Endermologia – sposób na boczki

Spis treści

1. Boczki - czym są i jak je zgubić? 

1.1. Dieta na boczki

1.2. Ćwiczenia fizyczne

2. Jak zlikwidować boczki? Cierpliwość przede wszystkim.

2.1. HIFU - lifting bez skalpela na boczki

2.2. Redukcja boczków za pomocą niskiej temperatury

2.3. Endermologia - boczki precz!

3. Endermologia - jak wygląda zabieg na boczki?

4. Endermologia - częstotliwość zabiegów

Szukasz sposobów na wyszczuplenie ciała? Coraz większą popularnością cieszy się endermologia. Sposób na boczki, cellulit, ale też rozluźnienie mięśni w pełni nowoczesny i bezpieczny na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom.

Zastanawiasz się, jak zgubić boczki? Rzeczywiście nagromadzona tkanka tłuszczowa po bokach ciała może być uciążliwa. Często trudno zwalczyć ją za pomocą diety i treningów. O wiele prościej (i efektywniej) jest sięgnąć po bardziej sprawdzone metody. A do takich zaliczamy endermologię. Słyszałaś o tej metodzie? To świetny zabieg na boczki, ale nie tylko. Dowiedz się więcej. 

Boczki – czym są i jak je zgubić? 

Tkanka tłuszczowa ma tendencję do odkładania się w różnych miejscach. Kobiety skarżą się na jej nagromadzenie przede wszystkim na brzuchu, udach, ale też m.in. w talii. To właśnie tutaj tworzą się tzw. boczki. Niemal każdy wie, czym są i jak bardzo potrafią być uciążliwe. Fałdki te dotyczą nawet bardzo szczupłych osób. Niezależnie jednak na jakim ciele występują – potrafią być bardzo nieestetyczne. Sposobów na ich zwalczenie może być kilka. Od czego warto zacząć?

Dieta na boczki

Oczywiście dieta nie pozbawi Cię nadmiaru tkanki tłuszczowej tylko z jednego miejsca na ciele. Najprawdopodobniej będziesz chudnąć całościowo, choć oczywiście znajdą się strefy, które będą bardziej oporne na deficyt kaloryczny. Mimo wszystko warto zacząć od odpowiedniego odżywiania. Postaw na zbilansowane posiłki, składające się z dużej ilości warzyw. Nie zapominaj o białku (ok. 30% posiłku) i tłuszczach (ok. 15%). Węglowodany powinny stanowić ok. 50-60% dania. Pij dużo wody. Unikaj przetworzonego jedzenia i alkoholu. Taki styl życia wpłynie pozytywnie nie tylko na wygląd Twojego ciała, ale przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie.

Ćwiczenia fizyczne

Aktywność fizyczna odgrywa ogromną rolę w procesie odchudzania czy modelowania sylwetki. Teoretycznie warto spróbować ćwiczeń modelujących newralgiczne strefy, ale nie można zapominać o cardio. Wybierz to, co lubisz – rower, pływanie, bieganie, a nawet spacery. Ważne, by się ruszać i to regularnie – to dobry sposób na walkę z boczkami. Treningi tego typu wspomagają proces odchudzania, tj. doprowadzają do redukcji tkanki tłuszczowej. W efekcie dochodzi do zmniejszenia obwodów. A jak pozbyć się boczków za pomocą ćwiczeń modelujących? Dobrze wybierać treningi na brzuch – znajdziesz dzisiaj całe spektrum tego typu aktywności. Sprawdź pomysły na ćwiczenia w internecie, albo po prostu udaj się na trening na siłownię sięgając po pomoc trenera personalnego. Pamiętaj, aby ruszać się regularnie – to kluczowe w procesie kształtowania sylwetki.  

Jak zlikwidować boczki? Cierpliwość przede wszystkim.

Pamiętaj, że dieta i ćwiczenia, choć mogą okazać się skuteczne, wymagają sporo czasu. Nie zauważysz efektów po tygodniu. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty mogą być trudne do zauważenia gołym okiem, szczególnie na początku. By motywować się sukcesami, załóż zeszyt i wpisz tam pomiary swojego ciała (m.in. talii). Rób tak regularnie w trakcie swojego procesu przemiany, a na pewno będziesz zauważać efekty. 

Co jednak wtedy, gdy te przychodzą naprawdę wolno? Rzeczywiście tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicach bioder i tuż nad nimi potrafi być bardzo uporczywa. Często nie mogą poradzić sobie z nią osoby szczupłe, zdrowo się odżywiające i wysportowane. Wtedy, zamiast się zamartwiać, o wiele lepiej sięgnąć po skuteczne metody. A do takich na pewno zaliczamy zabiegi medycyny estetycznej. Dzisiaj do wyboru mamy ich całe spektrum. Polecamy między innymi jeden z nich – endermologię. 

Jak zrzucić boczki szybko i skutecznie? Decydując się na zabieg medycyny estetycznej. W dzisiejszych czasach ta nowoczesna dziedzina oferuje mnóstwo innowacyjnych metod, które są w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Do wyboru masz sporo technik, m.in. HIFU, kriolipolizę, karboksyterapię czy… endermologię, o której już wspominaliśmy w tym materiale. 

HIFU – lifting bez skalpela na boczki

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to zabieg, który często nazywany jest liftingiem bez skalpela. Rzeczywiście zapewnia świetne efekty i to często już po jednej wizycie. Polega na zastosowaniu zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która podgrzewa trzy warstwy tkanek: skórę, lipidy oraz mięśnie. Tym samym doprowadza do ich obkurczenia oraz mikrouszkodzeń, które wywołują zaś intensywną regenerację. Ta ostatnia powoduje spalanie tłuszczu.

Przeczytaj również: Opis zabiegu – HIFU

Redukcja boczków za pomocą niskiej temperatury

Ciekawą opcję może okazać się też kriolipoliza. Tutaj sekretem jest zastosowanie niskiej temperatury. Ta wymraża tkankę tłuszczową intensywnie ją redukując. Wystarczy kilka zabiegów, aby cieszyć się satysfakcjonującymi efektami.

Przeczytaj również: Opis zabiegu – Kriolipoliza

Endermologia – boczki precz!

Endermologia to kolejny, świetny zabieg, który nie tylko zniweluje boczki, ale też zrelaksuje i odpręży. Nic dziwnego. To w końcu rodzaj masażu podciśnieniowego, który od dawna cieszy się ogromną popularnością ze względu na świetne efekty, jeśli chodzi o modelowanie ciała, ale też ujędrnienie skóry (koniec z cellulitem!). Już po kilku zabiegach efekty są wyraźnie widoczne. Skóra staje się gładsza i sprężysta, a nagromadzona na boczkach tkanka tłuszczowa znacznie zredukowana!

Endermologia – jak wygląda zabieg na boczki?

Endermologia to rodzaj masażu, podczas którego wykorzystywane jest podciśnienie, które reguluje się komputerowo. Podczas zabiegu na boczki czy inną część ciała pomiędzy dwie rolki sprzętu „wciągana” jest fałda skóry, która następnie poddawana jest intensywnemu masażowi. Rolki masują zewnętrzną oraz wewnętrzną warstwę skóry. Dzięki temu tkanki są w pełni aktywne. 

Endermologia nie należy do zabiegów bolesnych. Mocno stymuluje co prawda krążenie, ale mimo to bardziej relaksuje niż sprawia dyskomfort. Ostateczne odczucia zależne są jednak od konkretnego pacjenta. Ci z bardzo niskim progiem bólu mogą odczuwać lekki ból. W salonach depilacja.pl przywiązujemy ogromną wagę do komfortu pacjenta. Jeżeli tylko zgłaszają nam gorsze samopoczucie, to dobieramy odpowiednio mniejszą intensywność, aby nie powodować bolesności, a jednocześnie zapewniać efekty. 

Endermologia – częstotliwość zabiegów

Ile zabiegów będzie potrzebnych, aby wyraźnie zredukować „boczki”? Wszystko zależy od konkretnego pacjenta – u niektórych efekty będą widoczne szybciej. Zazwyczaj jednak potrzebnych jest kilka lub kilkanaście zabiegów, aby uznać terapię za udaną. Aby poprawić efekty i podtrzymać je na długo warto stosować zdrowy tryb życia – zdrowa dieta i regularne treningi wyjdą na dobre też pod wieloma innymi względami. 

Zastanawiasz się, czy endermologia jest dla Ciebie? Umów się już dziś na wizytę konsultacyjną do gabinetu depilacja.pl. Znajdź salon znajdujący się blisko Twojego miejsca zamieszkania i zarezerwuj termin spotkania. Zrobisz to poprzez prosty w obsłudze formularz na stronie internetowej depilacja.pl