie nałożenie produktu ochronnego. Do tego ostatniego celu sprawdzi się między innymi oliwka. To właśnie taki produkt zapewnia warstwę ochronną, nawilża skórę i natłuszcza ją. Dzięki temu ryzyko zerwania naskórka jest mniejsze. Warto pamiętać również o przygotowaniu ze względu na minimalizację odczuć bólowych, co ma znaczenie nie tylko u osób z niskim progiem bólu.

Oczywiście kluczowe jest dopasowanie temperatury wosku. Należy bezwzględnie zastosować tę zalecaną przez producenta. Konieczne jest również odpowiednie naciąganie skóry przed oraz w trakcie depilacji.

Jeżeli nie masz pewności, jak Twoja skóra zareaguje w trakcie zabiegu depilacji, to odwiedź wcześniej profesjonalny gabinet kosmetyczny, w którym specjalista oceni stan Twojej skóry i potencjał do powstawania siniaków czy pękania naczynek. Każda skóra jest inna u każdego występują inne predyspozycje do różnorodnych reakcji skórnych i podskórnych.

Depilacja woskiem wąsika - najlepsza alternatywa

Ryzyko powstania podrażnień czy zerwania skórka podczas depilacji wąsika woskiem jest bardzo duże. Warto zatem pomyśleć o zmianie tej metody na powszechną już depilację laserową. Na tę składa się seria zabiegów realizowanych w profesjonalnym gabinecie. Wystarczy zatem maksymalnie kilka miesięcy (zabiegi przeprowadzane są co kilka tygodni), aby cieszyć się gładką skórą bez podrażnień na stałe. Podczas depilacji laserowej dochodzi do uszkodzenia macierzy włosa, przez co nowe, owłosione już nie może się pojawić. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale objawy te mijają wręcz błyskawicznie. Depilacji laserowej nie można przeprowadzić samodzielnie. Trzeba udać się do renomowanego gabinetu, w którym stosowane są innowacyjne, certyfikowane sprzęty, a kompetencje kosmetologa przeprowadzającego zabieg wysokie. Wybierz sprawdzoną placówkę, tj. gabinet depilacja.pl. Z pewnością jeden z nich znajduje się bardzo blisko Twojego miejsca zamieszkania. Sprawdź lokalizację salonu na stronie internetowej depilacja.pl i również tam umów bezpłatną wizytę konsultacyjną, która nie zobowiązuje Cię do skorzystania z oferty

Zerwany naskórek po depilacji - podsumowanie

Jak widzisz zerwanie naskórka po depilacji wąsika może stać się faktem. Zastosuj się zatem do powyższych rad, aby uniknąć przykrych objawów. Przede wszystkim odpowiednio przygotuj skórę do depilacji, a następnie nie zapomnij o kluczowych zasadach w trakcie zabiegu. Zawsze możesz też wybrać alternatywny zabieg pozbycia się niekomfortowych włosków z twarzy. Chodzi oczywiście o depilację laserową. To metoda, która obecnie nie ma sobie równych. Nie tylko pozbawia podrażnień, ale również zapewnia gładką skórę na długie lata, jeżeli nie na stałe. Dowiedz się na stronie internetowej depilacja.pl. Do zobaczenia w naszych salonach!

undefined

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online