Twój koszyk jest pusty!

Wolumetria twarzy u mężczyzn - jak wygląda zabieg?

12 stycznia 2023
Nowinki
Spis treści

Wolumetria twarzy to tak naprawdę lifting oraz modelowanie konturów twarzy. Zabieg ten koryguje oraz przywraca właściwy kształt twarzy i sprawia, że ta wygląda znacznie młodziej. To świetna metoda spowalniająca proces starzenia skóry. Zabieg ten dedykowany jest nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Zresztą coraz więcej panów odwiedza gabinety medycyny estetycznej, aby wymodelować twarz za pomocą wolumetrii. Dowiedz się więcej na ten temat.

Wolumetria kości policzkowych i nie tylko - na czym polega zabieg?

Masz potrzebę poprawy zarysu swojej żuchwy? Wolumetria twarzy to świetny wybór! To zabieg również dla mężczyzn, którzy także mają potrzebę młodego wyglądu czy korekty konkretnych miejsc na twarzy. Dlatego wolumetria brody i żuchwy, kości policzkowych, czy innych elementów twarzy cieszy się coraz większym zainteresowaniem także wśród panów. Metoda ta opiera się na modelowaniu konturów twarzy oraz korygowaniu kształtu jej różnych elementów bez zastosowania skalpela. Zabieg ten nie jest zaliczany do tych chirurgicznych. Co zatem stosuje się zamiast tego słynnego, znanego w chirurgii plastycznej skalpela? Chodzi oczywiście o kwas hialuronowy, który naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Z czasem jednak, gdy procesy starzenia postępują, ubywa go, przez co skóra twarzy traci atrakcyjny koloryt, gęstość oraz jędrność. Zadaniem kwasu hialuronowego, podawanego podczas wolumetrii, jest wypełnienie oraz podniesienie skóry w konkretnych miejscach. Dzięki temu twarz wygląda o wiele młodziej, a przy tym nadal naturalnie, tak jakby wobec niej nie były stosowane żadne zabiegi.

Należy pamiętać, że podczas wolumetrii twarzy, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, stosuje się nie tylko kwas hialuronowy, ale także inne stymulatory kolagenu, na przykład hydroksyapatyt wapnia albo kwas polimlekowy. Substancje te sprawiają, że organizm intensywniej produkuje własny kolagen. Nierzadko tego typu zabiegi medycyny estetycznej stosowane są z użyciem tkanki tłuszczowej samego pacjenta.

Co ciekawe specyfiki wykorzystywane w wolumetrii twarzy są o wiele bardziej plastyczne oraz gęste od innych tego typu. Dlatego pomagają wypełnić i nadać naturalny efekt gęstości i ujędrnienia w wybranym miejscu na twarzy. Działanie tych preparatów można porównać do działania implantów wypełniających. Efekty utrzymują się bardzo długo – nawet do półtora roku.

undefined

Wolumetria twarzy u mężczyzn - wskazania

Jakie są najważniejsze wskazania do wolumetrii twarzy? Głównie chodzi o ubytki w objętości twarzy, zapadnięte policzki, mało uwydatnione kości policzkowe, tzw. doliny łez czy mało zarysowana żuchwa.

Wolumetria twarzy polecana jest mężczyznom, którzy chcą po prostu jak najdłużej zachować młody i przy tym atrakcyjny wygląd twarzy bez efektu sztuczności. Jeżeli zmagasz się z zapadniętymi kośćmi policzkowymi czy po prostu opadającymi policzkami – jest to metoda dla Ciebie. Co ciekawe wolumetria twarzy może sprawdzić się również przy redukcji niewielkich zmarszczek. To również doskonały sposób na zwiotczałą skórę. Po tę metodę sięgają również osoby zmagające się z anatomicznymi defektami, np. nierównymi wargami czy asymetrią w budowie twarzy.

Wolumetria twarzy u mężczyzn - jak wygląda zabieg?

Jak wygląda wolumetria twarzy? Męska wersja tego zabiegu nie różni się niczym od damskiej. Głównie chodzi o wprowadzenie wypełniacza na bazie wspomnianego już kwasu hialuronowego. Iniekcje przeprowadza się za pomocą igły albo kaniuli – czyli bardzo cienkiej i tępo zakończonej igły. Podczas wolumetrii twarzy wykorzystywana jest specjalna odmiana usieciowanego kwasu hialuronowego. Ta jest znacznie gęstsza od standardowych wypełniaczy i bardzo plastyczna. Wstrzykuje się ją w bardzo głębokie warstwy skóry. Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo. Na pełne rezultaty należy czekać około miesiąca (proces wypełniania przebiega stopniowo). 

Wolumetria twarzy u panów - czy jest bolesny?

Zabieg wolumetrii twarzy nie jest zwykle bolesny, ale może powodować lekki dyskomfort lub ucisk w miejscu wstrzyknięcia preparatu. W celu zminimalizowania odczuwania dyskomfortu, lekarz może zastosować mało bolesne techniki wstrzyknięcia lub znieczulić skórę przed zabiegiem.

W zależności od rodzaju preparatu używanego do wolumetrii twarzy, pacjent może odczuwać lekkie zaczerwienienie, opuchliznę lub podrażnienie skóry po zabiegu. Te objawy zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

W celu uzyskania jak najlepszego efektu, pacjent powinien przestrzegać wszystkich zaleceń specjalisty po zabiegu, takich jak unikanie słońca, niedotykanie skóry twarzy czy nie korzystanie z sauny lub basenu.

undefined

Męska wolumetria twarzy - przeciwwskazania

Czy każdy mężczyzna może wykonać zabieg typu wolumetria żuchwy, czy innych części twarzy? Przeciwwskazaniami do wolumetrii twarzy u mężczyzn mogą być:

 • choroby skóry twarzy, takie jak trądzik lub rozszerzone naczynka krwionośne,
 • choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty układowy (SLE systemic lupus erythematosus) czy choroba Bechterewa,
 • niedawno przebyty zabieg chirurgiczny na twarzy,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu stosowanego w wolumetrii twarzy,
 • infekcje skóry twarzy,
 • tendencja do powstawania keloidów,
 • nowotwory skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem zabiegu udzielić wywiadu medycznego specjaliście, w celu wykluczenia wszystkich przeciwwskazań. W niektórych placówkach, np. w Envie Clinic, tego typu spotkania odbywają się bezpłatnie i nie zobowiązują do skorzystania z ostatecznej oferty.  

Przygotowanie do wolumetrii twarzy

Przed wolumetrią twarzy należy przestrzegać pewnych zaleceń, aby przygotować się do zabiegu i zwiększyć jego bezpieczeństwo oraz skuteczność. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc przygotować się do zabiegu:

 • skontaktuj się ze specjalistą medycyny estetycznej i udziel wywiadu medycznego w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu,
 • zgłoś wszystkie leki i suplementy które przyjmujesz,
 • unikaj przyjmowania aspiryny i innych leków przeciwzakrzepowych przez kilka dni przed zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko krwawienia,
 • unikaj alkoholu, papierosów i kofeiny przez kilka dni przed zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko obrzęków,
 • nie używaj żadnych kremów lub maści na skórę twarzy przed zabiegiem.

Przestrzegaj wszystkich tych oraz innych zaleceń lekarza przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz się do tych zaleceń, zwiększysz swoje szanse na uzyskanie jak najlepszych efektów zabiegu oraz zminimalizowanie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek powikłań.

Wolumetria twarzy - mężczyzna również może zadbać o siebie!

Wolumetria twarzy jest zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie miejsca twarzy w celu poprawy owalu twarzy, wygładzenia bruzd i zmarszczek oraz uzupełnienia brakującej objętości.

Często mężczyźni decydują się na wolumetrię twarzy, aby poprawić wygląd swojej twarzy po utracie objętości związanej z procesem starzenia się lub zaburzeniami hormonalnymi. Wolumetria twarzy może także pomóc w przypadku braku równowagi między poszczególnymi częściami twarzy, takimi jak nadmiernie opadający podbródek czy niedoskonałości konturu twarzy.

Jednak, jak każdy zabieg medycyny estetycznej, wolumetria twarzy powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę i po odpowiedniej analizie czy jest to odpowiedni zabieg dla pacjenta. Należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby oraz oczekiwania, a także wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu.

undefined

Wolumetria twarzy a depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zaawansowaną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jak większośc zabiegów kosmetycznych, nie może być przeprowadzana w każdym przypadku. Jeśli jesteś świeżo po zabiegu wolumetrii twarzy i zastanawiasz się czy możesz poddać się zabiegowi przy użyciu lasera musisz wiedzieć, że skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej musi być przede wszystkim zdrowa. Nie może być nadmiernie przesuszona, posiadać ran, podrażnień i czynnych infekcji bakteryjnych, grzybiczych czy wirusowych. Jeśli w ostatnim czasie poddałeś się zabiegowi wolumetrii twarzy należy odczekać minimum 4 tygodnie. Jeśli nie jesteś pewien, czy twoja skóra twarzy jest gotowa na trwałą depilację skontaktuj się z nami. W każdym salonie depilacja.pl możesz umówić się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację w trakcie której specjalistka przeprowadzi dokładny wywiad w celu eliminacji przeciwwskazań.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i in...
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Dzisiaj sku...
Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...

Proponowane zabiegi