Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Multipolar czy endermologia – porównanie metod ujędrniających ciało

9 maja 2022
Endermologia
Spis treści

Szukasz skutecznego sposobu na zgubienie tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała? Chcesz wysmuklić sylwetkę i ujędrnić skórę? Do dyspozycji masz wiele zabiegów medycyny estetycznej, między innymi Multipolar czyli fale radiowe oraz endermologię. Czym charakteryzują się te zabiegi? Sprawdzamy!

Zdrowa dieta na co dzień i aktywność fizyczna to elementy niezbędne do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednak nawet prowadzenie prawidłowego trybu życia nie gwarantuje nam idealnego ciała. Tkanka tłuszczowa “lubi” gromadzić się w niektórych partiach, szczególnie na brzuchu, udach czy pośladkach. Możemy z tym walczyć poprzez treningi czy restrykcyjną dietę, ale najczęściej nie jest to dobra droga. O wiele lepiej sięgnąć po bardziej skuteczne i bezpieczne narzędzia. Mamy na myśli zabiegi medycyny estetycznej. Kliniki i gabinety oferują coraz więcej metod z tego zakresu. Co powiesz na multipolar albo endermologię? To bardzo popularne zabiegi, którym warto się przyjrzeć.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Czy endermologia boli? Odpowiadamy!

Multipolar – czym charakteryzuje się ten zabieg?

Pierwszy na tapetę bierzemy zabieg Multipolar. Urządzenie wykorzystuje technologię bipolarnych fal radiowych, które działają na organizm stymulując i regenerując kolagen. Fale RF oddziałują zarówno na tkanki powierzchowne, jak i docierają do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych. Stymulując produkcję kolagenu działają odmładzająco, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Zabieg ten nie sprawia bólu, nie wymaga specjalnego przygotowania ani też rekonwalescencji. Multipolar często nazywany jest liftingiem bez skalpela, ponieważ w krótkim czasie pozwala osiągnąć spektakularny i trwały efekt. Zabieg może być stosowany na całe ciało, jak także na twarz, szyję i dekolt. W tym celu wykorzystywane są mniejsze głowice.

Na czym dokładnie polega ta metoda? Głowica, stanowiąca główne narzędzie podczas zabiegu, emituje fale radiowe, które ogrzewają kolagen w skórze. To powoduje jego kurczenie się, intensywne podciągnięcie skóry i tym samym odmłodzenie. Pobudzona zostaje także praca włókien elastycznych- fibroblastów oraz elastyny, które są niezbędne do utrzymania jędrności i napięcia skóry.

fale_radiowe_na_twarz_mrf-x

Multipolar – zabieg – efekty

Jakie konkretnie efekty możesz osiągnąć dzięki zabiegowi Multipolar? Główne rezultaty możliwe do osiągnięcia to:

  • konturowanie twarzy,
  • likwidacja podbródka,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • likwidacja luźnej skóry,
  • ujędrnienie skóry,
  • obkurczenie skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • regeneracja rozstępów,
  • odmłodzenie skóry,
  • bezinwazyjny lifting,
  • wyszczuplenie sylwetki,
  • wymodelowanie sylwetki.

Multipolar na brzuch i inne części ciała – częstotliwość wykonywania zabiegów

Jak często należy wykonywać zabieg Multipolar, inaczej nazywany zabiegiem radiofrekwencji? Przede wszystkim warto pamiętać, że nie wystarczy jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, aby zauważyć pożądane rezultaty. Zazwyczaj potrzebnych będzie od 4 do 8 sesji. Wszystko zależy od kondycji skóry, miejsca zabiegowego i pożądanych oczekiwań. W przypadku twarzy zabiegi powinny być wykonywane w przerwach 7 – 14 dniowych. Okres ten zależy od zaawansowania procesu starzenia. W przypadku ciała wizyty w gabinecie mogą odbywać się co około 7 dni.

Jeden zabieg w przypadku twarzy trwa około 25 minut, a w przypadku ciała od 25 do 60 minut.

Multipolar – przeciwwskazania do zabiegu

Multipolar jest bezpieczny i bezinwazyjny, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Oto popularne przeciwwskazania:

  • miesiączka,
  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • wszczepione ciała obce do organizmu np. rozrusznik serca,
  • nowotwory,
  • wysokie nadciśnienie,
  • epilepsja,
  • stwardnienie rozsiane,
  • choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu zabiegowym,
  • nadczynność tarczycy,
  • ropnie tkanek miękkich,
  • ostre zapalenie stawów i kości,
  • zaburzenia czucia i odczuwania ciepła,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ostre stany zapalne zatok,
  • zapalenie żył,
  • przerwana ciągłość skóry,
  • botoks w ostatnich 9 miesiącach,
  • implanty wchłanialne.

Endermologia – charakterystyka zabiegu

Endermologia to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. To nic innego jak masaż podciśnieniowy, który pomaga zredukować tkankę tłuszczową, rozstępy, cellulit, a nawet zmarszczki. Metoda ta wybierana jest także przez sportowców. Wszystko dlatego, że świetnie rozluźnia mięśnie i przygotowuje je do intensywnego treningu.

? Zobacz wideo: Endermologia – wskazania i korzyści zabiegu

Endermologia bardzo efektywnie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Stosowana jest jako zabieg upiększający do wszystkich części ciała. Przyspiesza przemianę materii i intensywnie pobudza przepływ limfy w naczyniach. Sprawdzi się idealnie w przypadku “ciężkich nóg”, które puchną i zatrzymują wodę. Doskonale modeluje sylwetkę zmniejszając obwody i redukując cellulit. Endermologia stosowana jest także w celu poprawy konturu twarzy. Podstawą masażu podciśnieniowego jest specjalistyczne urządzenie wyposażone w głowicę składającą się ze specjalnych rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia fałd skóry zasysany jest przez rolki głowicy pobudzając w ten sposób nawet bardzo głęboko położone warstwy skóry. Stopień intensywności pracy urządzenia dostosowywany jest do pacjenta, jego odczuć i oczekiwanych rezultatów. Głowice zabiegowe są specjalnie przystosowane do konkretnych części ciała. Duże służą do opracowywania brzucha, ud czy pośladków, a mała głowica posłuży nam do wykonania zabiegu na twarz. Endermologia świetnie poprawia stan skóry i samopoczucie dzięki wytwarzaniu w organizmie endorfin czyli hormonów szczęścia.

endermologia_skuteczny_sposob_na_wyszczupelnie_sylwetki

➡️ Przeczytaj również: Endermologia na pośladki. Co musisz wiedzieć?

Endermologia – efekty

Na jakie efekty możesz liczyć po endermologii? Zabieg ten przede wszystkim odmładza skórę. Ujędrnia ją i poprawia elastyczność. Dzięki temu wygładza i redukuje zmarszczki oraz łagodzi kontur ust czy oczu.

Endermologia bardzo często stosowana jest także w celu wymodelowania sylwetki. Redukuje cellulit i tkankę tłuszczową, ujędrnia skórę, czy zmniejsza obwody na wybranych partiach ciała, na przykład udach brzuchu czy pośladkach.

Masaż podciśnieniowy to również świetny wybór w przypadku sportowców. Jest w stanie przygotować mięśnie do treningu, tj. rozgrzać je, a także rozluźnić po wyjściu z siłowni czy po skończeniu innej aktywności fizycznej. Zabieg ten pomaga bowiem zregenerować mikrouszkodzenia we włóknach mięśniowych. To także świetny sposób na utrzymanie temperatury ciała po treningu.

ujedrnienie_posladkow_endermologia_efekty

Endermologia – częstotliwość stosowania zabiegów

Warto wykonać przynajmniej kilka masaży podciśnieniowych, aby cieszyć się świetnymi efektami. Trudno jednoznacznie powiedzieć z ilu wizyt w gabinecie medycyny estetycznej powinna składać się dana terapia. To kwestia indywidualna i zależy od preferencji pacjenta i jego predyspozycji. Zazwyczaj potrzebnych jest kilka, a nawet kilkanaście zabiegów. Można przeprowadzać około dwóch, trzech zabiegów w tygodniu. Zatem już po kilku tygodniach można osiągnąć oczekiwane efekty, tj. gładką i jędrną skórę. W gabinetach Depilacja.pl znajdziesz Pakiety 5-cio oraz 10-cio zabiegowe. Sprawdź cennik i zarezerwuj swój Pakiet już dzisiaj.

Endermologia – przeciwwskazania

Endermologia to zabieg bardzo bezpieczny i właściwie bezbolesny. Oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a to oznacza, że nie będzie odpowiedni dla każdego. Główne przeciwwskazania do zabiegu to:
– tłuszczaki,
– żylaki,
– przepuklina brzuszna,
– choroby nowotworowe,
– zapalenie żył,
– przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
– ciąża,
– karmienie piersią i wiele innych.

Ostatecznie do zabiegu kwalifikuje specjalista w klinice medycyny estetycznej. W salonach Depilacja.pl takie spotkanie odbywa się za darmo i wcale nie zobowiązuje do skorzystania z oferty. Ekspert przeprowadza wywiad medyczny i ocenia stan skóry. Wstępnie również estymuje liczbę zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Multipolar czy endermologia?

Zastanawiasz się co wybrać? Czy lepszy będzie Multipolar czy endermologia? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od Twoich oczekiwań, stanu skóry i predyspozycji. Nie dokonuj wyboru sama. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i porady. Specjalista medycyny estetycznej na podstawie wywiadu i badania dobierze dla Ciebie odpowiednią metodę. Obydwa zabiegi są bardzo skuteczne i dają świetne efekty!

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej MRF-X. Nic dziwnego. Zabieg jest bardzo skuteczny, szybki, bezbolesny i daje zadowalające efekty. Zarówno zabiegi przy użyciu fal radiowych jak i endermologii można wykonywać bezpiecznie latem. Umów się na bezpłatną konsultację i ciesz się gładką skórą!

cellulit_a_endermologia

➡️ Przeczytaj również: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły