Twój koszyk jest pusty!

Jak zlikwidować suche skórki na twarzy? 5 sprawdzonych sposobów!

22 lipca 2022
Pielęgnacja
Spis treści

Suche skórki na nosie i innych częściach twarzy są objawem odwodnienia skóry. Jak im przeciwdziałać i przede wszystkim jak poradzić sobie z tego typu problemem? Poniżej znajdziesz szczegóły na ten temat.

Masz suche skórki na twarzy po nałożeniu podkładu? To normalne przy występowaniu tego typu problemu. Jeżeli jesteś właścicielką suchych skórek na twarzy, to po nałożeniu makijażu te staną się jeszcze bardziej widoczne. Problem ten nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może też sprawiać duży dyskomfort. Suchym skórkom na twarzy często towarzyszą czerwone plamy i podrażnienie. Co ciekawe objaw ten może dowodzić występowaniu poważnej choroby.

Nie czekaj, aż stan twojej skóry się pogorszy. Zacznij działać już teraz.

➡️ Przeczytaj również: Jak wyrównać koloryt skóry? Podpowiadamy!

Suche skórki na twarzy – przyczyny

Dotknęły Cię suche skórki na twarzy? To sygnał, że Twojej skórze brakuje nawilżenia czego efektem jest mocne przesuszenie. Problem ten występuje przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy nasza cera narażona jest na negatywne działanie warunków atmosferycznych takich jak mróz czy wiatr. Naszej cerze nie sprzyjają również ogrzewanie i wahania temperatur.

Suche skórki na nosie po nałożeniu podkładu, czy po prostu pojawiające się niezależnie od nałożonych kosmetyków często są też objawem chorób. Głównie chodzi o atopowe zapalenie skóry, egzemę czy łuszczycę. Jeżeli czujesz, że silnie przesuszone miejsca na twarzy stają się poważnym problemem, to koniecznie udaj się na wizytę do dermatologa. Zresztą objaw ten warto skonsultować niezależnie od intensywności występowania. Być może delikatnie przesuszona skóra na twarzy staje się początkiem rozwoju jakiejś poważnej dolegliwości.

Bardzo często suchym skórkom na twarzy towarzyszy również silne swędzenie. Wówczas najprawdopodobniej jest to reakcja alergiczna na zastosowany produkty kosmetyczne lub po prostu ich pojedyncze składniki. Wtedy również warto udać się do dermatologa, który nie tylko dobierze odpowiednie leczenie, ale również doradzi, jakich kosmetyków należy w tym przypadku unikać.

Suche skórki mogą być również objawem nieodpowiednich nawyków, głównie błędów żywieniowych. Jeżeli Twoja dieta jest uboga w wodę czy nasycone kwasy tłuszczowe, to wówczas musisz liczyć się z tego typu problemami. Suche miejsca na twarzy powstają również przy niewłaściwej pielęgnacji i przy kontakcie z silnymi środkami, takimi jak stosowane do sprzątania detergenty. Mogą również pojawiać się pod wpływem silnych zanieczyszczeń środowiska.

picie_wody_wplyw_na_cere

➡️ Przeczytaj również: Co daje picie wody z cytryną? 7 powodów, dla których warto ją pić

Jak pozbyć się suchych skórek na twarzy? 5 sposobów

Pamiętaj, że przy tendencjach do występowania suchych skórek na twarzy, konieczna będzie zmiana nawyków, głównie chodzi o te żywieniowe oraz pielęgnacyjne. Zresztą sprawdź szczegóły na ten temat.

Co na suche skórki na twarzy – właściwa pielęgnacja

Jeżeli chcesz cieszyć się na co dzień gładką i nawilżoną cerą, to przede wszystkim pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Przestań myć twarz mydłem i na zawsze odstaw specyfiki z alkoholem oraz SLS w składzie. Odstaw również silne detergenty. Raz na kilka dni zastosuj bardzo delikatny peeling i na co dzień oczyszczaj twarz płynem micelarnym i przemywaj tonikiem. Pamiętaj, aby kupować specyfiki silnie nawilżające. Warto, by zawierały w składzie kwas hialuronowy, aloes czy na przykład zieloną herbatę. Składniki te charakteryzują się działaniem wielopoziomowym i wszechstronnym.

Raz, albo dwa razy w tygodniu, nałóż na twarz wysokiej jakości maseczkę nawilżającą. W drogeriach znajdziesz szeroki wybór tego typu preparatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się maseczki na noc, tak zwane sleeping masks. Te mogą zapewnić naprawdę świetne i to natychmiastowe efekty.

jak_wyrownac_koloryt_skory

➡️ Przeczytaj również: Niacynamid – cudowny składnik na problemy skórne

Suche skórki po nałożeniu podkładu na twarz

Suche skórki są u Ciebie szczególnie widoczne po wykonaniu makijażu? To normalne. Kosmetyki kolorowe podkreślają przesuszone miejsca. Dlatego musisz również dobrać odpowiednie specyfiki kolorowe. Najlepiej odstawić, przynajmniej na czas kuracji, podkłady o właściwościach matujących. Te mogą bowiem dodatkowo przyczyniać się do przesuszenia skóry i jeszcze bardziej podkreślać przesuszone miejsca. Niekoniecznie też sprawdzą się matujące pudry do twarzy czy pylące i sypkie kosmetyki, na przykład cienie do powiek czy bronzery.

Krem na suche skórki na twarzy

Będzie Ci ciężko poradzić sobie z suchymi skórkami na twarzy, jeżeli nie zastosujesz wysokiej jakości kremu nawilżającego. Zadbaj o to, aby w jego składzie znajdowały się kwas hialuronowy, gliceryna czy inne substancje nawilżające. Wybieraj specyfiki o naturalnym składzie. Te najczęściej kosztują więcej, ale w tym przypadku naprawdę warto wydać więcej.

pielegnacja_cery_suchej

➡️ Przeczytaj również: Wrażliwa skóra. Jak o nią zadbać?

Sposób na suche skórki na twarzy – odpowiednia dieta

Ciężko będzie Ci nawilżyć suche miejsca na twarzy bez zastosowania odpowiedniej diety. Nawilżenie od środka jest kluczowe dla stanu naszej skóry. Zadbaj zatem o wprowadzenie dobrych, codziennych nawyków. Przede wszystkim istotne jest nawodnienie. Wypijaj co najmniej 2 litry wody dziennie, a w przypadku wysokich temperatur sięgaj po więcej. Ogranicz alkohol, mocną herbatę czy kawę. Zwiększ również spożycie nienasyconych tłuszczów. Chodzi głównie o nierafinowany i zimnotłoczony olej lniany. Możesz dodawać go do sałatek czy po prostu wypijać łyżkę po posiłku. Nienasycone kwasy tłuszczowe znajdziesz także w tłustych rybach, oleju rzepakowym, awokado, orzechach włoskich czy oliwie z oliwek. Jedz również dużo owoców i warzyw – szczególnie te drugie powinny stanowić bazę Twoich posiłków. Dzięki zastosowaniu tych dobrych nawyków żywieniowych zauważysz zmiany nie tylko na skórze, ale również w swoim samopoczuciu. Poczujesz się znacznie lepiej i będziesz mieć więcej energii na co dzień.

na_twarzy_skora_bez_plam_przeciwskazania_dieta

➡️ Przeczytaj również: Sucha skóra pod oczami – jak sobie z nią poradzić?

Suche skórki na twarzy – domowe sposoby

A jak wspomóc swoją przesuszoną skórę domowymi sposobami? Możesz na przykład przygotować własny żel do mycia twarzy. Ten zdecydowanie poprawia stan suchej skóry na twarzy. Potrzebne Ci będą 2 łyżki siemienia lnianego, 100 ml wcześniej przegotowanej wody i 1 łyżka oleju lnianego. Siemię zalej wodą i odczekaj godzinę. Następnie gotuj je na małym ogniu przez około 10 minut. W ten sposób powstanie żel, który należy odcedzić i wymieszać z olejem. Gotowy produkt przełóż do wyparzonego wcześniej słoika. Żel możesz przechowywać w lodówce nawet do dwóch tygodni. To świetny preparat dla Twojej skóry. Wspomniany już len zawiera mnóstwo dobroczynnych dla naszej skóry składników. Świetnie ją nawilża i natłuszcza.

Świetny do nawilżania konkretnych miejsc na twarzy będzie również aloes. Możesz pozyskać go z liści rośliny znajdującej się w Twoim domu albo po prostu kupić żel aloesowy (sprawdź skład!), który z łatwością znajdziesz właściwie w każdej drogerii. Aloes ma właściwości kojące i przyspieszające gojenie i oczywiście wiążąc cząsteczki wody głęboko w skórze zapobiega jej odwodnieniu. Naturalny aloes stosuj jako serum pod krem na twarz, czy po prostu do doraźnego smarowania mocno przesuszonych miejsc. Efekty zauważysz niemal natychmiast.

 aloes_na_sucha_skore

➡️ Przeczytaj również: Aloes – właściwości, o których musisz wiedzieć!

Suche skórki na twarzy. Kilka słów na koniec

Już wiesz, jak pozbyć się suchych skórek na twarzy. Pamiętaj jednak, że jednorazowe działanie może i pomoże tu i teraz, ale nie sprawdzi się na dłuższą metę. Wprowadź dobre nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne do swojej codzienności, a Twoja skóra i cały organizm na pewno Ci za to podziękują. Stosujesz te wszystkie zasady, a nadal Twoja skóra wygląda na przesuszoną? Może wartoby było oddać się w ręce specjalisty i zadbać o skórę nie tylko powierzchownie. W klinikach Envie będziesz mogła skorzystać z Pakietu Nawilżona Skóra.Zabiegi te zostały tak dobrane, aby nie tylko nawilżyć skórę, ale także poprawić jej jędrność i blask.

fale_radiowe_na_twarz_mrf-x

✅ Sprawdź więcej szczegółów na temat Pakietu NAWILŻONA SKÓRA

 jak_pozbyc_sie_suchych_skorek

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

depilacja_laserowa_sportowcow_kolarz
Depilacja laserowa sportowców – moda czy obowiązek?
Depilacja laserowa sportowców – moda czy obowiązek?
Białe plamy na skórze – skąd się biorą i co mogą oznaczać?
Skąd biorą się na skórze białe plamy i przede wszystkim co mogą oznaczać? Czy są niebezpieczne? Sprawdź nasze kompendium...
Jakie ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach?

Proponowane zabiegi