Twój koszyk jest pusty!

Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?

24 listopada 2023
Pielęgnacja
Spis treści

Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się i zaczynamy zastanawiać się nad ich usunięciem. Proces niwelowania tatuażu staje się coraz bardziej popularny, ale wiąże się z pewnymi pytaniami i obawami. Jednym z głównych zmartwień jest bezpieczeństwo samego procesu.

W niniejszym tekście przyjrzymy się temu zagadnieniu, omawiając różne aspekty i ryzyka związane z tym zabiegiem, aby dostarczyć Ci pełnych informacji i tym samym pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Laser do usuwania tatuażu - laser pikosekundowy

Wiele osób doświadcza problemów z nawracającymi przebarwieniami na skórze lub zmianami pigmentowymi, a niektórzy marzą o pozbyciu się swoich tatuaży. Nic dziwnego, że hasło “usuwanie tatuażu przed i po” jest tak często wyszukiwane w sieci. Jak poradzić sobie z powyższymi kwestiami bez konieczności chirurgicznej ingerencji, jednocześnie dbając o zdrowie swojej skóry? W takim przypadku pojawia się innowacyjna metoda z dziedziny medycyny estetycznej, znana jako Picolaser.

Laser pikosekundowy wykorzystuje ultrakrótkie impulsy światła laserowego, które penetrują głębsze warstwy skóry. Co istotne, te impulsy działają wyłącznie na barwnik, nie uszkadzając skóry wokół obszaru, na którym znajduje się tatuaż lub przebarwienie. Co ważne, po zabiegu laserem tego typu nie pozostają blizny, a proces rekonwalescencji nie jest tak zaawansowany. W trakcie zabiegu można odczuwać jedynie delikatny dyskomfort związany z uczuciem pieczenia, ale zastosowanie specjalnych środków chłodzących szybko przynosi ulgę. W przypadku usuwania tatuaży stosuje się znieczulenie miejscowe.

Laser pikosekundowy to doskonała metoda, która przynosi wyraźne efekty odmłodzenia skóry. Niweluje nierówności w kolorycie skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i nawet oczyszcza oraz zamyka pory.

Usuwanie tatuażu. Jak wygląda zabieg?

Zabieg usuwania tatuażu przy użyciu lasera pikosekundowego to proces składający się z kilku etapów:

 • konsultacja z kosmetologiem - przed rozpoczęciem zabiegu pacjent lub pacjentka konsultuje się z doświadczonym kosmetologiem. Podczas tej wizyty specjalista ocenia stan skóry, stopień przebarwień lub tatuażu oraz estymuje, ile sesji zabiegowych będzie potrzebnych do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala na dostosowanie planu leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, 
 • zabieg - po konsultacji następuje zabieg laserem pikosekundowym. W trakcie zabiegu specjalista wykorzystuje ultrakrótkie impulsy światła laserowego, które penetrują głębokie warstwy skóry. Działają one wyłącznie na barwnik (np. pigment tatuażu) bez uszkadzania skóry wokół. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie. W celu minimalizacji dyskomfortu, kosmetolog może zastosować chłodzącą maść lub znieczulenie miejscowe, 
 • okres po zabiegu - po zabiegu konieczne jest zastosowanie preparatów z filtrem słonecznym, aby chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Efekty zastosowania tej metody nie są widoczne od razu. Skóra zaczyna się złuszczać i pigment zaczyna stopniowo zanikać. Ten proces może trwać kilka tygodni, 
 • kolejne sesje - usunięcie tatuażu zazwyczaj wymaga około 10 sesji zabiegów, które są wykonywane w odstępach 3-4 tygodniowych. W przypadku usuwania przebarwień liczba sesji może być bardziej zindywidualizowana i zależy od konkretnego przypadku, 

Usuwanie laserowe tatuażu laserem pikosekundowym jest skuteczną metodą, która pozwala osiągnąć pożądane efekty bez konieczności stosowania zaawansowanego etapu rekonwalescencji. Jednak proces wymaga cierpliwości, ponieważ wyniki nie są widoczne natychmiast, a stopniowo ujawniają się w miarę postępującego procesu gojenia skóry.

Przeczytaj również: Makijaż permanentny - na czym polega?  

Usuwanie tatuażu – cena za zabieg

Koszt usuwania tatuażu może różnić się w zależności od rozmiaru tatuażu, który ma zostać usunięty. Oto przykładowe koszty zabiegu:

Laserowe usuwanie tatuażu (ok. 5 cm x 5 cm): 200 PLN

To cena orientacyjna dla małych tatuaży o wymiarach 5 cm na 5 cm. Małe tatuaże zazwyczaj zajmują mniej powierzchni skóry, co przekłada się na niższą cenę zabiegu.

Laserowe usuwanie tatuażu (ok. 10 cm x 10 cm): 400 PLN

W przypadku tatuaży o rozmiarze 10 cm na 10 cm cena jest wyższa, ponieważ zajmują one więcej miejsca na skórze, co oznacza dłuższy proces usuwania.

Laserowe usuwanie tatuaży (+15 cm x +15 cm): +600 PLN

Usuwanie dużych tatuaży o rozmiarze większym niż 15 cm na 15 cm naturalnie będzie miało wyższą cenę. Z powodu większej powierzchni do usunięcia, proces może być bardziej czasochłonny i skomplikowany.

Zatem już wiesz, jak drogie jest laserowe usuwanie tatuażu. Cena może się różnić w zależności od lokalizacji, kliniki, doświadczenia specjalisty i innych czynników. Zawsze zaleca się skonsultowanie się z konkretną placówką medycyny estetycznej w celu uzyskania dokładnych informacji na temat cen i dostępności usług.

Usuwanie tatuażu – czy można wykonać zabieg po depilacji laserowej?

Usuwanie tatuażu i depilacja laserowa to dwie różne procedury, które zazwyczaj nie kolidują ze sobą. Oznacza to, że można wykonać zabieg usuwania tatuażu po depilacji laserowej lub w innej kolejności. Jednak istnieją pewne kwestie i przeciwwskazania, o których warto pamiętać.

Wskazane jest, aby zachować określony odstęp czasu pomiędzy depilacją laserową a zabiegiem usuwania tatuażu. To dlatego, że zarówno depilacja laserowa, jak i usuwanie tatuażu mogą prowadzić do czasowego podrażnienia skóry, a stosowanie tych procedur w krótkim odstępie czasowym może zwiększyć ryzyko reakcji skórnych.

Możliwe powikłania:

 • reakcje skórne - po obu zabiegach, zarówno depilacji laserowej, jak i usuwaniu tatuażu, skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i wrażliwa. Może również wystąpić świąd. W związku z tym istnieje ryzyko, że skóra może być jeszcze bardziej podatna na te objawy, jeśli zabiegi są przeprowadzane w krótkim odstępie czasowym, 
 • ryzyko blizn - w przypadku depilacji laserowej i usuwania tatuażu, ryzyko powstania blizn jest minimalne, ale nie jest całkowicie wykluczone. Stosowanie tych procedur w krótkim odstępie czasowym lub nieodpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu może zwiększyć to ryzyko, 
 • przyśpieszony proces starzenia skóry - depilacja laserowa i usuwanie tatuażu wywołują reakcję skóry, która czasem może prowadzić do przyspieszonego procesu starzenia skóry. Dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych i ochrony przeciwsłonecznej.

Podsumowując - można przeprowadzić zabieg usuwania tatuażu po depilacji laserowej lub w innej kolejności, ale zaleca się stosowanie odpowiednich środków ostrożności i dbałość o pielęgnację skóry, aby uniknąć potencjalnych powikłań i reakcji skórnych. Zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który oceni Twoją sytuację i dostosuje plan leczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że wstępne wizyty w salonach Depilacja.pl odbywają się za darmo. To świetna okazja, aby rozwiać swoje wątpliwości z doświadczonym ekspertem. 

Czy usuwanie tatuażu jest skuteczne?

Usuwanie tatuażu jest zazwyczaj skuteczne, ale liczba sesji zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar tatuażu, jego kolor, głębokość umieszczenia w skórze i indywidualna reakcja organizmu. Oto kilka kluczowych informacji:

 • skuteczność - w większości przypadków, efekty usuwania tatuażu stają się widoczne po serii zabiegów. Picolasery i inne zaawansowane technologie pozwalały na znaczne polepszenie skuteczności tego procesu w porównaniu do tradycyjnych metod, 
 • ilość sesji - jak wspomniano, potrzebnych jest zazwyczaj około 10 sesji usuwania tatuażu, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Jednakże to tylko ogólna wytyczna, a liczba sesji może być wyższa lub niższa w zależności od konkretnego przypadku. Zwykle tatuaż z każdą sesją rozjaśnia się o około 50%, 
 • indywidualne czynniki - indywidualne różnice w skórze i tatuażach, takie jak kształt, kolory i rodzaj tuszu, wpływają na liczbę sesji potrzebnych do pełnego usunięcia tatuażu, 
 • blizny - tatuaże umieszczone w obszarze bliźnicy mogą być trudniejsze do usunięcia, ponieważ blizny są mniej skłonne do reagowania na zabiegi usuwania tatuażu, 
 • odstępy czasowe - sesje usuwania tatuażu zazwyczaj są planowane co 4-6 tygodni, aby dać skórze czas na regenerację i zminimalizować ryzyko powikłań.
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 0.00
Ilość ocen: 0
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi