Twój koszyk jest pusty!

Martwi Cię obwisła skóra po odchudzaniu? Postaw na endermologię!

10 października 2021
Endermologia
Endermologia
Spis treści

Martwi Was nieestetyczna, obwisła skóra po odchudzaniu? Nie przejmujcie się, są na nią sprawdzone i skuteczne metody, które nie wymagają poddawania się operacji plastycznej! Przygotowaliśmy artykuł, który wyjaśni, jak dzięki endermologii przywrócić skórze dawny wygląd.

Obwisła skóra na brzuchu, ramionach i udach potrafi wyjątkowo skutecznie zniszczyć radość z osiągnięcia sukcesu po długich miesiącach diety. Luźne tkanki pojawiają się najczęściej wtedy, gdy w krótkim czasie tracimy dużą ilość kilogramów. Podobny efekt pojawia się również po urodzeniu dziecka, szczególnie u kobiet z wyjątkowo pokaźnymi brzuchami lub po ciążach bliźniaczych. Skóra nie zawsze jest w stanie obkurczyć się do swoich pierwotnych rozmiarów, a rozciągnięte tkanki wymagają interwencji większego kalibru, niż kremy i klasyczne masaże. Na ratunek przychodzi już nie tylko chirurgia plastyczna, ale również medycyna estetyczna! Przeczytajcie, jakie rewelacyjne efekty można osiągnąć zastępując skalpel masażem limfatycznym, jakim jest endermologia.

Skąd się bierze obwisła skóra po odchudzaniu?

Aby skutecznie walczyć z tym zjawiskiem, warto zrozumieć, jak powstaje luźna skóra po odchudzaniu. Jak wiecie, nadmierne kilogramy wynikają ze znaczne zwiększonej objętości tkanki tłuszczowej. Znajdująca się tuż pod warstwami skóry, powoduje jej rozciąganie i stopniowe zwiększanie powierzchni. Znacznemu wydłużeniu ulegają włókna kolagenowe, które nie są w stanie w krótkim czasie powrócić do pierwotnych rozmiarów. Gdy odchudzanie jest powolne lub gdy następuje u osoby bardzo młodej, skóra jest zazwyczaj w stanie obkurczyć się i utrzymać właściwe napięcie. Czemu ważny jest w tym przypadku wiek? Ponieważ w młodej skórze występuje o wiele więcej fibroblastów, produkujących włókna elastyny i kolagenu. Odchudzanie z dużej wagi w wieku powyżej 40 lat dość często pozostawia obwisłą skórę. Pamiętajcie jednak, że o wiele większym problemem dla organizmu są komplikacje zdrowotne wynikające z otyłości, niż szkopuł estetyczny, polegający na fragmentach luźnej skóry. Zdecydowanie łatwiej zwalczyć ten problem, niż latami borykać się z następstwami znacznej nadwagi!

Sposoby na obwisłą skórę po odchudzaniu

Zastanawiacie się zapewne, jak pozbyć się luźnej skóry z różnych rejonów ciała. Po odchudzaniu pojawia się ona najczęściej na brzuchu, udach, ramionach oraz na klatce piersiowej. U kobiet utrata dużej ilości kilogramów często powoduje zmniejszenie rozmiaru miseczki oraz obniżenie i obwiśnięcie biustu. Przeczytajcie, jakie metody można stosować na luźną skórę na różnych częściach ciała.

Obwisła skóra na brzuchu – zabiegi i kosmetyki

Luźna skóra na brzuchu to problem nie tylko osób odchudzających się, ale również młodych matek. Zmieniony w krótkim czasie kształt włókien elastyny poprzez ich znaczne rozciągnięcie, bardzo często powoduje zmianę napięcia naskórka i powstanie nieestetycznych, pomarszczonych fałd. Dla wielu osób stanowią one nieprzekraczalną barierę, która ma ogromny wpływ na intymną strefę życia. 

Co zrobić z obwisłą skórą na brzuchu? Przede wszystkim nie zaczynać od pójścia pod nóż! Są metody, oferowane przez medycynę estetyczną, które skutecznie i permanentnie obkurczają luźne tkanki oraz w znacznym stopniu napinają skórę. Kosmetyki, nawet te najdroższe, nie będą w stanie poradzić sobie z tak dużą połacią skóry. Oczywiście zadbanie o właściwe nawilżenie naskórka i przyspieszenie procesu jego regeneracji poprzez regularne peelingi jest bardzo ważne, jednak nie rozwiąże problemu obwisłej skóry na brzuchu.

Obwisła skóra na udach – ćwiczenia, kosmetyki czy zabiegi?

Luźna skóra na udach to spory problem, ponieważ porusza się razem z nogami podczas chodzenia. Nadmiar tkanki w tych rejonach powoduje powstawanie bolesnych otarć naskórka, sprawia problem podczas golenia, podczas odrastania zwiększa ryzyko powstania podrażnień oraz przyczynia się do wrastania włosów. Obwisła skóra na udach znacząco utrudnia wybór pasujących spodni, zmuszając do zakupu odzieży o większym rozmiarze, często niepasującym do pozostałych elementów sylwetki. 

Czy można pozbyć się jej przy pomocy kosmetyków lub ćwiczeń? Jest to możliwe, jednak w bardzo niewielkim stopniu. Kremy nie są w stanie odtworzyć rozciągniętych włókien odpowiedzialnych za elastyczność naskórka, nie zwiększą też ilości aktywnych fibroblastów. Aktywność fizyczna, jak najbardziej wskazana, może wpłynąć na rozbudowę tkanki mięśniowej i wypełnienie części wolnej przestrzeni podskórnej. Poprawi również ukrwienie i natlenowanie, jednak uprawianie sportu przyniesie raczej niewystarczające efekty w walce z luźną tkanką skórną.  Jedynym sposobem będzie w tym przypadku skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.

Luźna skóra na ramionach i klatce piersiowej – jak z nią walczyć?

Obwisanie skóry na ramionach i klatce piersiowej dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. W przypadku pań jest to szczególnie dotkliwe, ponieważ luźne tkanki na piersiach powodują ich zmniejszenie oraz zmianę kształtu i jędrności. U panów problem obwisłej skóry na klatce piersiowej również jest problemem, ponieważ może on wyglądać jak…kobiece piersi. Luźne tkanki na ramionach powodują powstanie nieestetycznych fałdek, które poruszają się przy każdym geście wykonanym rękami.

Czy w tym przypadku pomogą kosmetyki i masaże? Niestety również nie, ponieważ mechanizm powstawania luźnej skóry na ramionach nie różni się niczym od innych części ciała. Co prawda skóry jest mniej, niż na udach i brzuchu, jednak jej budowa jest tożsama. W tym przypadku pomocna okaże się endermologia, która ma duże szanse na pozbycie się całości luźnej skóry z ramion i klatki piersiowej w dość krótkim czasie. 

Przeczytaj również: Endermologia na pośladki. Co musisz wiedzieć?

Postaw na endermologię – obwisła skóra przestanie być problemem

Wbrew powszechnej opinii, obwisła skóra po odchudzaniu nie jest problemem, który będzie w stanie rozwiązać jedynie chirurg plastyczny. Operacje plastyczne, w szczególności te dotyczące luźnej skóry na brzuchu, są ekstremalnie bolesne i wymagają długich tygodni rekonwalescencji. Są też bardzo niebezpieczne, ponieważ niosą za sobą duże ryzyko zakażenia. Jako jedne z nielicznych zabiegów chirurgicznych wymagają utworzenia ran o ogromnej powierzchni, w które z łatwością może wdać się infekcja. 

Bezinwazyjnym sposobem na obwisłą skórę po odchudzaniu jest masaż podciśnieniowy – endermologia. Polega ona na zasysaniu fałd luźnych tkanek pomiędzy dwie rolki masujące. Zabieg nie jest w żadnym stopniu bolesny ani niebezpieczny. Wykonuje się go poprzez specjalny kostium, który zabezpiecza przed przyszczypywaniem skóry oraz ciągnięciem za drobne włoski. Dzięki sile głowicy masującej, endermologia nie tylko rozbija zgromadzoną w ciele tkankę tłuszczową, ale również pobudza do intensywnej pracy komórki produkujące włókna odpowiedzialne za elastyczność i prawidłowe napięcie skóry. 

Jakie inne korzyści płyną z poddawania się endermologii? Z pewnością jest to pozbycie się cellulitu i wygładzenie skóry. Masaże limfatyczne, stosowane regularnie w trakcie odchudzania, z ogromną skutecznością przeciwdziałają pojawieniu się problemu obwisłej skóry. Zdecydowanie bardziej opłaca się zapobiegać niż leczyć, dlatego jeśli obawiacie się, że utrata znacznej masy ciała może zakończyć się u Was obwisłą skórą, już w pierwszych miesiącach odchudzania rozpocznijcie serię zabiegów endermologii.

Jak widzicie, z obwisłą skórą po odchudzaniu można walczyć skutecznie i bez większego wysiłku. Wystarczy wybrać odpowiedni zabieg i stosować się do zaleceń kosmetologa, aby ułatwić endermologii spełnienie jej zadania. Gdyście chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat masażu limfatycznego, wykonywanego w naszych gabinetach, napiszcie lub zadzwońcie do nas!

🎥 Zobacz wideo: Endermologia – wskazania i korzyści zabiegu

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.60
Ilość ocen: 10
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi