Na rynku medycyny estetycznej pojawił się kolejny świetny sposób na poprawę wyglądu skóry. To połączenie węglowego peelingu i lasera. Na czym polega peeling black doll i czy jest bezpieczny? Sprawdź.
Laserowy peeling węglowy, znany także pod nazwą black doll, zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego – to świetny sposób na poprawę jakości skóry, ujednolicenie kolorytu, oczyszczenie i zregenerowanie. To nowość w medycynie estetycznej. Jak to zwykle w przypadku tej dziedziny bywa – także i ta metoda jest bezpieczna i bezinwazyjna.
Black doll – zabieg, który pokochają kobiety
Zabieg black doll to laserowy peeling węglowy. Opiera się na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu, które wcześniej pokryto specjalną węglową pastą. To właśnie dzięki energii lasera udaje się wniknąć drobinkom węgla bardzo głęboko w skórę wyrównując nierówności, pory i zagłębienia. Odparowanie preparatu następuje wręcz błyskawicznie razem z zanieczyszczeniami, które znajdowały się na skórze. Mówiąc inaczej – połączenie lasera i peelingu wzmacnia oczyszczające właściwości węgla.
Laserowy peeling węglowy – wskazania do zabiegu
Kto szczególnie powinien zainteresować się laserowym peelingiem węglowym? Główne powody, dla których wykonywany jest laserowy peeling węglowy to:
– przetłuszczająca się skóra,
– zatkane ujścia gruczołów łojowych,
– trądzik pospolity przebiegający łagodnie,
– niewielkie zmarszczki,
– poszarzała, szorstka gruba skóra, która wymaga oczyszczenia,
– rozpoczęty proces starzenia się skóry.
Peeling węglowy laserowy – efekty
Każda pacjentka korzystająca z tego nowoczesnego zabiegu na pewno będzie zadowolona. Laserowy peeling węglowy zapewnia następujące rezultaty:
– zwęża rozszerzone pory,
– niweluje zaskórniki,
– poprawia elastyczności skóry,
– ujędrnia skórę,
– ujednolica, rozjaśnia koloryt skóry,
– zmniejsza przebarwienia,
– odświeża i regeneruje skórę,
– oczyszcza skórę i zatkane pory,
– zmniejsza zmarszczki,
– zmniejsza łojotok,
– zmniejsza zaczerwienienie skóry, np. przy trądziku czy innych stanach zapalnych skóry,
– usuwa grudki, krostki, pryszcze czy zaskórniki otwarte lub zamknięte,
– stymuluje regenerację oraz odnowę skóry,
– przyspiesza gojenie trądziku młodzieńczego.
Laser węglowy – czy wymaga przygotowania?
Czy należy się jakoś specjalnie przygotowywać do peelingu węglowego black doll? Oto najważniejsze zalecenia:
– brak opalania zarówno na naturalnym słońcu i w solarium na 4 tygodnie przed zabiegiem, ale także po zabiegu,
– brak stosowania zabiegów złuszczających skórę na tydzień przed zabiegiem,
– odstawienie leków: fotouczulających, sterydów, antykoagulantów,
– niepicie alkoholu na dwa dni przed zabiegiem.
Peeling węglowy laserem – czy boli?
Nawet osoby z bardzo niskim progiem bólu nie muszą obawiać się zabiegu black doll. Metoda ta jest bowiem bezinwazyjna i tym samym bezbolesna. Podczas zabiegu można odczuwać ewentualnie lekkie szczypanie. Nie oznacza to jednak, że potrzebne będzie znieczulenie. Po samym zabiegu skóra nie jest uszkodzona. Przez to nie wymaga rekonwalescencji. U niektórych może pojawić się bardzo lekkie zaczerwienienie, które szybko znika. Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej warto częściej niż zwykle stosować krem nawilżający. Zaleca się to robić około 2-3 razy dziennie. Przez 2 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca. Jeżeli konieczne jest wyjście na zewnątrz w słoneczny dzień, to należy zastosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Krem z filtrem 30 lub 50 SPF będzie wystarczający. Z drugiej strony nadmierne stosowanie kremów też się nie sprawdzi, gdyż może zapychać pory, co po laserowym peelingu węglowym nie jest wskazane.
Peeling black doll – jeden zabieg czy seria?
Tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, tak i tutaj zaleca się wykonanie serii. Najlepiej robić około jedno- lub dwutygodniowe odstępy między wizytami w gabinecie medycyny estetycznej. Ważne jest pierwsze, darmowe spotkanie konsultacyjne ze specjalistą medycyny estetycznej. Ten przeprowadzi wywiad medyczny, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i wstępnie oceni, jak wiele zabiegów będzie potrzebnych, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Tak naprawdę świetne efekty widać zazwyczaj już po pierwszym zabiegu. Trądzik, rozszerzone pory lub przebarwienia zostają zmniejszone. Poprawia się też koloryt i tekstura skóry. Zabieg trwa do 40 minut.
Peeling węglowy – przeciwwskazania
Tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, tak i tutaj, występuje lista przeciwwskazań. Zaliczamy do nich:
– nadwrażliwość na światło,
– przyjmowanie leków antydepresyjnych, antybiotyków, retinoidów oraz innych leków i ziół światłouczulających,
– przerwanie ciągłości skóry w miejscu, które ma być poddawane zabiegowi,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe na przykład opryszczka,
– ciąża, okres karmienia piersią,
– łuszczyca,
– bielactwo,
– aktywne choroby nowotworowe,
– epilepsja,
– przerośnięte pieprzyki,
– cukrzyca,
– nieleczone nadciśnienie,
– ekstrakcja zęba w przeciągu ostatnich 4 tygodni,
– kwasy czy mikrodermabrazja wykonywane do 14 dni przed zabiegiem,
– podane na 3 miesiące przed zabiegiem botox, kwas hialuronowy czy inne preparaty o podobnym działaniu,
– metalowe implanty wszczepione w miejscu poddawanym zabiegowi,
– rozrusznik serca, sztuczne serce, aparat słuchowy, implant w uszach.
Peeling węglowy laserem – przebieg zabiegu
Pierwszym etapem metody black doll jest przygotowanie skóry do zabiegu. Na obszarze zabiegowym wykonuje się bardzo dokładny demakijaż. Skóra musi zostać dokładnie oczyszczona. Następnie wmasowuje się w nią koloidalną zawiesinę węgla. Ta powinna pozostać około 15 minut. W tym czasie cząsteczki węgla wnikają dokładnie w skórę i jej zagłębienia. Kolejny krok to naświetlanie światłem lasera obszaru, na którym znajduje się zawiesina węglowa. Skórę naświetla się laserowo, trybem termicznym. Dzięki temu cząsteczki mogą bardzo dokładnie wniknąć w nierówności skóry. Przez wysoką zdolność węgla do absorpcji światła lasera pobudzane są procesy stymulacji, odnowy i regeneracji skóry.
W wielu gabinetach medycyny estetycznej stosuje się także proces chłodzenia. Na skórę, która wcześniej została rozgrzana laserem, nakłada się chłodną maskę kojącą albo nawet lodowy okład. Dzięki temu efekty są jeszcze lepsze i podnosi się komfort samego zabiegu. Po zabiegu na skórę aplikuje się krem dopasowany do danego typu skóry.
Laserowy peeling węglowy to świetny sposób na widoczną poprawę jakości skóry w bardzo krótkim czasie i oczywiście w bezpieczny sposób. Pamiętaj, aby realizować tę metodę w sprawdzonym, renomowanym miejscu. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na świetne rezultaty, ale przede wszystkim na wysokie bezpieczeństwo i komfort.
Wykorzystujemy tam nowatorską metodę z zakresu medycyny estetycznej, mianowicie Picolaser. To świetna metoda, która daje wyraźny efekt odmłodzenia skóry – wyrównuje jej koloryt, spłyca zmarszczki, a nawet oczyszcza i zamyka pory. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Zapisz się już dziś. Powodzenia!