Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Endermologia w ciąży – czy jest bezpieczna?

6 lipca 2022
Endermologia
Spis treści

Endermologia to zabieg medycyny estetycznej cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Nie każdy może jednak skorzystać z tej metody – podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, tak i w tym przypadku występuje sporo przeciwwskazań. Czy ciąża jest jednym z nich? Wyjaśniamy.

Czy endermologia w ciąży jest możliwa? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele przyszłych mam, które chcą zadbać o atrakcyjny wygląd swojej skóry także na etapie przed porodowym. Rzeczywiście niektóre zabiegi w ciąży są jak najbardziej możliwe w realizacji, a nawet wskazane. Czy endermologia także? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, który niweluje tkankę tłuszczową, rozstępy, cellulit, a nawet zmarszczki. Z metody tej korzystają także sportowcy, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, w celu rozluźnienia mięśni po intensywnej aktywności fizycznej.

Endermologia bardzo efektywnie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Można ją stosować właściwie na wszystkie części ciała, także piersi. Zabieg ten przyspiesza przemianę materii i pobudza organizm do aktywnego usuwania komórek tłuszczowych. W ten sposób rozbija złogi tłuszczu, czego efektem są mniejsze obwody, cellulit, rozstępy, zmarszczki czy tkanka tłuszczowa. Zabieg ten poprawia także kontur twarzy.

Endermologia realizowana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę, rolki oraz komorę ssącą. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, fałd skóry zasysany jest przez rolki głowicy, przez co dochodzi do pobudzenia nawet bardzo głęboko położonych warstw skóry. Intensywność pracy aparatu dostosowywana jest do pacjenta, jego odczuć i oczywiście oczekiwanych rezultatów. Zazwyczaj aparat działa mocniej w przypadku ud czy brzucha, a delikatniej w przypadku twarzy. Warto pamiętać, że endermologia modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę, rozbija złogi tłuszczu, ale także poprawia samopoczucie. Podczas zabiegu dochodzi bowiem do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Endermologia to świetna metoda służąca odprężeniu, redukcji obrzęków i zmniejszeniu bólów mięśni.

➡️ Przeczytaj również: Endermologia na cellulit – 9 faktów, które przekonają Cię do zabiegu!

Endermologia – efekty

Na jakie rezultaty możesz liczyć po skorzystaniu z zabiegu endermologii? Sprawdź listę najczęściej występujących efektów:

  • odmłodzenie i ujędrnienie skóry,
  • poprawa elastyczności skóry szyi, twarzy, dekoltu, ramion,
  • spłycenie blizn, wygładzenie i redukcja zmarszczek,
  • złagodzenie konturu oczu oraz ust,
  • wymodelowanie sylwetki – masaż podciśnieniowy niweluje cellulit oraz tkankę tłuszczową, ujędrnia także skórę oraz zmniejsza obwody w poddawanych zabiegowi częściach ciała,
  • poprawa samopoczucia – endermologia wywołuje w organizmie produkcję hormonów szczęścia czyli endorfin,
  • oczyszczenie organizmu – endermologia doprowadza do tak zwanej detoksykacji organizmu. A wszystko to dzięki stymulacji krążenia krwi i limfy oraz drenażu płynów ustrojowych,
  • przygotowanie do treningu – endermologia powoduje efekt rozgrzania oraz przygotowania mięśni do intensywnej aktywności fizycznej,
  • regeneracja potreningowa – endermologia to także świetny pomysł do realizacji po intensywnym treningu. Masaż podciśnieniowy rozluźnia mięśnie i regeneruje mikrouszkodzenia we włóknach mięśniowych.

Endermologia w ciąży – czy to bezpieczne?

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu endermologii? Należy pamiętać, że metoda ta oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Przez to nie może być zastosowana przez każdego. Jeżeli zmagasz się z tłuszczakami, przepukliną brzuszną, żylakami, zapaleniem żył czy chorobą nowotworową – nie możesz poddać się masażowi podciśnieniowemu. Przyjmowanie leków rozrzedzających krew także stanowi przeciwwskazanie do tego zabiegu. Podobnie wygląda to w przypadku ciąży oraz okresu laktacji. W niektórych gabinetach medycyny estetycznej masaż podciśnieniowy jest zalecany kobietom w ciąży. Metoda ta może bowiem pomóc pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, czego efektem będzie zniwelowanie opuchlizny. W tym przypadku głowica może zadziałać tylko na nogi, ale tylko pod warunkiem zgody lekarza prowadzącego ciążę oraz z kosmetologa przeprowadzającego wywiad medyczny.

W salonach depilacja.pl przed skorzystaniem z każdej terapii nasze pacjentki odbywają wstępną konsultację ze specjalistą. To świetna okazja do zadawania wszelkich pytań i rozwiania wątpliwości na temat depilacji laserowej, czy endermologii. Ekspert bada stan skóry i przeprowadza wywiad medyczny.

Zatem odpowiedź na pytanie czy endermologia jest bezpieczna w ciąży, brzmi: to zależy. Metoda ta jest w 100% bezpieczna i bezinwazyjna, ale jednak ciąża to bardzo wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby z mamą i jej przyszłym potomstwem wszystko było w porządku. Nikt nie wykonuje takich zabiegów na kobietach w ciąży w pierwszym trymestrze, ponieważ istnieje ryzyko poronienia. Ciąża musi być pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego, od którego zostanie uzyskana zgoda na wykonanie zabiegu endermologii. Czasami bezpieczniej jest poczekać z zabiegami do momentu rozwiązania ciąży i zakończenia karmienia piersią.

endermologia_jak_wyszczuplic_cialo

➡️ Przeczytaj również: Endermologia – przeciwwskazania, o których warto wiedzieć

Endermologia w ciąży – o czym musisz pamiętać?

Endermologia a ciąża – o czym musisz pamiętać? Przede wszystkim o wybraniu renomowanej placówki, w której realizowane są zabiegi endermologii. W sprawdzonych miejscach zatrudniani są kompetentni i doświadczeni specjaliści pracujący na certyfikowanych i bezpiecznych sprzętach. To kluczowe, nie tylko w kontekście rezultatów, ale także bezpieczeństwa. Serdecznie polecamy Ci salony depilacja.pl, które znajdziesz w całej Polsce. Nasi eksperci dobiorą odpowiednią moc urządzenia, tak aby efekty były jak najlepsze przy zachowaniu pełnego komfortu podczas zabiegu. Oni zdecydują również, czy możesz poddać się endermologii będąc w ciąży. Zabiegi można wykonywać tylko na wyznaczonych przez kosmetologa partiach (pomijamy brzuch, piersi, plecy, ramiona) ze względu na bezpieczeństwo pacjentki – chronimy nasze maleństwo oraz części ciała, które są odpowiedzialne za proces rozrodczy. Pamiętaj również, aby tę kwestię przedyskutować z ginekologiem prowadzącym.

Endermologia w ciąży? Forum internetowe, właściwie każde, dostarczy nam różnych informacji na ten temat. Nie warto jednak ufać przypadkowym opiniom. Kluczowa jest konsultacja ze specjalistą, tak jak ma to miejsce np. w salonach depilacja.pl.

Pamiętaj, że jak najbardziej możliwa jest endermologia na brzuch po ciąży. Oczywiście wówczas zabieg przeprowadza się po zakończeniu połogu, jeśli nie karmisz piersią. Okres laktacji jest także przeciwwskazaniem, ponieważ podczas wykonywania zabiegu organizm zaczyna się oczyszczać. Toksyny znajdujące się w naszym ciele zostają usunięte min. przez gruczoły skórne. Wiąże się to również z tym, że przedostają się do gruczołów mlecznych i mleko matki karmiącej może zmienić swój skład i być niekorzystne dla karmionego dziecka.

Efekty endermologii można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Skóra stanie się bardziej wzmocniona, jędrna oraz napięta. Po kilku wizytach w gabinecie medycyny estetycznej brzuch może nawet wyglądać tak jak przed ciążą. Warto rozważyć tę opcję i wcześniej, tak jak w każdym innym przypadku, przedyskutować tę kwestię ze specjalistą. Pamiętaj, że korzystając z konsultacji (która jest bezpłatna) w salonach depilacja.pl, nie musisz czuć się zobowiązana do skorzystania z oferty salonu. Potraktuj tę wizytę jako okazję do zaznajomienia się z tematem i rozwiania swoich wątpliwości.

endermologia_smukle_cialo_zabiegi

➡️ Przeczytaj również: Endermologia po ciąży. Jakie efekty może przynieść?

Endermologia a ciąża – podsumowanie

Już wiesz, jak skutecznym zabiegiem jest endermologia, która poprawia krążenie krwi, co zatrzymuje puchnięcie nóg, które właśnie przez zły dopływ krwi oraz nagromadzenie wody w tkankach przybierają znacznie większe rozmiary. Ciąża stanowi przeciwwskazanie do większości zabiegów medycyny estetycznej. W przypadku endermologii nie musi tak być – temat jednak wymaga przedyskutowania z ekspertem medycyny estetycznej oraz ginekologiem prowadzącym ciążę. W salonach depilacja.pl zachowujemy wszelkie środki ostrożności, dlatego w większości przypadków nie rekomendujemy masażu podciśnieniowego w czasie ciąży.

🎥 Zobacz wideo: Endermologia – wskazania i korzyści zabiegu

endermologia_efekty_uboczne

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły