Twój koszyk jest pusty!

Terapia wisceralna - czym różni się od endermologii?

30 maja 2023
Endermologia
Endermologia
Spis treści

Terapia wisceralna, podobnie jak endermologia, opiera się na masażu. Trzeba jednak pamiętać, że obydwie te metody są różne od siebie i mają do spełnienia inne cele. Poznaj obydwa podejścia i dowiedz się, w jakich sytuacjach mogą Ci pomóc. 

Zarówno endermologia jak i terapia wisceralna (np. masaż wisceralny brzucha) poprawiają wygląd ciała, jednak zdecydowanie metody te charakteryzuje więcej różnic niż podobieństw. Sprawdź, na czym polega terapia wisceralna oraz endermologia i dowiedz się jakie mają zastosowania.

Terapia wisceralna - co to jest i jak wygląda zabieg? 

Terapia wisceralna - na czym polega? To nic innego jak metoda terapeutyczna opierająca się na delikatnym masażu tkanek miękkich oraz struktur kostnych, które otaczają narządy wewnętrzne. Najważniejszym celem tego typu terapii jest uwolnienie blokad oraz napięć w ciele. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego i kompetentnego specjalistę. W trakcie terapii wisceralnej należy zwrócić uwagę na jakość ruchów narządów wewnętrznych oraz na to, jak osadzone są w tkankach miękkich i strukturach kostnych. Terapeuta wykonuje precyzyjne manipulacje, których celem jest uwolnienie napięcia oraz poprawa przepływu krwi i limfy

Zabieg jest bardzo delikatny i subtelny. W jego trakcie nie wykonuje się żadnych gwałtownych ruchów. Terapeuta pracuje rękami i delikatnie dociska nimi punkty na ciele pacjenta i wykonuje tak zwane ruchy manipulacyjne. Zabieg jest bezbolesny oraz komfortowy. Sprawia, że pacjent czuje się rozluźniony oraz zrelaksowany. Zresztą to również cel terapii wisceralnej – pełen odpoczynek i odstresowanie.

Terapia wisceralna stosowana jest w przypadku różnego rodzaju schorzeń jako wsparcie. Może pomóc na bóle brzucha, zaparcia, refluks żołądkowy, niestrawność, problemy z oddychaniem, czy nawet bóle kręgosłupa. To metoda w pełni bezpieczna i efektywna. Bardzo szybko przynosi ulgę i pomaga w pełni się odprężyć. Oczywiście o ile wykonywana jest przez odpowiedniego specjalistę.

Jak długo trwa jeden zabieg? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wiele zależy od indywidualnych cech i potrzeb pacjenta. Zazwyczaj sesja nie trwa dłużej niż 60 minut. Często nie kończy się na jednej. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów zdrowotnych i bym bardziej wymagających potrzeb liczba sesji wynosi kilka, a czasem nawet kilkanaście.

undefined

Przeczytaj również: Jak się zrelaksować? Poznaj odprężające zalety endermologii!

Terapia wisceralna - efekty, jakich możesz się spodziewać

Terapia wisceralna może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Zaliczamy do nich między innymi: 

  • lepsze trawienie – terapia wisceralna zalecana jest osobom z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak bóle brzucha, refluks, niestrawność czy zaparcia, 
  • poprawa oddechu – terapia wisceralna pomaga uwolnić napięcie w okolicy klatki piersiowej oraz przepony. Dzięki temu pomaga oddychać pełną piersią i zwiększa wydolność płuc, 
  • lepsza postawa ciała – terapia rozluźnia napięcia kostno-mięśniowe przez co poprawia postawę ciała i zmniejsza bóle kręgosłupa, 
  • redukcja napięcia i stresu – terapia wisceralna ma na celu także odprężenie i relaks, pomaga zredukować napięcie oraz stres, przez co wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne, 
  • ogólna poprawa samopoczucia– terapia wisceralna odpręża, redukuje napięcia, blokady i tym samym poprawia ogólny nastrój. Po zakończeniu terapii najprawdopodobniej będziesz odczuwać większą energię życiową.

Terapia wisceralna może pomóc odczuć więcej efektów. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i cech.

Endermologia - co to za zabieg?

Czym jest zabieg endermologii? To bezinwazyjna metoda masażu oraz terapii skóry. Opiera się na głębokim mechanicznym oddziaływaniu na tkankę podskórną za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg ten wykorzystywany jest przede wszystkim w celu redukcji cellulitu, poprawy jędrności skóry, ujędrnienia ciała, zmniejszenia obrzęków czy rozluźnienia mięśni np. po intensywnym treningu. Metoda ta może sprawdzić się również w przypadku blizn wzrostu, jak również rekonwalescencji po urazach czy zabiegach chirurgicznych. Zabiegi endermologiczne zazwyczaj nie są bezbolesne - podczas ich trwania można odczuwać delikatny dyskomfort. Trzeba jednak pamiętać, że długość oraz intensywność zabiegu dobierana jest do indywidualnych potrzeb oraz problemów zdrowotnych.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z zabiegu endermologii. To świetny sposób na bezpieczne odmładzanie skóry i ujędrnienie ciała. W salonach depilacja.pl realizujemy tę metodę już od dawna. Mamy doświadczenie i mnóstwo zadowolonych klientów. Umów się już dziś na bezpłatną wizytę konsultacyjną w salonie depilacja.pl, aby przekonać się, że jest to świetna metoda również dla Ciebie.

Endermologia - brzuch - efekty

Jakie dokładnie efekty może zapewnić endermologia w przypadku skóry na brzuchu i nie tylko? Przede wszystkim działając na tkankę podskórną, poprawia jej elastyczność i redukuje zlepione komórki tłuszczowe. Efekt? Zmniejszona widoczność cellulitu. Endermologia świetnie ujędrnia skórę oraz poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu dochodzi do usunięcia toksyn z organizmu i poprawy metabolizmu. Masaż podciśnieniowy doskonale nadaje się również do redukcji obrzęków.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu endermologii

Terapia wisceralna vs endermologia - czym różnią się te zabiegi?

Terapia wisceralna oraz endermologia to zabiegi czasem porównywane do siebie ze względu na to, że obydwie te metody opierają się na masażu. Trzeba jednak pamiętać, że są to dwa różne zabiegi. Różnią się przede wszystkim podejściem oraz metodą działania.

Terapia wisceralna to nic innego jak praca z narządami wewnętrznymi, ich funkcjonalnością oraz ruchomością. To metoda leczenia pozwalająca rozluźnić napięte mięśnie brzucha i miednicy, jak również poprawić krążenie krwi i limfy w narządach wewnętrznych. Terapie te stosuje się przede wszystkim w przypadku dolegliwości zdrowotnych, na przykład problemów z krążeniem czy przy zaburzeniach trawienia.

Endermologia koncentruje się na pracy z tkanką podskórną poprzez mechaniczne oddziaływanie za pomocą specjalistycznego sprzętu. Zabieg endermologii wybierają przede wszystkim pacjenci chcący poprawić wygląd skóry, zredukować cellulit czy ujędrnić ciało. Podczas zabiegu specjalna głowica urządzenia wykonuje ruchy rolujące i ssące na skórze. W ten sposób dochodzi do rozluźnienia oraz rozbicia zlepionej tkanki tłuszczowej oraz stymulowania krążenia krwi i limfy.

undefined

Masaż wisceralny a endermologia - brzuch i całe ciało w zdrowej formie!

Podsumowując – terapia wisceralna i endermologia to zupełnie dwa różne zabiegi. Obydwa opierają się na masażu i pomagają się rozluźnić, ale z zasady mają inne cele. W terapii wisceralnej skupiamy się na pracy z organami wewnętrznymi oraz stymulowaniu układu limfatycznego. Endermologia działa zaś bezpośrednio na tkankę podskórną. W trakcie terapii wisceralnej wykorzystuje się techniki masażu i manipulacje, które mogą również przyczynić się do redukcji cellulitu i ogólnej poprawy wyglądu skóry, natomiast głównie terapię tę wykorzystuje się w celu wsparcia w leczeniu układu trawiennego. Endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy z użyciem specjalistycznych urządzeń. Do podstawowych rezultatów endermologii zaliczamy ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu czy pobudzenie krążenia krwi i limfy.

Wisceralna terapia brzucha i endermologia to świetne, prozdrowotne i bezpieczne zabiegi, które pomogą Ci uzyskać doskonałe zdrowotne i wyglądowe rezultaty!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi