Twój koszyk jest pusty!

Wyszczuplanie łydek – zabiegi. Na co warto się zdecydować?

17 listopada 2022
Endermologia
Spis treści

Masywne łydki stanowią kompleks wielu kobiet. Można temu zaradzić. Jak wyszczuplić łydki? Zabiegi medycyny estetycznej, szczególnie endermologia, mogą okazać się najlepszym antidotum.

Nadmiar tkanki tłuszczowej na łydkach może okazać się bardziej problematyczny niż ma to miejsce w przypadku ud. Łydki bowiem eksponujemy częściej. Oczywiście można zasłonić je spodniami czy sukienką, ale będą dobrze widoczne w przypadku krótszych części garderoby, na przykład spódniczek czy spodenek. Masywnym łydkom można zaradzić i to w bezpieczny i skuteczny sposób. My polecamy szczególnie endermologię, choć na rynku można znaleźć też inne oferty z tego zakresu.

Masywny łydki – kiedy warto wyszczuplić?

Kiedy warto wyszczuplić masywne łydki? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta. Warto zrobić to wtedy, gdy… nam na tym bardzo zależy. Jeżeli wydaje Ci się, że masz pulchniejsze łydki, ale nie przeszkadzają Ci one i nie masz z tego powodu kompleksów, oczywiście nie musisz nic z nimi robić. Jeżeli jednak marzysz o smukłych i jędrnych nogach, ponieważ lubisz je odsłaniać i chcesz się czuć jak najbardziej atrakcyjnie, pomyśl o zabiegach medycyny estetycznej.

Warto pamiętać, że spore łydki mogą wynikać z ogólnej nadwagi czy otyłości. Oczywiście w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kompleksowa redukcja masy ciała. Jest ona istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Bardzo często jednak zdarza się, że nawet szczupłe osoby skarżą się na masywniejsze łydki. Tkanka tłuszczowa lubi gromadzić się w konkretnym miejscu, na przykład na brzuchu, udach czy właśnie łydkach. Ta część ciała jest szczególnie narażona na gromadzenie się płynów. Łydki często są napuchnięte, obrzęknięte i nierzadko pojawia się na nich cellulit, czyli znienawidzona przez kobiety pomarańczowa skórka.

Szczególnie polecanym zabiegiem w przypadku masywniejszych łydek jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. To nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna i wręcz relaksująca metoda, która szturmem zdobywa zainteresowanie na całym świecie. Również Polki przekonują się do endermologii, czego dowodem jest coraz więcej klientek w naszych salonach. Od jakiegoś czasu bowiem świadczymy usługi nie tylko depilacji laserowej, ale także endermologii. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym zabiegu.

zabiegi_wyszczuplajace_endermologia_masaz_podcisnieniowy_ud

Jaki zabieg wyszczuplający na łydki? Endermologia!

Zabiegi na wyszczuplenie łydek mogą wydawać się dzisiaj bardzo liczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie są efektywne i też bezpieczne. Warto zatem wybierać sprawdzone metody realizowane w renomowanych placówkach, takich jak salony depilacja.pl. Świetnym sposobem na wyszczuplenie łydek jest szybka i naturalna metoda czyli endermologia. To wspomniany już masaż podciśnieniowy zaliczany do zabiegów bezbolesnych i bezinwazyjnych. Świetnie radzi sobie nie tylko z redukcją tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu, ale poprawą jędrności skóry i zmniejszeniem pomarańczowej skórki.

Jak działa endermologia? Zabieg ten opiera się na mechanicznej stymulacji tkanek. W ten sposób komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu na mniejsze frakcje. Endermologia pozwala przyspieszyć metabolizm komórkowy, dzięki czemu łydki mogą zostać wyszczuplone nawet o kilka centymetrów w obwodzie. Głowica, czyli podstawa działania tego zabiegu, dobierana jest do konkretnej partii ciała, na przykład łydek. Zabieg ten można zastosować również w celu wymodelowania twarzy. Wówczas wykorzystuje się głowice małych rozmiarów.

Wyszczuplenie łydek za pomocą endermologii to strzał w dziesiątkę. Szybko niweluje obrzęki i pomaga pozbyć się toksyn. Warto wspomnieć, że zabieg ten bardzo często polecany jest również ze względu na zmniejszenie bólu w związku z obrzękami. Pomaga także w detoksykacji organizmu i poprawia samopoczucie. To ostatnie wynika z produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Masaż podciśnieniowy w postaci endermologii pozwoli nie tylko wyszczuplić łydki, ale również poprawi kondycję skóry. A wszystko to dzięki poprawie krążenia, czego efektem jest lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Podczas zabiegu dochodzi także do mechanicznej stymulacji tkanek, przez co zwiększa się produkcja elastyny oraz włókien kolagenowych. Mówiąc innymi słowy – endermologia odmładza wygląd skóry.

Wyszczuplanie łydek podczas endermologii – jak przebiega?

Zabiegi wyszczuplające łydki są dziś bardzo liczne, ale to właśnie endermologia jest godna uwagi ze względu nie tylko na efekty, ale również zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Przed zabiegiem w salonach depilacja.pl przeprowadzamy wstępną konsultację, podczas której klientka może rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Specjalista medycyny estetycznej ocenia stan skóry oraz przeprowadza wywiad medyczny w celu wypisania przeciwwskazań. Podczas zabiegu nie dochodzi pod żadnym pozorem do uszkodzenia skóry. Głowice przesuwamy po skórze posmarowanej wysokiej jakości oliwką. Masaż wykonujemy w różnych kierunkach, przez co pobudzamy układ limfatyczny i przyspieszamy metabolizm. Zabieg endermologii w przypadku łydek trwa około 20 minut. Warto zastosować kilka zabiegów, aby zauważyć spektakularne wręcz efekty. Pamiętaj, że im więcej zabiegów zrealizujesz w naszych salonach, tym pojedyncza wizyta będzie tańsza.

Wyszczuplanie łydek – zabiegi

Warto wspomnieć także o lipolizie iniekcyjnej. To bezinwazyjny i bezpieczny sposób, który opiera się na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą specjalnego preparatu. Podaje się go za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabiegu nie należy mylić z liposukcją, czyli chirurgiczną operacją, która jest bardzo inwazyjna, gdyż polega na nacięciu skóry i wprowadzaniu igły ssącej do tkanki tłuszczowej.

Zabiegi na szczupłe łydki – podsumowanie

Jak wykonać efektywne odchudzanie łydek? Zabiegi współczesnej medycyny estetycznej mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, że kluczowy jest wybór sprawdzonej placówki. Endermologię na najwyższym poziomie zrealizujesz w salonach depilacja.pl jak również w Envie Clinic. W Envie dostępna jest również oferta wyżej zaprezentowanych zabiegów odchudzających. Zapraszamy!

wyszczuplanie_lydek_na_co_warto_sie_zdecydowac

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.86
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi