Twój koszyk jest pusty!

Laser ablacyjny - co to jest i jak pomoże Ci w walce z pierwszymi oznakami starzenia?

23 listopada 2023
Technologia
Spis treści

Starzenie się skóry to proces naturalny, który z czasem dotyka każdego z nas. Pierwsze oznaki, takie jak zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności, mogą być nie tylko estetycznie nieakceptowalne, ale także stać się źródłem pewnych kompleksów i utraty pewności siebie. Na szczęście rozwijająca się technologia medycyny estetycznej oferuje nowe sposoby na zachowanie młodzieńczego wyglądu i poprawę kondycji skóry. Jednym z innowacyjnych narzędzi, które zdobywa coraz większą popularność, jest laser frakcyjny ablacyjny.

Czym dokładnie jest ten zabieg i w jaki sposób może pomóc Ci w walce z pierwszymi oznakami starzenia? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedzi na te i wiele podobnych pytań. Przedstawimy nie tylko zasady działania lasera ablacyjnego, ale również korzyści, jakie może przynieść Twojej skórze.

Czym jest laser ablacyjny?

Laser ablacyjny, zwany także ablacyjnym resurfacingiem, to zaawansowany zabieg wykonywany w dziedzinie medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę wyglądu skóry poprzez usuwanie warstw naskórka za pomocą intensywnego promieniowania laserowego. Działanie tego zabiegu opiera się na zasadzie ablacji, czyli odparowania lub usuwania cienkich warstw skóry, co prowadzi do stymulacji procesów regeneracji i odnowy skóry.

Procedura wykonania zabiegu przy użyciu lasera ablacyjnego przebiega następująco: podczas zabiegu specjalistyczny laser emituje impulsy energii skoncentrowanej na wybranych obszarach skóry. Ten intensywny strumień światła laserowego powoduje usunięcie martwych lub uszkodzonych komórek naskórka, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Efektem tego jest stopniowe wygładzanie zmarszczek, zmniejszenie widoczności przebarwień oraz ogólna poprawa struktury skóry.

Istnieje kilka różnych typów laserów ablacyjnych, z których każdy może być dostosowany do konkretnych potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania oznak starzenia. Istnieją także różne poziomy intensywności zabiegu, które można dostosować do indywidualnych preferencji i celów terapeutycznych. Przed przystąpieniem do zabiegu zwykle przeprowadza się konsultację, na której specjalista oceni stan skóry i zaleci odpowiedni rodzaj oraz intensywność zabiegu.

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 - czym jest?

Laser frakcyjny CO2 ablacyjny to zaawansowana technologia medycyny estetycznej, dzięki której dochodzi do odparowywania i usuwania cienkich warstw skóry. Jest to rodzaj laseru ablacyjnego, który działa na zasadzie "frakcyjnej ablacji", co oznacza, że nie usuwa całego obszaru skóry, ale pozostawia małe fragmenty nienaruszonej skóry między obszarami, które są poddawane działaniu lasera.

Działanie lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2 ma na celu:

  • usunięcie martwych komórek naskórka,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • zmniejszenie widoczności blizn,
  • leczenie przebarwień,
  • poprawienie ogólnej jakości skóry.

Ten rodzaj lasera jest wyjątkowo precyzyjny, co oznacza, że można go dostosować do różnych problemów skórnych i stopnia ich zaawansowania. Jest stosowany głównie do poprawy wyglądu skóry na twarzy, szyi i dekolcie.

Warto zaznaczyć, że zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 jest bardziej inwazyjny niż nieablacyjne metody laserowe, co oznacza, że może wiązać się z dłuższym czasem rekonwalescencji. Przed przystąpieniem do tego rodzaju zabiegu zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który oceni Twoją skórę i dostosuje plan leczenia do Twoich potrzeb.

Przeczytaj również: Medyczny laser medyczny - czy różni się od klasycznego lasera diodowego? 

Jak działa i u kogo sprawdzi się laser ablacyjny?

Laser ablacyjny to skuteczna metoda rewitalizacji skóry, która może pomóc wielu osobom w poprawie jej wyglądu. Jednak nie jest on odpowiedni dla każdego i istnieją pewne kategorie pacjentów, dla których ten zabieg może być bardziej lub mniej odpowiedni. Oto, jak działa i u kogo może się sprawdzić laser ablacyjny.

Działanie lasera ablacyjnego polega na odparowywaniu warstw naskórka, co powoduje wygładzenie skóry i redukcję widoczności zmarszczek, leczenie przebarwień, poprawę tekstury skóry oraz zmniejszenie blizn w niektórych przypadkach, zwłaszcza w przypadku blizn potrądzikowych.

Zabieg ten może być korzystny dla osób z widocznymi oznakami starzenia skóry, takimi jak zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności. Ponadto jest odpowiedni dla tych, którym zależy na bardzo widocznych efektach i z tego powodu są przygotowani na kilka dni rekonwalescencji. Osoby, które zastosowały inne metody pielęgnacji skóry, ale nie uzyskały pożądanych rezultatów, mogą również rozważyć laser ablacyjny jako opcję.

Jednak istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Przede wszystkim, laser ablacyjny nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dodatkowo skóra nie może być opalona ani podrażniona w dniu zabiegu, ponieważ może to zwiększyć ryzyko działań niepożądanych. Obecność infekcji skórnych na obszarze, który ma być leczony, również stanowi przeciwwskazanie. Osoby z aktywną infekcją opryszczki powinny być świadome, że laser ablacyjny może spowodować nawrót infekcji, dlatego konieczne jest zastosowanie profilaktyki przeciwwirusowej przed zabiegiem.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserem ablacyjnym zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który oceni Twoją skórę, określi odpowiedni rodzaj zabiegu oraz omówi ewentualne ryzyko i korzyści. To pomaga zapewnić bezpieczeństwo i efektywność zabiegu, dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Laser ablacyjny – czy można stosować go przed i po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania owłosienia, która wykorzystuje intensywne promieniowanie laserowe do uszkodzenia mieszków włosowych i zahamowania wzrostu włosów. Proces ten opiera się na selektywnym działaniu lasera na melaninę w mieszku włosowym, co sprawia, że zabieg jest skoncentrowany na usuwaniu włosów, a jednocześnie minimalizuje uszkodzenia skóry. Depilacja laserowa może być stosowana na różnych obszarach ciała i jest często wybierana jako trwała alternatywa dla innych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie czy depilacja woskiem.

Laser ablacyjny i depilacja laserowa to dwa różne zabiegi wykorzystujące technologię laserową, które zwykle nie są stosowane jednocześnie na tym samym obszarze skóry. Jeśli chodzi o stosowanie tych dwóch zabiegów razem, to zależy to od Twoich indywidualnych potrzeb i celów terapeutycznych.

Jeśli masz problemy z kondycją skóry na obszarze, który ma być poddany depilacji laserowej, to laser ablacyjny przed depilacją może pomóc poprawić jakość skóry, co może przyczynić się do lepszych wyników depilacji. Jednak jeśli po zakończeniu serii zabiegów depilacji laserowej masz dodatkowe problemy skórne, takie jak zmarszczki czy przebarwienia, to warto rozważyć zastosowanie lasera ablacyjnego.

Niezależnie od tego, czy chcesz zastosować oba zabiegi, zawsze warto skonsultować swoje plany z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. Tylko on będzie w stanie ocenić Twoją skórę, potrzeby i cele terapeutyczne, a także dostosować odpowiedni plan leczenia, zapewniając bezpieczeństwo i efektywność procedur. Pamiętaj, że konsultacje wstępne w salonach Depilacja.pl odbywają się zupełnie za darmo.

Laser frakcyjny ablacyjny - cena

Koszty zabiegów laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 mogą znacznie różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, renomowany klinika lub gabinet, doświadczenie specjalisty, obszar ciała, który ma być poddany zabiegowi, oraz stopień zaawansowania zabiegu.

W ogólnym zakresie cenowym, zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy dolarów lub euro za sesję. Pamiętaj jednak, że często wymagane są serie zabiegów, aby uzyskać optymalne rezultaty, co może wpłynąć na łączny koszt leczenia.

Zawsze ważne jest skonsultowanie się z konkretną kliniką lub gabinetem medycyny estetycznej w Twojej okolicy, aby uzyskać dokładne informacje na temat cen i dowiedzieć się, czy istnieją dostępne promocje lub pakiety. Upewnij się również, że wybierasz doświadczonego i licencjonowanego specjalistę, aby zagwarantować bezpieczeństwo i jakość procedury.

Wiesz już, jak działa laser ablacyjny. Z kim wybierzesz się na zabieg

Teraz, gdy znasz działanie lasera ablacyjnego i zrozumiałeś, w jakich przypadkach może być stosowany, ważne jest, aby podjąć decyzję o zabiegu pod opieką doświadczonego specjalisty. Jeśli zastanawiasz się nad laserem ablacyjnym, to najlepszym krokiem jest skonsultowanie się z profesjonalistą medycyny estetycznej, który oceni stan Twojej skóry, omówi Twoje cele terapeutyczne i dostosuje odpowiedni plan leczenia. Nie zwlekaj z podjęciem kroku w kierunku poprawy wyglądu swojej skóry. Zadbaj o siebie! Więcej porad na temat depilacji laserowej i innych sposobów na zachowanie urody, znajdziesz na naszym blogu.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 0.00
Ilość ocen: 0
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi