Endermologia to nowoczesny zabieg, który modeluje sylwetkę i pomaga pozbyć się cellulitu. Wbrew pozorom ten rodzaj masażu podciśnieniowego jest relaksujący. Wciąż jednak pozostaje pytanie: czy endermologia boli?
Osiągniecie szczupłej sylwetki i gładkiej skóry to nie lada wyzwanie. Niektóre osoby mogą cieszyć się takim ciałem bez większego wysiłku – wpływ na to mają m.in. geny, ale z pewnością także prowadzony tryb życia. Picie dużych ilości wody, dieta oparta na owocach i warzywach, unikanie przetworzonych produktów, regularne treningi – to wszystko pomaga w utrzymaniu smukłej sylwetki.
Niestety wiele osób mimo powyższych działań nadal narzeka na cellulit występujący głównie na udach, pośladkach oraz ramionach. Szczególnie w tych partiach organizm ma tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Domowe sposoby, takie jak masaż bańką chińską, szczotkowanie na sucho czy naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, mogą pomóc, ale zazwyczaj nie są w stanie całkowicie zlikwidować pomarańczowej skórki.
Nic dziwnego, że popularność zabiegów wyszczuplających rośnie. Medycyna estetyczna ma do zaoferowania coraz więcej bardzo skutecznych metod zwalczania cellulitu. Wiele osób bierze je pod uwagę, ale obawia się bólu. Faktycznie, niektóre z zabiegów modelujących sylwetkę mogą go sprawiać lub powodować dyskomfort. Jeżeli masz niski próg bólu, wybierz endermologię. Dla większości pacjentów masaż podciśnieniowy jest bardzo komfortowy.
Endermologia – na czym polega zabieg?
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę oraz tkanki podskórne. Głowica sprzętu zasysa płat skóry, a następnie masuje go dwiema rolkami. Kosmetolog przeprowadzający zabieg stosuje programy zabiegowe, dzięki czemu dociera do bardzo głęboko zlokalizowanych komórek tłuszczowych. Urządzenie do endermologii można stosować do masażu właściwie każdej partii ciała, także twarzy.
Działanie zabiegu łączy w sobie częstotliwość radiową bipolarną, energię światła podczerwieni oraz podciśnienia i mechanicznego masażu rolkami. Zintegrowane światła podczerwieni oraz RF zwiększają dyfuzję tlenu wewnątrz komórek, ogrzewając tkanki.
Przeczytaj również: Powiększenie biustu bez operacji? Odpowiedzią jest endermologia!
Endermologia – efekty
Dzięki endermologii możesz osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Pierwsze rezultaty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Kolejne wizyty w gabinecie depilacja.pl zapewniają ogromną satysfakcję – skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, a cellulit mniej widoczny. Endermologia pomaga także widocznie wymodelować sylwetkę. To nie wszystko. Z zabiegu coraz częściej korzystają sportowcy. Masaż podciśnieniowy jest bowiem głęboko relaksujący – rozluźnia napięte mięśnie po serii bardzo intensywnych treningów.
Efektem endermologii może być także eliminacja obrzęków. Te zwalcza tzw. drenaż limfatyczny, który ma miejsce podczas masażu podciśnieniowego. Proces ten przyspiesza krążenie krwi oraz limfy. Tym samym z organizmu wydalany jest nie tylko nadmiar wody, ale również toksyny. Pozbycie się tych ostatnich znacznie wpływa na poprawę nastroju oraz pomaga w chudnięciu.
Warto pamiętać, że w osiągnięciu spektakularnych i trwałych rezultatów pomaga prowadzenie zdrowego trybu życia. Szczególnie w trakcie wykonywania serii zabiegów warto unikać węglowodanów, pić duże ilości wody oraz ograniczyć tłuszcze zwierzęce i przetworzone produkty żywnościowe. Dzięki takim działaniom detoksykacja organizmu przyspiesza, a co za tym idzie – efekty są szybciej widoczne.
Endermologia – czy boli?
Czy endermologia boli? To pytanie bardzo często zadawane jest przez pacjentki salonów depilacja.pl. Nic dziwnego – w końcu chcemy, żeby zabieg był dla nas jak najbardziej komfortowy. Oczywiście wiele zależy od konkretnego pacjenta. Niektórzy mają bardzo niski próg bólu. Wówczas masaż podciśnieniowy może być odczuwalny, przynajmniej na początku. Każdy kolejny zabieg będzie powodował mniejszy dyskomfort, a ostatni powinien być nawet bardzo relaksujący.
Czy skutkiem ubocznym endermologii mogą być siniaki? Zabieg, mimo efektywności działania, nie pozostawia nieprzyjemnych niespodzianek w postaci zaczerwienionej, podrażnionej czy posiniaczonej skóry. Po zabiegu nie trzeba też poddawać się rekonwalescencji. Od razu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zabieg jest w stu procentach bezinwazyjny oraz bezpieczny.
Endermologia – jak zacząć?
Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem endermologii, koniecznie umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą depilacja.pl. Takie spotkanie jest bezpłatne. Podczas konsultacji specjalista oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Ten ostatni jest niezbędny, aby finalny zabieg okazał się bezpieczny. Istnieje bowiem sporo przeciwwskazań, przez które nie można poddać się endermologii. Spotkanie ze specjalistą to również doskonała okazja do zadania pytań i rozwiania swoich wątpliwości. Pamiętaj, że finalne efekty, takie jak zmniejszony cellulit czy jędrniejsza skóra, osiągniesz dopiero po serii zabiegów. Ich liczbę wstępnie określi kosmetolog podczas pierwszej konsultacji. Zazwyczaj potrzebnych jest około 5-6 zabiegów.
Przeczytaj także: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?
Endermologia – przeciwwskazania
Endermologia jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym, ale trzeba pamiętać, że oddziałuje na najgłębsze warstwy skóry, a to oznacza, że nie może być stosowana u wszystkich. Pacjenci z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną, aktywną chorobą nowotworową czy zapaleniem żył zazwyczaj nie otrzymują zgody na przeprowadzenie zabiegu. Metodzie tej nie powinny się także poddawać osoby, które mają bolesne żylaki. Sama skłonność do ich tworzenia również stanowi przeciwwskazanie do zabiegu, podobnie jak przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji także nie mogą skorzystać z masażu podciśnieniowego.
Endermologia – tak czy nie?
Czy endermologia boli, czy jest bezpieczna i czy rzeczywiście zapewnia świetne efekty? Znasz już odpowiedź na te pytania. Masaż podciśnieniowy nowej generacji pomoże Ci nie tylko wymodelować sylwetkę i uzyskać gładką skórę bez cellulitu, ale także rozluźnić mięśnie. A wszystko to podczas relaksującego, bezbolesnego zabiegu. S