Drugi podbródek – jak się go pozbyć? 6 sprawdzonych sposobów

Spis treści

1. Drugi podbródek - inne przyczyny

1. Jak pozbyć się drugiego podbródka?

1.1. Domowe sposoby na drugi podbródek

1.1.1. Ćwiczenia na podwójny podbródek

1.1.2. Masaże twarzy

1.1.3. Ujędrniające kosmetyki

1.2. Podwójny podbródek - zabiegi

1.2.1. Endermologia podbródka

1.2.2. HIFU

1.2.3. Kriolipoliza czyli terapia zimnem

Okazuje się, że tzw. drugi podbródek (albo podwójny podbródek) to w dzisiejszych czasach już nie tylko problem ludzi starszych i otyłych. Może dotknąć także młodych bez nadwagi. Zacierająca się granica pomiędzy twarzą i szyja dodaje nam optycznie kilogramów i lat. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź!

Przyczyn powstawania tzw.: drugiego podbródka może być wiele. Jedną z nich, coraz częściej wymienianą jest… wpatrywanie się w smartfon lub laptop. Poznaj inne powody (by wiedzieć, czego unikać) i przede wszystkim metody, które pomogą Ci zwalczyć ten defekt. Tak, z podwójnym podbródkiem można wygrać i walka ta wcale nie musi być tak uciążliwa, jak nam się wydaje.

Drugi podbródek kojarzy się z osobami z większą masą ciała i raczej tymi niemłodymi. Niestety coraz więcej ludzi nawet do 40-tego roku życia i szczupłych boryka się z tym nieestetycznym problemem. Powodów takiego stanu rzeczy jest sporo. Na naszą brodę wpływa wpatrywanie w smartfon, sposób odżywiania, a nawet sposób spania czy oddychania. 

Skupmy się najpierw na smartfonie określanym w dzisiejszych czasach jako główny winowajca podwójnego podbródka. Dlaczego? Gdy namiętnie przeglądamy telefon, nasza szyja nienaturalnie wygina się do tyłu, a podbródek obniża się. Czy przypominasz sobie, żeby podczas scrollowania trzymać telefon na wysokości wzroku? Z pewnością nie. Przeglądanie smartfona w takiej pozycji nie cieszyłoby się przecież popularnością. Robimy to inaczej garbiąc się i trzymając nisko głowę. Przez to często dochodzi do powstania drugiego podbródka. To nie jedyna konsekwencja. Łatwo też w tej sytuacji o problemy z kręgosłupem w odcinku szyjnym właśnie.

Przeczytaj również: Jak poprawić owal twarzy? Wybierz endermologię!

Czy pomyślałbyś, że do powstawania drugiego podbródka może przyczyniać się także styl odżywiania? Jeżeli często spożywasz alkohol, cukier i pijesz za mało wody – spodziewaj się podwójnego podbródka.

A co w przypadku dzieci? Przecież one nie zdążyły jeszcze przeglądać za dużo smartfona i źle się odżywiać przez dłuższy czas? Drugi podbródek może wynika u nich z nieprawidłowego zgryzu albo niewłaściwego układania języka w jamie ustnej. W normalnej, naturalnej sytuacji język powinien być „przyklejony” do podniebienia i nie dotykać zębów. Trzymając język na dole wypychamy dolne podniebienie.

Oddychanie przez usta także może powodować ww. problem. Tutaj także główną rolę odgrywa ułożenie języka. Nie możesz przecież nabrać powietrza przez usta nie odklejając języka od podniebienia.  

Drugi podbródek – inne przyczyny

Jakie mogą być inne przyczyny powstawania podwójnego podbródka? Oto one:

– wymieniona już nadwaga,

– jeżeli podczas snu oddychasz przez otwarte usta, a nie przez nos,

– mniejsza elastyczność skóry powstała np. w wyniku nagłej redukcji masy ciała lub problemów ze zdrowiem,

– choroby tarczycy,

– genetyka – jeżeli członkowie Twojej rodziny mieli problem z podwójnym, podbródkiem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty też będziesz go miał.

masaz_twarzy_i_ciala_kamieniem_gua_sha

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Zastanawiasz się, jak zlikwidować drugi podbródek? Możesz spróbować domowych metod (np. ćwiczeń), ale też zabiegów medycyny estetycznej. Najlepiej zastosować obydwa sposoby. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie medycyna estetyczna może okazać się najlepszym rozwiązaniem Twojego problemu. Domowe metody mogą jedynie nieco zmniejszyć problem, ale raczej nie przyczynią się do spektakularnych efektów.

Domowe sposoby na drugi podbródek

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Jak pozbyć się podwójnego podbródka za pomocą domowych metod? Na tapetę weźmy przede wszystkim ćwiczenia. Na czym ma polegać tego typu gimnastyka? Przede wszystkim podnoś i opuszczaj język w środku jamy ustnej, kiedy głowa odchylona jest w jedną stronę, a broda dotyka barku. Powtórz 10-15 razy i zmień stronę. 

Inne ćwiczenie? Unoś głowę w stronę klatki piersiowej podczas leżenia na plecach. Pamiętaj, aby położyć się na twardym podłożu i ugiąć nogi w kolanach. Ręce powinny leżeć wzdłuż ciała. Lekko podnoś głowę i barki oraz wyciągaj szyję. Warto w tej sytuacji napinać także mięśnie brzucha. 

Inne bardzo łatwe, a zarazem efektywne ćwiczenia odbywa się podczas siedzenia na krześle z czołem skierowanym ku sufitowi. Układaj usta jak do buziaka i rozluźniaj mięśnie. 

Masaże twarzy

Warto wykonywać również masaże twarzy (zresztą niezależnie od tego, czy masz drugi podbródek czy też nie). Przesuwaj dłońmi po górze szyi i delikatnie szczypt skórę. Pobudzisz w ten sposób krążenie i lekko uelastycznisz skórę. 

Ujędrniające kosmetyki

Dobierając krem do twarzy, szyi i dekoltu skup się na jego właściwościach ujędrniających. Zainwestuj w dobry produkt, ale też nie licz na to, że pomoże Ci całkowicie pozbyć się problemu. 

Podwójny podbródek – zabiegi

Medycyna estetyczna zapewni najlepsze efekty w walce z drugim podbródkiem. Sprawdź, na jakie zabiegi szczególnie warto zwrócić uwagę.

Endermologia podbródka

Endermologia to dzisiaj jeden z najpopularniejszych zabiegów urodowych. To tak naprawdę rodzaj masażu podciśnieniowego, który pobudza krążenie i uelastycznia skórę. Nie musisz obawiać się tej metody – tak naprawdę jest po prostu naturalną aktywnością, która służy urodzie i zdrowiu. Sprzęt wyposażony w specjalne głowice i programy dociera do głęboko zlokalizowanych komórek tłuszczowych. W efekcie wyszczupla poddawaną zabiegowi partię ciała i uelastycznia skórę. Zabieg nie jest bolesny – wręcz przeciwnie. Wywołuje w organizmie produkcję endorfin, przez co wychodzisz z gabinetu bardzo zadowolona. Humor poprawi Ci się jeszcze bardziej, gdy po kilku zabiegach zobaczysz świetne efekty. Endermologia służy do masażu twarzy, ale też większości partii ciała, np. brzucha, ud czy pośladków.

Endermologia podbródka w salonach Depilacja.pl – sprawdź szczegóły

HIFU

Inne zabiegi na drugi podbródek? Zaliczamy do nich z pewnością HIFU. To metoda wykorzystują technologię High Intensive Focused Ultrasounds, która umożliwia lifting oraz redukcję tkanki tłuszczowej w jednym czasie. Dzięki temu skóra wygląda młodziej. Działanie sprzętu opiera się na wykorzystaniu fal dźwiękowych o dużym zasięgu. To powoduje ruch komórek w tkankach docierając do określonej głębokości. W rezultacie dochodzi do mikro poparzeń w środku tkanki. Brzmi… niebezpiecznie, ale to zupełnie nieinwazyjny sposób na odmłodzenie skóry bez naruszania jej powierzchni. Pod wpływem tych działań dochodzi bowiem do intensywnych procesów regeneracji oraz odbudowy. To świetny sposób także na podwójny podbródek. Dowiedz się więcej.

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu HIFU w Envie Clinic

Kriolipoliza czyli terapia zimnem

Kriolipoliza to kolejny zabieg medycyny estetycznej, który może Ci pomóc z podwójnym podbródkiem. To alternatywa dla inwazyjnej liposukcji polegającej na operacyjnym odsysaniu tłuszczu. Tym razem tłuszcz zostaje… zamrożony. To bezpieczna i komfortowa metoda wprowadzona na rynek europejski w 2009 roku. Już po 3-4 dniach od przeprowadzenia zabiegu dochodzi do obumierania tkanek tłuszczowych. Po miesiącu widoczne otłuszczenie na podbródku zostaje zniwelowane. Ta część ciała wydaje się bardziej szczupła i smukła. A po 3-4 miesiącach od wizyty w gabinecie tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana nawet o 40 procent. Brzmi świetnie, prawda? :)

Sprawdź szczegóły na temat zabiegu kriolipolizy w Envie Clinic

Jak zlikwidować podwójny podbródek? Zastosuj się do powyższych metod, a na pewno będziesz zadowolona z efektów.